Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 3 problémy  (Přečteno 1385 krát)

vollponi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 76
3 problémy
« kdy: 22 Ledna 2009, 20:54:28 »
Mám pár problémů (Ubuntu 8.04):
1)z ničeho nic mi nejde přepínat mezi jednotlivými plochami, resp. na druhou plochu se vůbec nepřepnu
2)mp3 přehrávač SamsungYP-U3J mi normálně fungoval a mohl jsem na něho pomocí Amaroku (Samsung podporuje MTP)  přetahovat mp3. Z ničeho nic to nejde a přehrávač se po připojení pouze nabíjí ale nepřipojí se.
3)problém s Kopetem už jsem zde jednou psal,ale odpověď se žádná neobjevila tak to zkusím ještě jednou. Když mi přijde nová zpráva zobrazí se bublina Zobrazit \ Ignorovat pokud dám zobrazit celý systém spadne a zobrazí se přihlašovací okno do Ubuntu, veškerá neuložená práce v řiti... také to zpočátku nedělalo.

U všech problému bych tak nějak chápal kdyby byly od začátku, ale všechny se objevily až časem, po instalaci vše šlapalo.

Pokud si mám trochu rýpnout tak se mi zatím Ubuntu s časem rozesírá (promiňte to slovo, ale cítím to tak :) ) víc než XP a to nedělám žádné zásahy do systému jen internet, hudba, filmy, office

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: 3 problémy
« Odpověď #1 kdy: 22 Ledna 2009, 21:37:34 »
Jak se snažíš mezi plochami přepínat? Tedy čím?
Problém mp3 bude asi s připojováním, ale jaký bohužel netuším...
Problém s Kopetem možná souvisí s těmi plochami.

Používáš KDE, tedy Kubuntu, že?

Jinak, pokud mohu doporučit, raději moc nerýpej, nebo se místo rad dočkáš něčeho úplně jiného. Myslím, že se Xp rozesírají více, ale to je zase jen má osobní zkušenost. Já si Ubuntu rozesírám sám;)
Xubuntu 12.04

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: 3 problémy
« Odpověď #2 kdy: 23 Ledna 2009, 00:43:54 »
2.)
Kód: [Vybrat]
sudo lshwskus pozriet ci to vypise prehravac. ci ho vobec detekuje

vollponi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 76
Re: 3 problémy
« Odpověď #3 kdy: 23 Ledna 2009, 17:33:22 »
mám Ubuntu - Gnome

mezi plochama přepínám ikonama který jsou v pravýhm dolním rohu vedle koše. To že mi to přestalo jít moc neřeším, protože víc ploch stejně nevyužívám. Napsal jsem to jen proto, že by to mohlo souviset s něčím jiným.

Vypsat sudo lshw teď nemůžu, nejsem doma, ale na MP3 přehrávači se objeví disconnect, takže se evidentně nepřipojí.

Jsem naprosto nenáročný uživatel (jak jsem psal internet, hudba, filmy, office, toť vše) na Ubuntu jsem asi půl roku a přešel jsem po zralé úvaze. Hledal jsem něco stabilního a myslím, že jsem byl "ideální" kandidát na přechod. Ze začátku vše fungovalo, strávil jsem dost času učením se novýmu systému. Dlouho jsem třeba hledal jak rozchodit mp3 přehrávač v Amaroku a měl jsem radost když se to povedlo :) ale to že po půl roce samovolně přestane víc věcí fungovat jsem nečekal. Nejsem už student takže nemám čas věnovat se správě PC. Čas jsem obětoval na začátku když jsem se seznamoval se systémem a naivně myslel, že dál to bude už rutina. Teď už nemám moc chuť řešit nové a nové problémy, které se samovolně vyskytují. Jinak jsem s Ubuntu spokojen, ale tyhle potíže mě nahlodávají a uvažuji o návratu k Windows, zvlášť W7 vypadá slibně.

Vraťa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: 3 problémy
« Odpověď #4 kdy: 24 Ledna 2009, 22:17:38 »
3. Proč používáš místo Pidginu, který je v Ubuntu již s instalací, Kopete?
1. Nehrál sis ani s efekty desktopu?
ntb: Asus F3F Intel Core Duo 1,66GHz; grafika integrovaná Intel GMA; Ubuntu 9.04 && Ubuntu 9.10 && Fedora 12 && Fedora 10 :D

desktop: Pentium 4 2,80GHz HT; nVidia 5700; Fedora 12

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: 3 problémy
« Odpověď #5 kdy: 24 Ledna 2009, 23:44:28 »
1) Plocha se nepřepne ani při zatočení kolečkem na ploše nebo Ctrl+Alt vlevo/vpravo ?
2) Nepřipojí se ani po $sudo mount -a ?
3) Spusť si kopete v terminálu a co vypíše si nechte napsat do souboru
možná takhle: $kopete 2>Plocha/chyby
Xubuntu 12.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.