Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KDE 4.2  (Přečteno 2543 krát)

Spock lone wolf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
    • Hvozd - fotky přírody, foto zvířat
KDE 4.2
« kdy: 28 Ledna 2009, 11:03:03 »
Tak už ho máme pár dní venku, co na něj říkáte? Hodně věcí bylo opravdu opraveno, pár změněno, se stabilitou je to také lepší... hodně věcí co nefungovalo / nefungovalo standardně už jde bez zásahů
ale na mně pořád působí stejně, oproti 3.5 neskutečně neohrabaně a nafoukle...

Kdybych mohl a měl na to čas, nejraději bych forknul vývoj a pokračoval ve stopách 3.5
Takhle jen čím dál víc koukám po Gnome, jestli už by nebyl čas ho vyzkoušet, co mi vadí je spousta skvělých K aplikací, které tam nejsou...

Čekal jsem od toho víc... a pokud tohle mělo být to co mělo KDE zachránit, nevím jestli bych si na to vsadil...

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: KDE 4.2
« Odpověď #1 kdy: 28 Ledna 2009, 11:37:18 »
Můj názor je, že v jednoduchosti je krása... Je pravda, že KDE má některé aplikace lepší (Amarok, K3b), ale Gnome mám i přesto radši.

nettezzaumana

  • Host
Re: KDE 4.2
« Odpověď #2 kdy: 28 Ledna 2009, 12:06:31 »
pouzivam stale kde3* a nehodlam to menit ..

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re: KDE 4.2
« Odpověď #3 kdy: 28 Ledna 2009, 12:39:59 »
Pořád se mi to moc nelíbí, například nejde opět změnit pomocí kmenuedit pořadí položek v menu, program se kousne při ukládání, uvažuji o změně distribuce, pomalu začínám stahovat na testování Opensuse

premet

  • Host
Re: KDE 4.2
« Odpověď #4 kdy: 28 Ledna 2009, 12:41:00 »
Až budou ve Fedoře v repozitářích tak ho asi vyzkouším, zatím tam nejsou tak vyzkoušet nemůžu. Ale co jsem viděl KDE 4.1 tak tomu ješte dost věcí chybělo.

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re: KDE 4.2
« Odpověď #5 kdy: 28 Ledna 2009, 14:17:43 »
Takže sláva a změna, menu už jde měnit, proběhla ještě malá aktualizace a už to funguje :) :) :)

Spock lone wolf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
    • Hvozd - fotky přírody, foto zvířat
Re: KDE 4.2
« Odpověď #6 kdy: 28 Ledna 2009, 15:25:50 »
3.5.10 by bylo schůdné... jen mám trochu strach, jestli nebudou časem problémy kvůli zastavenému vývoji. Ale to bude lepší řešit, až to případně nastane. Teď zkouším xfce4, ale to mě také úplně nepřesvědčilo, ale určitě se mi líbí víc než 4.x

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: KDE 4.2
« Odpověď #7 kdy: 28 Ledna 2009, 17:16:32 »
Dnes jsem je nainstaloval na desktop a jsem velmi spokojený.
Jen škoda, že některé aplikace jsou stále jen pro KDE3 - K3B, Kile apod., jiné ještě nevyšly jako stabilní (ač jsou použitelné) - Krusader, DigiKam...
Ještě pořádně vyzkouším a pokud se mi bude líbit, možná dám i na notebook. Díval jsem se, že je v KDE4 udělaná docela pěkně správa napájení.

Mimochodem, co používáte v KDE na skenování?

honorguard

  • Host
Re: KDE 4.2
« Odpověď #8 kdy: 29 Ledna 2009, 14:37:07 »
Já mám KDE 4.2 a přijde mi vážně fajn. Snad všechno tu funguje až na globální klávesové zkratky, které nejsou z nepochopitelných důvodů udělat zkratku na rolování nahoru nebo dolů, takže to mě docela zklamalo, ale jinak je to stabilní, hezký a jede to skvěle. Jediná věc je že na KDE 4.2 ještě nefungují všechny plasmoidy z kde-look.org. Změnilo se umístění plasmy a tak se musí počkat než autoři přepíšou zdrojáky, ale ty hlavní (já jich mám v základu asi 30) fungují.

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: KDE 4.2
« Odpověď #9 kdy: 29 Ledna 2009, 16:26:20 »
KDE 4.2 jsem také zkusil, ale nemám teď čas a myšlenky si do toho převádět pracovní prostředí, je zkouškový. Ovšem vypadá to fajn, zas posun dál a tohle bych už (možná) dal do ruky normálnímu člověku. Ale spíš ještě ne, podařilo se mi plasmu shodit asi po pěti minutách, když jsem si hrál s tématama.

Zajímá mě (velice) jedna věc: Když např. otvírám kontextovou nabídku dekorace oken - pravý klik na okraj okna, nebo vlastně cokoliv, pravý klik na dolní lištu - při prvním otevření se na okamžik (doslova oka mžik) vykreslí takový barevný čárovitý humus, než se zobrazí nabídka. Jakoby to nestíhalo vykreslit ten efekt, když se to zobrazuje postupně od průhlednosti do viditelnosti.

