Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Acer Aspire One  (Přečteno 2000 krát)

col_boggy

  • Host
Acer Aspire One
« kdy: 22 Ledna 2009, 17:54:11 »
Zdary.
  Kupuju mininotebook, páč mám desktopu plné zuby.. a když už máme tu dobu miniaturizace..
Cenově nejlepší vyšel Acer One se 120GB diskem, nebo kolik to je.
Ted ten dotaz. Na adresu Acerů jsem slyšel dost rozdílné reakce, jak je to s kvalitou? Jedni říkají, že to není žádný problém, a druzí, že je to nepoužitelné a rozsype se při prvním doteku. Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky (přestože tenhle typ dotazů nesnáším ;)).

thomaszko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 124
  • Never say never
Re: Acer Aspire One
« Odpověď #1 kdy: 22 Ledna 2009, 18:05:18 »
Ja mam Acer Aspire 5315, je to jeden z nejlevnejsich z obrazovkou 15,4...jede v pohode, i kdyz nekomu se prehriva...  ;D.
UBUNTU 14.04 LTS, Acer Aspire X600, HD 500GB,

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Acer Aspire One
« Odpověď #2 kdy: 22 Ledna 2009, 18:32:22 »
Mám Acer Extensa 5510 - jedna reklamace s displejem, sice jsem sám indentifikoval závadu, ale nechtěl jsem se v tom hrabat.
Jinak v tý době poměr cena/výkon perfektní...

Asi takhle, koukni kolik to stojí, co za ty peníze chceš za materiály :D
Není to prostě Dell, HP, IBM atd.

BTW: příští měsíc bych ho měl mít doma taky, ale protože mám doma fileserver a mám ext HDD MyPassport tak beru ten s tím 8GB SSDčkem ;) A taky protože je o cenu disku levnější :D

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Acer Aspire One
« Odpověď #3 kdy: 22 Ledna 2009, 19:47:19 »
  Kupuju mininotebook, páč mám desktopu plné zuby.. a když už máme tu dobu miniaturizace..

co ? Si myslíš žš můžeš netbookem nahradit desktop ?

Ono u těch netbooků jde jen o zpracování jinak komponenty jsou všude stejné. Acer nemám rád.... být tebou tak už ten tisíc přidám a koupím bud EEE nebo Lenovo S9. Netbooky jsem prochízel pěkně dlouho a dost důkladně a tyhle 2 vypadají z všech asi nejlíp.
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Acer Aspire One
« Odpověď #4 kdy: 22 Ledna 2009, 20:05:49 »
co ? Si myslíš žš můžeš netbookem nahradit desktop ?
ja notasem nahrazuji desktop uz nekolik let, a jsem s tim naprosto spokojeny :)
Vcera jsem si objednal tenhle: http://www.alza.cz/notebook-msi-ex720x-015cz-d104490.htm
dneska mi prisel domu, tak uz nemuzu v praci vydrzet a tesim se az se s nim pomazlim ;D
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Acer Aspire One
« Odpověď #5 kdy: 22 Ledna 2009, 20:08:17 »
Mám přes rok Acer aspire 5720Z. Jede denně poměrně hodně. Zatím bez problémů. Honza

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Acer Aspire One
« Odpověď #6 kdy: 22 Ledna 2009, 20:47:22 »
co ? Si myslíš žš můžeš netbookem nahradit desktop ?
ja notasem nahrazuji desktop uz nekolik let, a jsem s tim naprosto spokojeny :)
Vcera jsem si objednal tenhle: http://www.alza.cz/notebook-msi-ex720x-015cz-d104490.htm
dneska mi prisel domu, tak uz nemuzu v praci vydrzet a tesim se az se s nim pomazlim ;D

notebookem , ale ne netbookem. prece jen se jedna o jisty rozdil :D
btw : peknej kousek
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

col_boggy

  • Host
Re: Acer Aspire One
« Odpověď #7 kdy: 22 Ledna 2009, 20:54:07 »
:D ok, díky všem.. Mno, netrpělivost je vlastní, a tak asi nebudu ten měsíc čekat na další peníze ;) Tož jdu asi do toho mininotase.. Dík za reakce. Tož plonohodnotný notas je další v pořadí, asi na další pololetí.

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Re: Acer Aspire One
« Odpověď #8 kdy: 23 Ledna 2009, 11:52:08 »
Myslím že Acerem vedle nešlápneš. Ať si kdo chce co chce říká, ať si máma slzy utírá...  ;). Mám už téměř 2 roky Acera Extensu 5210. Naprosto bezproblémový a obdivuhodně odolný notebook za hubičku. Navíc jsem byl mile překvapen přístupem servisu - zakopl jsem o napájecí kabel a vytrhnul tak napájecí konektor z notebooku. Poslal jsem ho do centrálního servisu v Brně. Přesto, že jsem při telefonické objednávce opravy upozornil, že nejde o záruční opravu a závadu jsem způsobil sám, byla oprava zdarma. A to včetně dopravy PPL.

col_boggy

  • Host
Re: Acer Aspire One
« Odpověď #9 kdy: 23 Ledna 2009, 14:58:54 »
..To už ale asi závisí přímo na lidech, co tam dělají.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.