Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ovladanie funkcii notebooku cez FN.  (Přečteno 4045 krát)

apollo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Ovladanie funkcii notebooku cez FN.
« kdy: 22 Ledna 2009, 16:31:32 »
Zdravim,
mam HP 6830s a na nom nainstalovane Ubuntu 8.10. Rad by som prostrednictvom klavesu FN ovladal funkcie tohoto notebooku ako jas (FN+F7 a FN+F8), hlasitost (FN+F11 a FN+F12) a mute (FN+F9).
Bez problemov je funkcne ovladanie hlasitosti.
Ciastocne funguje mute - sice umlci notaska, ale v plugine ovlaania hlasitosti neukazuje, ze je stlmeny. Toto ma uz zopar krat pri mojom fusovani do systemu dost domylilo, kedze som odrazu nevedel, ci som nieco rozhasil - az neskor som prisiel na to, ze bol len umlcany vystup. Preto by ma zaujimalo, ci je mozne nejako upravit oznamovanie stavu mute v plugine.
Ovladanie jasu ale robi problem. Pomocou klavesy FN a F7 ci F8 nedokazem ovladat jas displeja. Nastavit ho sice dokazem alternativne - prostrednictvom pluginu, ale aj ten zobrazuje preskrtnutu svoju ikonu (rozumej ikona slniecka s dopravnou znackou zakaz statia  ;) ) po zmene jasu.

Docital som sa, ze je mozne toto ovladanie cez klaves FN nastavit pomocou HAL (http://people.freedesktop.org/~hughsient/quirk/). Ja ale netusim ako. Dokazal by mi niekto poradit (najlepsie nejako polopatisticky - necitim sa byt ubu-guru), pripadne ma aspon nasmerovat na spravnu cestu? Vopred dakujem za reakcie.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.