Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak aktualizovat Firefox?  (Přečteno 1796 krát)

Roddney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 362
Jak aktualizovat Firefox?
« kdy: 05 Února 2009, 14:17:02 »
Zdravím... je to pár dní, kdy vyšel Firefox 3.0.6, který opravuje několik chyb a také jednu kritickou. Bohužel "geniální" systém aktualizací mi tuto verzi FF nenabídne. Zkoušel jsem hledat na netu nějáké řešení, ale nic jsem nenašel. Stáhl jsem si balíček z Mozilly, ale neznám způsob jak to nainstalovat, protože to není balíček deb. Proč jsou aktualizace v Ubuntu (nevím jak je tomu v jiných distribucích) takovým utrpením? Například aktualizaci Amaroku jsem řešil asi dva dny.

jonnyb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
  • VSB TUO FEI 2.
Re: Jak aktualizovat Firefox?
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2009, 14:19:24 »
jestli se muzu zeptat, proc potrebujes aktualizovat? ja jedu na 3.0.5 a vsechno jede tak jak ma i ruzne streamy.
» µATX Intel® P5GC-VM, CPU Intel® Core™2 Duo, ZEPPELIN DDR2 (2x1GB), HDD WD 10GB,  ATI Radeon 2600 pro * 8.04 Hardy Heron
«
» Notebook A3HF «

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Jak aktualizovat Firefox?
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2009, 14:24:07 »
Pokud zminena bezpecnostni chyba postihuje take verzi Firefoxu, ktera je ve vasem vydani Ubuntu, opraveny balicek se jiste velmi brzy objevi v repozitari a bude vam nabidnut v ramci automatickych aktualizaci. Opraveny balicek se nemusi nutne jmenovat firefox-3.0.6, muze se jmenovat treba firefox-3.0.3-r15, patch opravujici chybu bude pak aplikovan na tu verzi firefoxu, ktera je ve vasem vydani Ubuntu.

jonnyb: Firefox 3.0.6 je bezpecnostni, nikoliv funkcni aktualizace.

Roddney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 362
Re: Jak aktualizovat Firefox?
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2009, 14:25:20 »
To je jednoduché. Výrobce Firefoxu vydal verzi, která řeší bezpečnostní chybu. Proč bych měl mít FF s dírou??
A navíc zdroj softwaru Intrepid Release  nelze aktualizovat, protože nemá public key.

Roddney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 362
Re: Jak aktualizovat Firefox?
« Odpověď #4 kdy: 05 Února 2009, 14:27:21 »
To Lukáš Svoboda:
Díky. Jak řešit problém s public key u zdrojů softwaru??

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Jak aktualizovat Firefox?
« Odpověď #5 kdy: 05 Února 2009, 14:57:58 »
Proč jsou aktualizace v Ubuntu (nevím jak je tomu v jiných distribucích) takovým utrpením? Například aktualizaci Amaroku jsem řešil asi dva dny.
Stručně a jednoduše proto, že se nejedná o rolling updates distribuci. Doporučuji vám si na toto téma něco přečíst než budete příště takto něco kritizovat.

A k tomu public key, zřejmě jste ten klíč smazal.
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99id%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD%20zdroj%C5%AF?action=show&redirect=p%C5%99idejte#Podepsan.2BAOkzdroje

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Jak aktualizovat Firefox?
« Odpověď #6 kdy: 05 Února 2009, 15:02:47 »
Take jsem si nevsiml, ze by byl nejaky problem s klicem v repozitari.

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Jak aktualizovat Firefox?
« Odpověď #7 kdy: 05 Února 2009, 15:34:24 »
pokial viem tak fx 3.0.6 vysiel len vcera [4.2.] a kym sa dostane do repozitarov tak to vzdy chvilu trva [myslim ze tam je dake testovanie "bezproblemovosti" na ubuntu a podobne, ale nechcem zavadzat..], urcite sa v repo coskoro objavi, takze ziadnu paniku ;)
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

Roddney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 362
Re: Jak aktualizovat Firefox?
« Odpověď #8 kdy: 05 Února 2009, 15:50:57 »
To Tomáš Pikálek:
Tento odkaz jsem také už viděl a udělal podle návodu. Jedná se o tento problém http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=31993.0

U Ubuntu je problém právě aktualizace. Pokud výrobce dá do sítě program vyrobený pro Linux, tak mám za to, že pod Linuxem bude běhat (bez rozdílu distribuce). Ovšem čím více se v Ubuntu hrabu, tak tím více jsem přesvědčen, že v tomto případě spíše platí, že ne vše co je děláno pro Linux je vhodné pro Ubuntu.  To znamená, že se pro Ubuntu musí hledat zdroje softwaru a klidně i public key. Chápu... nic neprogramuju a jsem jen uživatel, ale ta aktualizace by chtěla trošku vychytat.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Jak aktualizovat Firefox?
« Odpověď #9 kdy: 05 Února 2009, 16:02:58 »
To je bohuzel omyl, takhle to nefunguje. Distribuce jsou prilis rozdilne, vzdy se musi instalovat verze primo urcena pro konkretni pouzitou distribuci. To plati nejen pro Ubuntu, ale pro Linux obecne. Obzvlast pokud jste zacatecnik, nesnazte se do systemu moc instalovat individualne stazene balicky, radeji spolehejte na repozitare. Pokud davate prednost moznosti instalovat vzdy nejnovejsi verze vsech balicku, zvolil jste spatnou distribuci. Ubuntu s kazdym vydanim zmrazi verze balicku, a novejsi verze jsou obsazene vzdy az v dalsim vydani. System prubeznych aktualizaci pouziva treba Gentoo Linux a dalsi.

Y2hyb3N0YV9f

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Jak aktualizovat Firefox?
« Odpověď #10 kdy: 05 Února 2009, 17:13:25 »
pokud na ten nový FF opravdu tak spěchíte, tak by nemusel být problém stahnou archív, rozbalit a spustit (popř. si ještě přeházet linky nebo udělat ikonku na ploše). tuším, že na czilla.cz se to dalo normálně sehnat... bez záruky, ale kdysi jsem to tak snad dělával... instalace FF není určitě žádná věda.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.