Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak prográmek v C zjistí sám na sobě, že jede s oprávněním roota? [vyřešeno]  (Přečteno 1867 krát)

Y2hyb3N0YV9f

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Mám prográmek v C a potřebuju, aby dokázal sám na sobě poznat, že jede s právy roota. Rád bych se vyhnul řešením typu "sáhni na soubor -r-------- a pokud neotevře, tak není root". Jen mě zrovna teď nenapadá jak na to...
« Poslední změna: 06 Února 2009, 03:19:03 od kiklhorn »

premet

  • Host
Hmm to by mě taky zajímalo, jen mě napadlo takový jiný, možná né štastný řešení, vytvořit si spouštěč, který bude předávat programu jako 1. parametr jméno uživatele.

Martin - ViPEr*CZ*

Stáhnout nějakej zdroják a prozkoumat.... ale podle mě oni taky dělají, že zkusí nějakou akci kterou program má provést...pokud to nejde, tak vyskočí chybové hlášení o tom že chybí root práva.

Ale zkuste třeba Krusader: http://www.krusader.org/downloads.php a prozkoumat to... ten když je pod root zpuštěnej tak má oranžovou ikonku...tak prozkoumat jak to zjišťuje ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
getuid(), geteuid()

Martin - ViPEr*CZ*

Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Y2hyb3N0YV9f

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
já to tušil, že to bude v nějaké "drobnosti"... ::) díky moc!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.