Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Evolution zanechává stopu.  (Přečteno 1583 krát)

auswood

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Akce Úštěk
Evolution zanechává stopu.
« kdy: 27 Ledna 2009, 19:36:08 »
Potřeboval bych poradit proč mi při psání zprávy v Evolution když se vracím zpět kurzorem zanechává kurzor stopu. Je to dlouho co mi to dělá ale neřešil jsem to. Teď už mi to ale začíná vadit. Můžete mi s tím pomoc?
Ubuntu 10.04 Noťas Asus K50AB

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Evolution zanechává stopu.
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2009, 20:58:30 »
můžete to nějak lépe popsat, ukázat, natočit mobilem? nebo prostě nějak ukázat co to vlastně dělá...

ale asi bych se podíval na nastavení Evolutionu (jsou tam nějaké volby jako magický mezerník, efekt kurzoru a já nevím co ještě) no a další je grafika (compiz?) nebo fonty?

auswood

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Akce Úštěk
Re: Evolution zanechává stopu.
« Odpověď #2 kdy: 28 Ledna 2009, 12:58:15 »
můžete to nějak lépe popsat, ukázat, natočit mobilem? nebo prostě nějak ukázat co to vlastně dělá...

ale asi bych se podíval na nastavení Evolutionu (jsou tam nějaké volby jako magický mezerník, efekt kurzoru a já nevím co ještě) no a další je grafika (compiz?) nebo fonty?

Jedná se o to že při psaní textu vám za posledním písmenem bliká kurzor (černá čára) když jedu šipkou zpět na abych se třeba opravil zůstane za každým písmenem právě ta čára akorát už nebliká netuším jak jinak to popsat snad to pochopíte. Jinak ten magický mezerník jsem zkoušel před tím než jsem napsal. Jinak gr.k. je nvidia a mám spuštěný compiz. Divné je že to někdy nedělá ale většinou ano aniž bych něco měnil.
Ubuntu 10.04 Noťas Asus K50AB

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Evolution zanechává stopu.
« Odpověď #3 kdy: 28 Ledna 2009, 14:14:03 »
Ja som mal nieco podobne vo firefoxe a chybu sposoboval ovladac gr. karty. Po prechode na iny to prestalo. Ovsem to bolo este v niektorej sestkovej verzii ubuntu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Evolution zanechává stopu.
« Odpověď #4 kdy: 29 Ledna 2009, 17:05:07 »
Mně dělá evolution tuto ohavnost také - s compizem.

auswood

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Akce Úštěk
Re: Evolution zanechává stopu.
« Odpověď #5 kdy: 29 Ledna 2009, 22:57:58 »
Změna ovladače nepomohla tedy pouze změna z nvidia-glx-new na nvidia-glx. Gr.karta je nvidia 6600 128mb 128bit.
Ubuntu 10.04 Noťas Asus K50AB

auswood

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Akce Úštěk
Re: Evolution zanechává stopu.
« Odpověď #6 kdy: 29 Ledna 2009, 23:23:12 »
« Poslední změna: 29 Ledna 2009, 23:29:35 od auswood »
Ubuntu 10.04 Noťas Asus K50AB

auswood

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Akce Úštěk
Re: Evolution zanechává stopu.
« Odpověď #7 kdy: 30 Ledna 2009, 23:34:38 »
Tak jak tak hledám na googlu vypadá to že tento problém trvá na kartách nvidia s compizem a vypadá to že tento problém mají i s Ubuntu 8.10 neumím dost dobře ang. takže nevím jestli jsem to dobře pochopil mají tentýž problém i uživatelé s 8.10?
Ubuntu 10.04 Noťas Asus K50AB

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.