Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vlastní distribuce  (Přečteno 4821 krát)

Milky_rasta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Vlastní distribuce
« kdy: 12 Ledna 2009, 14:01:20 »
Dobrý den,
asi před rokem jsem přešel z Win na Linux. Linux si mě získal téměř na plné čáře ale dočetl jsem se že je možné si vytvořit vlastní distribuci což by pro mě bylo ideální protože mi v distribucích chybí některé programy v defaultu a musím je po instalaci OS doinstalovat, naopak jsou nainstalované programy které nikdy nevyužiji a po delším přemýšlení jsem se rozhodl že bych skusil udělat vlastní distribuci. Mé požadavky jsou: sestavit si OS přesně na míru, zvolit si sadu programů, grafické prostředí a na konci v ruce držet instalační CD popř. liveCD.

Je tento sen v Linuxu reálný? Existuje nějaký program pro snadnější vytvoření ditribuce? Poradil by mi někdo např. pomocí IM nebo zde na fóru?

Nechci distribuci nijak šířit vím že jich je dost a mé pokusy určitě nepředčí již vydané distribuce ale pro mě bude ideální. Už tři dny pomocí google hledám návody ale většina jsou v cizím jazyce (to je pro mne problém) našel jsem stránky http://vdl.halicky.sk kde se nachází jeden z návodů ale nějak nechápu autorovo vysvětlení.

Myslím že ne jen mě by takovýto návod udělal radost. Nebojte se že bych byl nějak těžkochápající a pokud by se to nikomu nechtělo sepisovat jako návod stačilo by mi vysvětlení přes IM a já bych potom návod sepsal a postnul sem na fórum.
Předem děkuji za odpovědi pokud se nějaký rádce najde
Kubuntu 14.04

nettezzaumana

  • Host
Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #1 kdy: 12 Ledna 2009, 14:10:47 »
OMG .. utfg sir ;) ..

btw. pokud sezenes nejakeho blbce co ti po IM vyradi postup na vytvoreni vlastniho distra, posli mi na nej kontakt .. taky bych neco potreboval ..

http://www.linuxfromscratch.org/index.html

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #2 kdy: 12 Ledna 2009, 14:12:16 »

qUAKER

  • Host
Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #3 kdy: 12 Ledna 2009, 14:56:02 »
pro ubuntu Reconstructor, pro Debian se to jmenuje Live Magic. :)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #4 kdy: 12 Ledna 2009, 16:35:12 »
Zkus mini.iso nemusíš nic předem připraovat, jenom nabootouješ a zbytek si naklikáš jaký chceš prostředí, sadu programů atd.

https://help.ubuntu.com/community/Installation/MinimalCD

Pavel Půlpán

Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #5 kdy: 12 Ledna 2009, 16:40:17 »
Zrovna včera sme se s Hasem bavili o tom, že se dostávám do stádia, kdy začínám být alergický na milión tisíc dva derivátů Ubuntu. A to jsem byl v této věci dlouhou dobu tolerantní... teď se změní jeden balík a hned je z toho nový distro! :-\

Jak zmiňuje Ntz, věnovat čas LFS bude pro mnohé o dost užitečnější. A nebo si prostě vytvořte metabalík, do něj nalejte, vše co chcete a... a tak dále. ;)

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #6 kdy: 12 Ledna 2009, 16:49:16 »
suhlasim, moc sa v tom nevyznam ale podla mna by bolo produktivnejsie vytvorit napr. potrebny repozitar + script ktory ti automaticky prida repozitar do listu, overi, nainstaluje co clovek potrebuje, zmeni temu atd.. proste upravi system podla poziadaviek. zda sa mi to vhodnejsie ako hned nove distro, tak ma potom v tom clovek hokej

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #7 kdy: 12 Ledna 2009, 21:35:07 »
Nechci distribuci nijak šířit vím že jich je dost a mé pokusy určitě nepředčí již vydané distribuce ale pro mě bude ideální.

Podle mě by pro tebe bylo tisíckrát výhodnější napsat si jednoduchý skriptík, který nainstaluje a nastaví to, co potřebuješ. Ubuntu pak nainstaluješ jen textový režim (tuhle možnost má alternate CD), spustíš skript, za hodinku se vrátíš a máš hotovo... Upravovat si kvůli tomu livko je podle mě zbytečně moc složitý.

