Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problem VPN  (Přečteno 1303 krát)

jancuo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
problem VPN
« kdy: 08 Února 2009, 15:44:37 »
Zdravim vas potreboval by som pomoc ohladom nastavenia VPN cital som o tom na nete uz vela ale akosi mi asi unikaju detaily... som zaciatocnik nainstaloval som si UBUNTU 8.10 ale nemam ho dlho a potrebujem spojazdnit siet lenze vsade je to napisane od toho kroku ze configuration vpn/pridat a bla bla.... lenze mne sa na to pridat neda kliknut a netusim preco poradi mi niekto prosim? :-) dakujem

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: problem VPN
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2009, 19:18:38 »
aj by som skusil poradit, len tvoj opis je velice strucny, ze vlastne ani neviem s cim mas problem.
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

jancuo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: problem VPN
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2009, 19:44:38 »
no ja mam problem s tym ze neviem ako sa mam dopracovat k tomu, aby sa mi v nastavemniach pre vpn network manager dalo stlacit to tlacidlo pridat, aby som si tam mohol zadat parametre pretoze to tlacidlo sa mi teraz neda stlacit

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: problem VPN
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2009, 19:46:15 »
Nainstalujte balík network-manager-openvpn (možná budete muset restartovat PC, resp. network-manager a ten applet).

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: problem VPN
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2009, 19:47:25 »
hm, vzhladom na to ze taketo veci robim skor cez riadok, tak neviem o akom tlacidle o sa neda stlacit hovoris, ale skusil si prestudovat napr. toto?:
http://wiki.ubuntu.cz/OpenVPN%20server
https://help.ubuntu.com/community/OpenVPN
prip. http://www.google.sk/search?hl=sk&q=wiki+ubuntu+openvpn+cz&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&meta=
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

jancuo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: problem VPN
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2009, 19:50:57 »
fuu no ja mam ubuntu asi 3 dni a z riadku som este dost *censored* O:-) a to instalovanie no to som tez skusal ale akosi sa mi to nedarilo mozem radu prosim? O:-)

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: problem VPN
« Odpověď #6 kdy: 08 Února 2009, 19:58:03 »
tak, ja osobne preferujem riadok, tym ale netvrdim ze cez GUI to je horsie. proste skor vec zvyku a u mna i chute :)
kazdopadne, prestuduj si tie clanky, a naucis sa kopu veci okolo toho.

instalovanie: sudo aptitude install network-manager-openvpn
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

jancuo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: problem VPN
« Odpověď #7 kdy: 08 Února 2009, 20:02:45 »
dik za rady uz sa do toho pustim :-) idem studovat a studovat :-D

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: problem VPN
« Odpověď #8 kdy: 08 Února 2009, 20:04:39 »
dik za rady uz sa do toho pustim :-) idem studovat a studovat :-D


jj, to je najlepsie, ja tiez ked som zacinal pred par rokmi s linuxom, tak sice celkom skuseny win uzivatel, no zistil som ze tu mi to akosi bolo na dve veci. a cloveku neostavalo nic ine len studovat a studovat.
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

jancuo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: problem VPN
« Odpověď #9 kdy: 08 Února 2009, 20:07:02 »
hmmm ja sa dokonca hambim zaco studujem ::) studujem za "mechanika pocitacovych sieti" ale s ubuntu som v kontakte 1x v zivote a mam ho 3 dni takze som z neho mimo...vie je aj jednoduchsia cesta na VPN nakonfigurovat router :-D a je po starostiach :-D ale tak to by som sa potom nic nenaucil :-) takze racej ta tazsia cesta a snad to bude na nieco dobre :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.