Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: "Otevřít jinou aplikací - otevřít s" - jak odmazat nepotřebnou položku?  (Přečteno 5765 krát)

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Bohužel musím založit nové téma, starší témata mi můj dotaz nezodpověděla.

Pravý klik na soubor > Otevřít jinou aplikací (otevře se okno s názvem "otevřít s")
V něm jsem pomocí: Pravý klik na soubor > Vlastnosti > otevřít s > Přidat   přidal chybně položku a nyní mi tam "straší". Problém je, že se nazývá stejně jako jiná, nejdou od sebe rozlišit a já budu mít v budoucnosti s tou problematickou problémy. (jedná se o vlastní příkaz "mplayer", kde mi jeden neprovede nic, druhý funguje v pořádku. Také mi tam starší nějaká již odinstalovaná aplikace, ale to je spíše kosmetická vada.
Lze nějak z tohoto seznamu odstranit ony vlastní příkazy? Pokud ano, jak? Je to snad v nějakém konfigráku? Mě už došly nápady :)
Za každou radu kromě UTFG a RTFM (jinak zdravím ntz, suse zatím nechci) předem děkuji ^_^
Xubuntu 12.04

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Nevim, jak je to jinde, ale u me v Gnome: Pravý klik na soubor > Vlastnosti > otevřít s >  nabizi vedle "pridat" i "odstranit". (pochybuju, ze by to byla vysada jen u 64b verze)
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
To není ono.
Pravý klik na soubor > Vlastnosti > otevřít s > PŘIDAT - a tam, v menu, co se otevře, je seznam spousty aplikací, mezi kterými je též nefunkční položka mplayer a nějaké odinstalované věci.

Do stejné nabídky se dá dostat přes Pravý klik na soubor > Otevřít jinou aplikací

Jinak je to jak píšeš, není to samozřejmě výsada 64b verze, jen je to jiná nabídka, než kterou popisuji.
Xubuntu 12.04

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Zkus se podívat sem (předposlední a poslední příspěvek):
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=942.0
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Tak lidi, dneska jsem náhodou objevil divné řešení. To od DuckD jsem nepobral, ale svůj problém s pokaženým vlastním příkazem jsem "vyřešil". Dělal jsem si pořádek v HLAVNÍ NABÍDCE a odmazal odtamtud pár nepotřebných položek- Zmizely i z toho menu "Otevřít s"! Nic jsem neodinstalovával, jen jsem smazal pár těch položek, mezi nimi i problémovou.
Xubuntu 12.04

J0hn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 103
Mám stejný problém. Kliknu v Nautilu pravým na soubor, dám otevřít s - Jiná aplikace .. - a mám tam na výběr některé aplikace vícekrát a i některé co už jsem odinstaloval. Ano mám tam tlačítko odstranit - ale není aktivní.
Díky za  radu
Intel Core2 Duo E6750, 4GB RAM, Nvidia-8800GT, Xubuntu 11.10-i386, http://j0hn.hys.cz/

aloisam

  • Host
to co psal Ender Wiggin, jsi zkoušel? Totiž odmazat duplikáty v "Hlavní nabídce"..

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
 :-X

[attachment deleted by admin]
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

aloisam

  • Host
;)



[attachment deleted by admin]

J0hn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 103
;)



Jo takhle to mám taky. Kde v  "Hlavní nabídce" myslíte?
Intel Core2 Duo E6750, 4GB RAM, Nvidia-8800GT, Xubuntu 11.10-i386, http://j0hn.hys.cz/

aloisam

  • Host
jestli máš unity, tak začni v dashi normálně psát hlavní nabídka.. Pokud používáš klasik, tak klik pravým na panel→upravit hlavní nabídku, nebo tak nějak. ;)

J0hn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 103
jestli máš unity, tak začni v dashi normálně psát hlavní nabídka.. Pokud používáš klasik, tak klik pravým na panel→upravit hlavní nabídku, nebo tak nějak. ;)

:) dík to pomohlo
Intel Core2 Duo E6750, 4GB RAM, Nvidia-8800GT, Xubuntu 11.10-i386, http://j0hn.hys.cz/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.