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #8 kdy: 13 Ledna 2009, 09:17:06 »
Tiez to povazujem za zbytocne plytvanie casom, ale zase ma to jednu vyhodu. Ak casto instalujem ubuntu a vzdy doplnam tie iste programy.... aspon nemusim stale tahat z netu tolko MB, ale na to staci navod na wiki. Prisposobenie vzhladu je vacsinou otazka par kliknuti, pokial si odlozim pouzitu temu a ikony.
« Poslední změna: 13 Ledna 2009, 09:18:43 od Miko10 »
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

xaircon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
    • BOINC
Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #9 kdy: 13 Ledna 2009, 10:20:21 »
Tiez to povazujem za zbytocne plytvanie casom, ale zase ma to jednu vyhodu. Ak casto instalujem ubuntu a vzdy doplnam tie iste programy.... aspon nemusim stale tahat z netu tolko MB, ale na to staci navod na wiki. Prisposobenie vzhladu je vacsinou otazka par kliknuti, pokial si odlozim pouzitu temu a ikony.

Stačí si odkladať *.deb balíčky a potom ich len prekopírovať do nového systému, potom ti nič nesťahuje z netu ale používa skopírované balíčky, sťahuje len nové.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #10 kdy: 13 Ledna 2009, 10:23:16 »
Tiez to povazujem za zbytocne plytvanie casom, ale zase ma to jednu vyhodu. Ak casto instalujem ubuntu a vzdy doplnam tie iste programy.... aspon nemusim stale tahat z netu tolko MB, ale na to staci navod na wiki. Prisposobenie vzhladu je vacsinou otazka par kliknuti, pokial si odlozim pouzitu temu a ikony.

Stačí si odkladať *.deb balíčky a potom ich len prekopírovať do nového systému, potom ti nič nesťahuje z netu ale používa skopírované balíčky, sťahuje len nové.
No a to se dá zálohovat vše na CD/DVD a ten script si tam taky vypálit. Takže takovej vlastně upgrade na distro podle obrazu svého.  8)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #11 kdy: 13 Ledna 2009, 10:34:28 »
aptoncd

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #12 kdy: 13 Ledna 2009, 14:44:33 »
imho je lepsi pouzit slackware/gentoo/arch a tam si nainstalovat co je treba, nez LFS. sice to neni vlastni distro, zato tam je vetsi sance, ze se vam to skutecne podari dostat do funkcni podoby ;)
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

Pavel Půlpán

Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #13 kdy: 13 Ledna 2009, 15:30:33 »
Občas. 8)

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #14 kdy: 13 Ledna 2009, 15:39:31 »

Kolegove maji pravdu. Slovo distribuce je od slova distribuovat, sirit mezi ostatni. Pokud nechcete nic distribuovat a obecne jste spokojen s moznostmi, ktere vam davaji existujici distra, tak napr. sestavu nainstalovanych programu lze jednoduse menit. Stejne tak vzhled a dalsi nesystemove ptakoviny.

Pavel Půlpán

Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #15 kdy: 13 Ledna 2009, 16:10:09 »
Jj, stejnak jako distribuce drog a jiných omamných látek... 8)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #16 kdy: 14 Ledna 2009, 02:03:56 »
většina jsou v cizím jazyce (to je pro mne problém)
Angličtinu v prostředí počítačů nesmíte považovat za cizí jazyk. To zajímavé většinou v češtině nenajdete.
Zatím můžete používat alespoň http://translate.google.com

a mrkněte sem: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=852868





 
« Poslední změna: 14 Ledna 2009, 06:25:10 od kiklhorn »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #17 kdy: 14 Ledna 2009, 09:21:26 »
Tiez to povazujem za zbytocne plytvanie casom, ale zase ma to jednu vyhodu. Ak casto instalujem ubuntu a vzdy doplnam tie iste programy.... aspon nemusim stale tahat z netu tolko MB, ale na to staci navod na wiki. Prisposobenie vzhladu je vacsinou otazka par kliknuti, pokial si odlozim pouzitu temu a ikony.

Stačí si odkladať *.deb balíčky a potom ich len prekopírovať do nového systému, potom ti nič nesťahuje z netu ale používa skopírované balíčky, sťahuje len nové.

Jj to viem, pouzivam, len by to chcelo aby sa pustil skript hned po instalacii... Ale to by uz bol tiez zasah do instalacneho CD.
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #18 kdy: 14 Ledna 2009, 09:46:04 »
Jj to viem, pouzivam, len by to chcelo aby sa pustil skript hned po instalacii...

Stáhnout jeden skriptík odněkud z netu a spustit ho je už otázkou vteřin...

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Vlastní distribuce
« Odpověď #19 kdy: 14 Ledna 2009, 12:46:57 »
To sice je, ale len v pripade ze sedis u PC. Ja som to len myslel pre pripad, ze spustim instalaciu a mozem ist prec. A ked sa vratim je vsetko ako ma byt. Ale to je jedno, toto zatial netreba riesit :)
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.