Může to být způsobeno tím, že mám jen integrovanou grafiku Intel 965? Procesor je dvoujádrový a paměť je 3 giga, takže tam problém nebude. A podobnej problém, probliknutí okna při maximalizaci ... na to se nedá moc koukat. Dělá to i v KDE 4.1, asi je to tou grafikou, ne? glxgears mi hází hodnoty okolo 1000 FPS.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Pavel Půlpán

Re: KDE 4.2
« Odpověď #10 kdy: 29 Ledna 2009, 16:37:50 »
Klobouk dolů před vývojáři KDE, je za nimi vidět spousta práce. Nicméně, někomu to pořád nestačí k tomu, aby to používal nastálo.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: KDE 4.2
« Odpověď #11 kdy: 29 Ledna 2009, 18:10:31 »
Stejný
KDE 4.2 jsem také zkusil, ale nemám teď čas a myšlenky si do toho převádět pracovní prostředí, je zkouškový. Ovšem vypadá to fajn, zas posun dál a tohle bych už (možná) dal do ruky normálnímu člověku. Ale spíš ještě ne, podařilo se mi plasmu shodit asi po pěti minutách, když jsem si hrál s tématama.

Zajímá mě (velice) jedna věc: Když např. otvírám kontextovou nabídku dekorace oken - pravý klik na okraj okna, nebo vlastně cokoliv, pravý klik na dolní lištu - při prvním otevření se na okamžik (doslova oka mžik) vykreslí takový barevný čárovitý humus, než se zobrazí nabídka. Jakoby to nestíhalo vykreslit ten efekt, když se to zobrazuje postupně od průhlednosti do viditelnosti.

Může to být způsobeno tím, že mám jen integrovanou grafiku Intel 965? Procesor je dvoujádrový a paměť je 3 giga, takže tam problém nebude. A podobnej problém, probliknutí okna při maximalizaci ... na to se nedá moc koukat. Dělá to i v KDE 4.1, asi je to tou grafikou, ne? glxgears mi hází hodnoty okolo 1000 FPS.
Stejný problém s i915, ale neřeším. Glx nemám teď funkční.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

honorguard

  • Host
Re: KDE 4.2
« Odpověď #12 kdy: 29 Ledna 2009, 19:25:47 »
KDE 4.2 jsem také zkusil, ale nemám teď čas a myšlenky si do toho převádět pracovní prostředí, je zkouškový. Ovšem vypadá to fajn, zas posun dál a tohle bych už (možná) dal do ruky normálnímu člověku. Ale spíš ještě ne, podařilo se mi plasmu shodit asi po pěti minutách, když jsem si hrál s tématama.

Zajímá mě (velice) jedna věc: Když např. otvírám kontextovou nabídku dekorace oken - pravý klik na okraj okna, nebo vlastně cokoliv, pravý klik na dolní lištu - při prvním otevření se na okamžik (doslova oka mžik) vykreslí takový barevný čárovitý humus, než se zobrazí nabídka. Jakoby to nestíhalo vykreslit ten efekt, když se to zobrazuje postupně od průhlednosti do viditelnosti.

Může to být způsobeno tím, že mám jen integrovanou grafiku Intel 965? Procesor je dvoujádrový a paměť je 3 giga, takže tam problém nebude. A podobnej problém, probliknutí okna při maximalizaci ... na to se nedá moc koukat. Dělá to i v KDE 4.1, asi je to tou grafikou, ne? glxgears mi hází hodnoty okolo 1000 FPS.
Já mám Intel X3100 a takový problém nemám, ale je to možná tím že místo akcelerovaného kwinu používám xcompmgr. Je mnohem lehčí a mě průhlednost k životu stačí (poloprůhledné jsou některé části plasmy a hlavně potřebuji průhlednost kvůli Cairo-docku).

oyankee

  • Host
Re: KDE 4.2
« Odpověď #13 kdy: 29 Ledna 2009, 21:35:03 »
Ano, carovity hnus, to je presne. Objevuje e mi to jak na notebooku s integrovanou ati, tak na PC s integrovanou nvidii. Jinak, mam kde-nightly a obcas do nej zalezu po nejakem tom updatu. Musim rict, ze posledni dobou se hodne veci zlepsilo. Na notesu si to ale i tak nenecham, muj staricek to zvlada tak tak.Ne ze by se to moc sekalo, ale preci jen odezva pri narocnejsi cinnosti je vyssi.

Teyras

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
  • $life = "fight";
Re: KDE 4.2
« Odpověď #14 kdy: 30 Ledna 2009, 23:16:01 »
Mno, zatím to mám na zkoušku v Ubuntu a jak tak zkouším tak se čím dál víc těším na backport pro Lennyho :)
AMD Athlon X2 4400+, 2GB DDR2, Asus GeForce EN8600GT 512MB DDR3, Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATAII, Seagate Barracuda 7200.10 120GB IDE
Arch Linux, KDEmod 4.2

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.