Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Celeron M nebo Pentium M?  (Přečteno 3587 krát)

gusty32

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Break Monopoly
Celeron M nebo Pentium M?
« kdy: 02 Září 2006, 02:43:14 »
Ahoj,

mam zkusenosti s obema, nicmene jsem na vazkach - pujde o pocitac, na kterem pobezi Windows i Ubuntu, a bude intenzivne pouzivan k praci - spise kancelarska, ale obcas i naka grafika, tak uvazuju docela o tom Pentiu s vetsi cache.

Muzete nekdo poradit, jestli se vyplati to Pentium M?

Dik.

Ac3ri

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Celeron M nebo Pentium M?
« Odpověď #1 kdy: 02 Září 2006, 02:46:46 »
v notebooku zalezi na vydrzi baterky, pentium m umi narozdil od celerona menit pohodlne rychlost v zavislosti na vytizeni cpu. Takze napriklad 1,8 GHz bezi vklidu na 800 MHz a navic dokaze snizit i napajeni procesoru, takze uspora energie na baterce je znatelna a notebook vydrzi o dost dele :)

gusty32

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Break Monopoly
Celeron M nebo Pentium M?
« Odpověď #2 kdy: 02 Září 2006, 03:15:00 »
Citace: Ac3ri
v notebooku zalezi na vydrzi baterky, pentium m umi narozdil od celerona menit pohodlne rychlost v zavislosti na vytizeni cpu. Takze napriklad 1,8 GHz bezi vklidu na 800 MHz a navic dokaze snizit i napajeni procesoru, takze uspora energie na baterce je znatelna a notebook vydrzi o dost dele :)
Mno docela by me zajimaly realny testy... jestli to je jako s vykonem (kterej ma Pentium M jen o cca 20 procent vetsi) tak to uz me 3 hodiny nebo 3,6 hodiny vydrze je jedno...

Mno jeste pokukuju po opravdovym Centrinu, i s intel wifinou - ale spis nez o spotrebu mi jde o kvalitu - pak mi naka aplikace nepobezi na neznackovy wifi karte a jsem nahranej :(

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Celeron M nebo Pentium M?
« Odpověď #3 kdy: 02 Září 2006, 11:36:56 »
Mam Sonomu(nastupce Centrina) a naprosto ok. Vem radeji P-M.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Celeron M nebo Pentium M?
« Odpověď #4 kdy: 02 Září 2006, 12:01:03 »
Citace: Ac3ri
v notebooku zalezi na vydrzi baterky, pentium m umi narozdil od celerona menit pohodlne rychlost v zavislosti na vytizeni cpu. Takze napriklad 1,8 GHz bezi vklidu na 800 MHz a navic dokaze snizit i napajeni procesoru, takze uspora energie na baterce je znatelna a notebook vydrzi o dost dele :)
mam v 1 nb celeron-m (IBM R50e) a tiez ma skalovanie frekvencii. max ide na 1400 a vie to stiahnut az na 350.

syntax_error

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
    • http://bnk.ic.cz
Celeron M nebo Pentium M?
« Odpověď #5 kdy: 02 Září 2006, 16:46:29 »
Citace: krtko
mam v 1 nb celeron-m (IBM R50e) a tiez ma skalovanie frekvencii. max ide na 1400 a vie to stiahnut az na 350.
osobne by me zajimalo jak... taky mam Celeron M (G-MAX N501), 1,4GHz, kazdopadne powernowd pri startu hlasi 'CPU frequency scaling not supported.' ke zmene frekvence jsem to nedonutil ani ve widlich, coz je zrejme na povazenou...
mozna je to problem BIOSu, mozna mam proste smulu na procesor... :-/

syntax_error

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
    • http://bnk.ic.cz
Celeron M nebo Pentium M?
« Odpověď #6 kdy: 02 Září 2006, 16:51:25 »
aha, zlata wikipedie...
zrejme to neni problem procesoru samotneho, jako spis Centrina - viz http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Intel_Central_Processing_Units#Celeron_M

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Celeron M nebo Pentium M?
« Odpověď #7 kdy: 02 Září 2006, 16:53:50 »
Citace: syntax_error
osobne by me zajimalo jak... taky mam Celeron M (G-MAX N501), 1,4GHz, kazdopadne powernowd pri startu hlasi 'CPU frequency scaling not supported.' ke zmene frekvence jsem to nedonutil ani ve widlich, coz je zrejme na povazenou...
mozna je to problem BIOSu, mozna mam proste smulu na procesor... :-/
no ono to nie je vlastne ani tak priamo ten speedstep ako pri pentiu m, ale je to clock modulation. staci si zaviest modul p4-clockmod.

syntax_error

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
    • http://bnk.ic.cz
Celeron M nebo Pentium M?
« Odpověď #8 kdy: 02 Září 2006, 19:42:25 »
Citace: krtko
no ono to nie je vlastne ani tak priamo ten speedstep ako pri pentiu m, ale je to clock modulation. staci si zaviest modul p4-clockmod.
aha, tak to je ovsem jina... kouknu se na to; diky!

Netlife

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Celeron M nebo Pentium M?
« Odpověď #9 kdy: 06 Října 2006, 00:30:55 »
plz, jak zavest modul p4-clockmod? prece jen mi jeste neni vsechno jasne, dekuji

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Celeron M nebo Pentium M?
« Odpověď #10 kdy: 06 Října 2006, 00:42:40 »
Kód: [Vybrat]
sudo modprobe jmeno_moduluPokud se ma modul zavadet s kazdym spustenim systemu, napiste jmeno modulu do souboru /etc/modules.

Netlife

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Celeron M nebo Pentium M?
« Odpověď #11 kdy: 06 Října 2006, 08:13:42 »
dekuji a jeste se chci zeptat, projevi se to zavedeni modulu nekde? resp. kde muzu overit, ze to neco dela a funguje? na liste to videt neni a ani frekvenci nemuzu menit, nemusi k tomu byt nainstalovano jeste neco? ja mam ted cpufreq, neni treba potreba ho odinstalovat a misto nej dat treba powernow nebo speedstep?

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Celeron M nebo Pentium M?
« Odpověď #12 kdy: 06 Října 2006, 10:00:56 »
no u mna sa to prejavuje tak ze ako sa mina baterka tak sa znizuje frekvencia az na 350, ale namiesto defaultneho powernowd pouzivam cpufreqd /imo sa lepsie konfiguruje/. len som si vsimol, ze rucne ide v dapperi znizit freq iba na 875, ale v edgymu az na 175.

na zobrazovanie aktualnej freq mam gnome cpu applet; a ak pomocou neho chces rucne menit freq tak spusti dpgk-reconfigure gnome-applets a spyta sa ta ci chces cpu applet spustat ako suid tak das ano.

a este si to mozes overit cez lsmod | grep p4; malo by ti vypisat nieco teketo:
Kód: [Vybrat]
krtko@zionstation:~$ lsmod | grep p4
p4_clockmod             6244  0
speedstep_lib           4580  1 p4_clockmod
freq_table              4928  1 p4_clockmod
krtko@zionstation:~$

Netlife

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Celeron M nebo Pentium M?
« Odpověď #13 kdy: 06 Října 2006, 14:50:46 »
dekuji, uz to beha ... pravda, jde to jen na minimum 875, ale to mi staci

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.