Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Caste zapinani vetraku u Dell XPS 1330 [vyřešeno]  (Přečteno 2140 krát)

xromano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Caste zapinani vetraku u Dell XPS 1330 [vyřešeno]
« kdy: 17 Ledna 2009, 10:19:15 »
Ahoj, chci se zeptat, jestli je normalni, ze Ubuntu II mi casto (nekdy i nepretrzite od startu do vypnuti systemu) zapina vetrak na notebooku. Jde z neho uplne ledovy vzduch, takze nepredpokladam, ze je nutne chladit. Navic Win Vista to nedelaji, pod nimi ma notebook uplne tichy chod. Je to pomerne neprijemne a navic to asi nedela dobre zivotnosti baterie. LAptop mode nemam aktivovany, jsem tak trochu lama a mam obavu, co by to udelalo s diskem. Powertop mi nenaslo nic v souvislosti vetrakem, jen mi par veci chtel povypinat kvuli baterii (neco jsem vypnul). Diky moc za kazdou polopatickou radu, myslim, ze na foru to nikde neni, nebo jsem blbe hledal :)
« Poslední změna: 27 Ledna 2009, 09:16:35 od kiklhorn »

macky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re: Caste zapinani vetraku u Dell XPS 1330
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2009, 20:19:25 »
Budeš ještě muset zlepšit práci s Googlem :).

Zkus odkaz http://dellfand.dinglisch.net/ - mělo by to podporovat i Tvůj notebook.

Macky

PS: Jinak to s tím diskem máš od Hulana? :)

xromano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Caste zapinani vetraku u Dell XPS 1330
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2009, 19:47:36 »
Pokusim se :-) Kazdopadne diky.
Co myslis Hulan? Nejak nechapu souvislosti :(

macky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re: Caste zapinani vetraku u Dell XPS 1330
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2009, 20:50:46 »
S tím diskem - kdysi jsem četl článek, ve kterém Radek Hulan tvrdil, že linux ničí disky. Myslel jsem, že narážíš na toto. Nicméně z další diskuze na tomto fóru jsem zjistil, že se o tom baví i jiní, takže na tom možná něco pravdy bude :).

Macky

xromano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Caste zapinani vetraku u Dell XPS 1330
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2009, 19:38:20 »
No ten clanek jsem necetl, Radka Hulana neznam a info o tom mam skutecne z fora :-) Kazdopadne ten odkaz, co jsi poslal vypada dobre, muj notas to podporuje. Musim na to kouknout, snad to rozchodim... Jsem dost zacatecnik :( Jeste jednou diky.

xromano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Caste zapinani vetraku u Dell XPS 1330
« Odpověď #5 kdy: 24 Ledna 2009, 14:22:00 »
Ahoj, problem je vyresen, prosim o oznaceni.

Vzhledem k tomu, ze podle vseho je to na noteboocich Dell XPS 1330 bezny problem, muze se nekomu hodit nasledujici vytah z anglicky a nemecky psanych diskusi:
- pomuze flash BIOSU na vyssi verzi, nejmene A14, ja jsem dal A15
- problem zpusobuje nesvobodny ovladac na Nvidia grafiku. je nutne deaktivovat doporuceny ovladac verze 177 a aktivovat verzi 133. V jednom postu na anglicky psanem foru jsem jsem nasel i zminku o reseni upgradem na 178, ale vetsinou to s verzi 173 funguje.
- musi se pocita s mirnym narustem teploty HDD. Ja mam ted po ca hodine provozu a kopirovani dat ca 41°C.

Kdyby se jeste neco objevilo, tak to sem doplnim.

Diky Mackymu za snahu.. :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.