Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Apache a localhost  (Přečteno 1759 krát)

jv3

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Apache a localhost
« kdy: 22 Ledna 2009, 22:07:39 »
Začínam s Linuxom a po Win_e mám samozrejme problémy, okrem iného s tým, že niektoré veci nebežia po nainštalovaní automaticky, ako som bol zvyknutý. Bastlím si vlastné stránky s využitím PHP a mysql. Chcel som to vyskúšať aj pod Linuxom. Nainštaloval som apača, php , mysql a phpmyadmin. Nahral som svoj projekt do zložky var/www. Pri zobrazení cez localhost mi apač zobrazuje len súbory , zložky v ktorých sú ďaľšie súbory nezobrazuje a ignoruje aj localhost/zložka1/index.php. Vypisuje : You don't have permission to access /zložka1/index.php on this server. Som z toho magor, aj keby bol problém v právach aspoň zobrazovať by sa tá zložka mala. Nie? File browser ju zobrazuje. Ak vytiahnem súbory von zo zložky, tak sa zobrazujú a fungujú, lenže tak je to potom galimatiáš súborov, obrázkov a ani prepisovať všetky cesty sa mi nechce.

Ešte k php admin.  Podľa videa k inštalácii, na ktoré je tu kdesi odkaz by mal súbor phpmyadmin byť tiež v zložke var/www, ale ja ho tam nemam, cez to všetko na localhost/phpmyadmin beží. Pri inštalácii som zaškrknul apache2, ako sa tu doporučuje. Je ten súbor niekde inde a je automaticky presmerovaný či simlinknutý či ako to voláte?
Ďakujem.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Apache a localhost
« Odpověď #1 kdy: 22 Ledna 2009, 22:40:17 »
1. pokud to je pro Vaši soukromou potřebu a jen pro vývoj povolte si práva na /var/www:

sudo chmod 777 /var/www -R

2. phpmyadmin má udělanej alias přímo v apachi (hledejte v /etc/apache2) ...samotnej phpmyadmin je tuším v /usr/share/phpmyadmin
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

jv3

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Apache a localhost
« Odpověď #2 kdy: 23 Ledna 2009, 16:21:26 »
Ďakujem,
na moje prekvapenie to funguje. Prekvapenie preto, že už som tam raz nejake prava menil, aby som to tam vôbec mohol nahrať. Teraz som to našiel aj vo Wiki, ale tam je :
sudo chmod -R 777 /var/www
 je to to isté? na poradí nezáleží ?
Budem to musieť prelúskať.
Ďakujem.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Apache a localhost
« Odpověď #3 kdy: 23 Ledna 2009, 16:31:08 »
Jj určitě bude dobré si o tom něco přečíst. A já dávám vždy -R nakonec... takže nevím zda to funguje takhle sudo chmod -R 777 /var/www
Ale na tom nemění nic na kráse to vyzkoušet....každopádně, když to bude fungovat i tak bude výsledek stejný.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

qUAKER

  • Host
Re: Apache a localhost
« Odpověď #4 kdy: 23 Ledna 2009, 16:54:25 »
Jj určitě bude dobré si o tom něco přečíst. A já dávám vždy -R nakonec... takže nevím zda to funguje takhle sudo chmod -R 777 /var/www
Ale na tom nemění nic na kráse to vyzkoušet....každopádně, když to bude fungovat i tak bude výsledek stejný.

funguje to, je to úplně jedno kam -R dáš..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.