Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zvuk bubeníček ...  (Přečteno 689 krát)

Macza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Zvuk bubeníček ...
« kdy: 24 Ledna 2009, 12:00:16 »
Ahojte,
vím, že je to už několikrát tady řešeno. Problém se zvukem. Nefungující codec pro zvuk apod... Jenže nic mi nepomohlo a je to jediná překážka, která stojí mezi mnou a Linuxem.

Používám Ubuntu 8.04 :)

Jedná se o notebook - HP Pavilion dv7-1140ec. Zvukovka je klasika Realtek AC97. Podle příkazů pro výpis jsem tam našel STAC92xx jestli vám to pomůže.
Ještě jedna záležitost o HW - HDA/Intel (nevyznám se už pomalu co je zvukovka, co codec a co nějaké pomocné kdo ví co).

K tomu názvu BUBENÍČEK ... zvuk jede, ale je šíleně dodrbaný. Na login obrazovce zběsile bubnuje. Když dám nějaký test v nastavení zvuku tak to nějak skřípe a vyloženě bubnuje šílenou hlasitostí. Potom následuje seknutí celého nastavení zvuku a několikrat zvuk hraje i po vypnutí nastavení. Prostě se sekne a pořád buší. Někdy nejde zeslabit - zaseknuté ovládaní hlasitosti.

Nevím co tomu dotahat apod... zkoušel jsem různé vypnutí PulseAudia apod..upgrade na 8.10 a nic nepomáhá...

Díky všem za rady;)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Zvuk bubeníček ...
« Odpověď #1 kdy: 24 Ledna 2009, 14:09:27 »
Zkus si vyhledat v seznamu STAC9200 a nastav nějaké parametry. Pokud nemáš 5.1 bedničky vynech možnost změny ze stereo (2) na 5.1 (6).
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,29542.msg220946.html#msg220946

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.