Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Budiž nebo Staniž se  (Přečteno 8006 krát)

dubing

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Budiž nebo Staniž se
« kdy: 19 Ledna 2009, 17:38:29 »
Mám neobvyklou prosbu, případně dotaz.
Je nějaká distribuce, kde, by místo "Budiž" bylo "Staniž se" (případně možnost nějak to změnit) ??


Používám Ubuntu, ale dcera si oblíbila spíše Vistu. Pracuje v ní s FF, VLC playrem, OOO - tedy se stejnými programy jaké má k dispozici v Ubuntu.
Na dotaz, proč pracuje na něčem, co je pomalejší a míň bezpečné mi odpověděla, že nebude pracovat v něčem, kde by na dotaz o provedení akce musela potvrzovat "Budiž"

Je mi jasné, že především jde o pubertální vzdor, nicméně v případě, že v nějaké linuxovské distribuci bude místo "Budiž" něco jiného (vyhovovalo by jí např. "Staniž se!") je ochotna pracovat v Linuxu.



Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Re: Budiž nebo Staniž se
« Odpověď #1 kdy: 19 Ledna 2009, 17:44:02 »
V čistém Gnome (tudíž například ve Fedoře atd) se opravdu používá Budiž. V Ubuntu je to ovšem v podstatě všude(!) změněno na OK. Pokud někde vidíte Budiž, tak je to chyba. Pokud vidíte Budiž všude, tak je něco pokaženého.

Změnit ten řetězec není nijak extra obtížné, klidně to může být "Staniž se, tvrdohlavá dceruško". Návod můžu napsat, za předpokladu, že vám nevyhovuje ani OK?
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Budiž nebo Staniž se
« Odpověď #2 kdy: 19 Ledna 2009, 18:05:55 »
Ak mas navod tak ho napis. Mozno sa to niekomu zide pri "tuningu" svojho ubuntu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

dubing

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Budiž nebo Staniž se
« Odpověď #3 kdy: 19 Ledna 2009, 19:34:27 »
Tak jsem asi ještě větší volodroid, než jsem si myslel - teď na to koukám a žádné Budiž tam není (sem tam nějaké OK, případně Použít, případně Zavřít).
Bude to asi tím, že první setkání s Linuxem bylo kdysi s Fedorou a od té doby vzniklo spojení Linux = Budiž.

Příště si nenechám věšet bulíky na nos (říkám si už postošesté)
Ale ten návod by se hodil.

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Re: Budiž nebo Staniž se
« Odpověď #4 kdy: 20 Ledna 2009, 23:20:00 »
Mělo by stačit nainstalovat gettext, poté použít msgunfmt na soubor /usr/share/locale-langpack/cs/LC_MESSAGES/gtk20.mo, což vyplivne PO soubor. Ten stačí zeditovat a nahradit _OK za cokoliv vlastního, viz příklad na webu:
https://translations.launchpad.net/ubuntu/intrepid/+source/gtk+2.0/+pots/gtk20/cs/640/+translate
Poté jen PO soubor zkompilujeme pomoci msgfmt zase do MO souboru a nahrajeme na původní umístění. Relogin.

Z nějakého důvodu gtk20.mo *neobsahuje* řetězec _OK, a nemuzu ho najit ani nikde jinde, coz je neco, co ted momentalne nedokazu vysvetlit.
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Re: Budiž nebo Staniž se
« Odpověď #5 kdy: 20 Ledna 2009, 23:39:37 »
No nic, díky chybám v časoprostorovém kontinuu tam sice ten řetězec není, ale když ho tam přidáte, tak se použije.

Kód: [Vybrat]
$ sudo apt-get install gettext
$ cp /usr/share/locale-langpack/cs/LC_MESSAGES/gtk20.mo .
$ msgunfmt gtk20.mo > gtk20.po
$ echo -e '\nmsgid "_OK"\nmsgstr "_Staniž se!"' >> gtk20.po
$ #klidně použijte třeba gedit místo řádku výše
$ sudo msgfmt -cv gtk20.po -o /usr/share/locale-langpack/cs/LC_MESSAGES/gtk20.mo
962 přeložených zpráv.

Relogin a už to funguje. Nezapomeňte na ten gtk20.mo, co máte v aktuálním adresáři, to je vaše záloha původního překladu (v případě potřeby překopírujte na původní místo).
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Budiž nebo Staniž se
« Odpověď #6 kdy: 23 Ledna 2009, 21:27:18 »
Zajímavé je, že v MacOSX Budiž nikomu nevadí. Já osobně proti Budiž nic nemám.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.