Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Knot 2 - první dojmy  (Přečteno 8981 krát)

-cp-

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
    • http://www.conpex.com/en/
Instalace Knot 2 - první dojmy
« kdy: 04 Září 2006, 16:54:04 »
Tak jsem trochu zaexperimentoval a nainstaloval jsem si Knot 2. Instalace byla bezproblémová. Na první pohled nerozeznám rozdíl mezi Dapper Drake a Edgy Eft. Ale na druhý už ano, třeba kontrola pravopisu při psaní tohoto příspěvku ;)

Firefox (2.0b1) mi zatím spadl jen jednou, ale to jsem měl otevřených asi 15 tabů. F-Spot padá spolehlivě při každém spuštění. Na další problémy jsem zatím nenarazil. Pozitivní změnou je viditelně kratší shutdown.

Stejně jako v Dapper Drake mi na tomto notebooku nefungují některé periferie, tak to jdu nahlásit na launchpad.net, jestli s tím jde ještě něco udělat...

Shrnuto: Na pracovní stroj bych to určitě nedával, ale pokud chcete vědět co vás za pár měsíců čeká, vyzkoušejte Edgy také.

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Instalace Knot 2 - první dojmy
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2006, 09:58:42 »
Na notebook nainstalované Kubuntu - nová správa napájení, bezproblémová a příjemná. U mé staré šunky (Armada E500) korektně rozpoznaný veškerý hardware, tentokrát i s infraportem (to dapper ještě neuměl), pro který se už natáhly moduly  bez zásahu uživatele. Na druhou stranu stejný problém s PCMCIA wifi ASUS 107G (rt2500) - ačkoliv se moduly jádra korektně natáhnou, karta se nepřipojí, pokud není "UP" (zajímavé je, že tenhle problém je jen v K/Ubuntu, v ostatních distrech, které jsem zkoušel, běhá bez problémů). Rychlost bootování stejná, KDE 3.5.4 standardní, rychlé. Nové barevné schéma a přihlašovací a úvodní obrazovka s průhlednými obrázky/menu :) . Po instalaci flashplayeru padání Firefoxu při otevření stránky s flashem, což je zatím jediný problém, na který jsem narazil. Pokud tedy netrváte na flashi, už použitelná záležitost.

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Instalace Knot 2 - první dojmy
« Odpověď #2 kdy: 18 Září 2006, 15:58:56 »
Vyšel Knot3, asi nemá cenu zakládat nové vlákno kvůli další alfa verzi. Kromě změn, o kterých se lze dočíst na wiki bych rád upozornil na další drobnost, která potěší a dala jistě mnohým zabrat.  A sice po instalaci korektně pracující další tlačítka u vícetlačítkové myši (konkrétně Genius Netscroll Superior). Regulaci hlasitosti doprovází OSD hlášení :D.
Jde opět o Kubuntu, a abych nebyl kamenován, obrázek je z wiki o Knot2, kde je uveden v souvislosti s funkčními tlačítky na noteboocích.;)

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Instalace Knot 2 - první dojmy
« Odpověď #3 kdy: 19 Září 2006, 01:10:13 »
tlacitka na ovladanie hlasitosti s osd slo aj v 6.06 :) len bolo treba zmenit rozlozenie klavesnice :))
ale ak je to uz stabilne, tak by som aj pomaly mohol zacat prepisovat dapper na edgy. alebo to radsej az koncom mesiaca ;)
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Instalace Knot 2 - první dojmy
« Odpověď #4 kdy: 19 Září 2006, 01:28:39 »
Momentalne je kazdy den dost updatov cca  150 - 200MB, takze je o este dost zive, ale aj tak uz bezim stabilne na Edgym. KDE 3.5.4 je vsak stabilnejsie ako KDE v tejto verzii v neoficialnych repozitaroch Dappera, niet sa co divit, kazdy den su uploadovane opravne balicky, a je ich dost...

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Instalace Knot 2 - první dojmy
« Odpověď #5 kdy: 19 Září 2006, 08:29:58 »
nj..zeby?? ska v aprili som uz bezal na 6.06 ...

ax... ked sa objavi viac ohlasov, ze je to ovkej, tak to nahodim ..bo book pouzivam na pracu..
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

Vojtin

  • Host
Instalace Knot 2 - první dojmy
« Odpověď #6 kdy: 19 Září 2006, 10:54:11 »
Taky jsem už jenom na edgym (ubuntu)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Instalace Knot 2 - první dojmy
« Odpověď #7 kdy: 19 Září 2006, 11:01:07 »
Jsem ted EE hodil na myho netase(viz paticka) a jede zatim vse ok. Je to i rychlejsi.
Na pracovni PC bych to ale nedaval. Ja musel, neb jsem si, lama jedna velika, Gpartedem znicil disk a prisel o data.

Apropo, Gparted je pekna potvora! Priklad:
Presunu partisnu doleva, doprava a zase doleva. Co myslite, ze udela? Mel by zustat na jednom miste, ale cela partisna se presune doleva, doprava a zase presune doleva. Tudis misto, aby si precetl vysledek presouvani, pamatuje si jednotlive kroky vasi editace a dle toho jede.
Zaver. Rozmyslete si co chcete, a pak to udelejte najednou. Jinak to je prace na nekolik desitek hodin. Vzavislosti na velikosti a rychlosti vaseho disku.

Bye

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Vojtin

  • Host
Instalace Knot 2 - první dojmy
« Odpověď #8 kdy: 19 Září 2006, 11:05:50 »
Citace: milhouse
Jsem ted EE hodil na myho netase(viz paticka) a jede zatim vse ok. Je to i rychlejsi.
Na pracovni PC bych to ale nedaval. Ja musel, neb jsem si, lama jedna velika, Gpartedem znicil disk a prisel o data.

Apropo, Gparted je pekna potvora! Priklad:
Presunu partisnu doleva, doprava a zase doleva. Co myslite, ze udela? Mel by zustat na jednom miste, ale cela partisna se presune doleva, doprava a zase presune doleva. Tudis misto, aby si precetl vysledek presouvani, pamatuje si jednotlive kroky vasi editace a dle toho jede.
Zaver. Rozmyslete si co chcete, a pak to udelejte najednou. Jinak to je prace na nekolik desitek hodin. Vzavislosti na velikosti a rychlosti vaseho disku.

Bye
Gparted dělá přesně to co po něm chceš :)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Instalace Knot 2 - první dojmy
« Odpověď #9 kdy: 19 Září 2006, 11:08:08 »
No prave, evidentne nepocita s lamama :D

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Instalace Knot 2 - první dojmy
« Odpověď #10 kdy: 19 Září 2006, 11:59:12 »
pozrel som na ubuntuforums.org ...a hned ma zmrazilo :) len problemy tam popisuju ..takze zatim dapper to isti ;)
len som zistil, ze mi nejak miestecko dochadza. asi zas uchmatnem z win particie. sak naco je woknam 20GB ked ich ani nebootujem (len cez vmware).
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

Vojtin

  • Host
Instalace Knot 2 - první dojmy
« Odpověď #11 kdy: 19 Září 2006, 13:39:33 »
Citace: randy
pozrel som na ubuntuforums.org ...a hned ma zmrazilo :) len problemy tam popisuju ..takze zatim dapper to isti ;)
len som zistil, ze mi nejak miestecko dochadza. asi zas uchmatnem z win particie. sak naco je woknam 20GB ked ich ani nebootujem (len cez vmware).
Edgy je ještě ani ne beta.
Já jsem taky woknum misto původních 40GB ubral až na 5GB-potřeboval jsem místo.

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Instalace Knot 2 - první dojmy
« Odpověď #12 kdy: 19 Září 2006, 13:51:16 »
Citace: Vojtin
Já jsem taky woknum misto původních 40GB ubral až na 5GB-potřeboval jsem místo.
ked sa ti to dalo..ale ja som dostal book ..mam tam wokna, ofis :P a lotus notes ...tot vsjo ..a zere to 12 GB ..kuwa. ..asi vyrazim tie instalacky, co mi tam zanechalo HPcko ..brr
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.