Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zamrznutí ubuntu při startu  (Přečteno 4295 krát)

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
zamrznutí ubuntu při startu
« kdy: 27 Února 2009, 16:10:51 »
Tak po dlouhé době se mi zase vyskytl jeden problém a nevím jak z něj ven.........koupil jsem nový PC ale disk jsem tam dal ze starého kde jem měl nainstalované ubuntu.....když jsem ho zapl začalo načítat ubuntu....jak se objeví ten nadpis ubuntu a podtim to nabíhá asi v 1/5 mi to zamrzlo a nic.......nechal jsem to celou noc a nic.....rano jsem to znovu rozjelo a hle:......ubuntu v pohode načetlo......na podruhe  se mi to stalo znovu....restartoval, zase to nenačetlo, restartoval a načetlo........prostě někdy  mi to zamrzne pořád na té 1/5 a nic s tim nejde dělat.....vždy musim několikrát restartovat PC než mi načte celé ubuntu.......na tom starém PC se mi to nikdy nestalo nevíte jak to spravit?
Linux je cesta do budoucnosti

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #1 kdy: 27 Února 2009, 16:13:13 »
když během bootu stiskneš ESC, mělo by to vypisovat, co se zrovna děje... a tak zjistit u čeho to zamrzne...

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2009, 08:36:41 »
Nebo na 8. konsoli, klávesou ALT+F8

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #3 kdy: 28 Února 2009, 11:12:06 »
Takový tah lze bez nejmenších problémů provést u stejných PC. Ideální je, když disk s nainstalovaným systémem pracuje v tom PC kde byl systém nainstalován.
« Poslední změna: 28 Února 2009, 11:22:39 od člověk »

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #4 kdy: 01 Března 2009, 01:50:23 »
Takový tah lze bez nejmenších problémů provést u stejných PC. Ideální je, když disk s nainstalovaným systémem pracuje v tom PC kde byl systém nainstalován.
Vzhledem k tomu, že kernel Ubuntu je udělaný universálně, tak přenášení nehraje roli. (Pokud si nekompiloval vlastní (ořezaný) kernel, o čemž silně pochybuju) Chyba bude jinde.
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #5 kdy: 01 Března 2009, 08:11:06 »
Takový tah lze bez nejmenších problémů provést u stejných PC. Ideální je, když disk s nainstalovaným systémem pracuje v tom PC kde byl systém nainstalován.
Vzhledem k tomu, že kernel Ubuntu je udělaný universálně, tak přenášení nehraje roli. (Pokud si nekompiloval vlastní (ořezaný) kernel, o čemž silně pochybuju) Chyba bude jinde.

To by musel mít na disku pouze ubuntu, což většina lidí má i s W. Ale i tak se mi stává že ubuntu na odlišném stroji zlobí.
Doporučuji si to vyzkoušet několikrát v praxi než se spoléhat na teorii.

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #6 kdy: 01 Března 2009, 09:06:45 »
když během bootu stiskneš ESC, mělo by to vypisovat, co se zrovna děje... a tak zjistit u čeho to zamrzne...
když zmačknu ESC tak se nic nestane.........ale přijde mi zvlaštni že někdy se to načte na poprvé a někdy to  3x zamrzne, a 3x to musim restartovat než to načte :-\
Linux je cesta do budoucnosti

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #7 kdy: 01 Března 2009, 09:30:00 »
Když vezmu například disk z PC ACER na kterém je nainstalovaný pouze ubuntu a dám ho do PC DELL, vypíše mi to akorát
GRUB loadink please Wait.....
Error
Při opačném postupu je výsledek obdobný.
Doporučoval bych na originál disk v novém PC nainstalovat (doinstalovat) nové ubuntu. Opravovat problém různými příkazy je jen chození kolem horké kaše a mnohdy časově zdlouhavější.
To vše za předpokladu že je nový stroj v pořádku.

p.dohny

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #8 kdy: 01 Března 2009, 11:10:29 »
když během bootu stiskneš ESC, mělo by to vypisovat, co se zrovna děje... a tak zjistit u čeho to zamrzne...
když zmačknu ESC tak se nic nestane.........ale přijde mi zvlaštni že někdy se to načte na poprvé a někdy to  3x zamrzne, a 3x to musim restartovat než to načte :-\

Když zmáčneš ESC tak se nestane nic v jakém smyslu? Nezasekne se nikdy a nebo ti to nehodí žádnou chybu?
Ubuntu 20.10.
Nachystej mi uzenáče, na snídani jsem zpátky :)

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #9 kdy: 01 Března 2009, 21:16:57 »
když během bootu stiskneš ESC, mělo by to vypisovat, co se zrovna děje... a tak zjistit u čeho to zamrzne...
když zmačknu ESC tak se nic nestane.........ale přijde mi zvlaštni že někdy se to načte na poprvé a někdy to  3x zamrzne, a 3x to musim restartovat než to načte :-\

Když zmáčneš ESC tak se nestane nic v jakém smyslu? Nezasekne se nikdy a nebo ti to nehodí žádnou chybu?
je to to samé jako kdybych ho nezmáčkl.........načítá to dál......a někdy se to sekne na té 1/5 a někdy ne ale to už jsem tu vypisoval jak to bývá....prostě když ho zmáčknu tak je to jako kdybych ho nezmáčkl.........asi to přeinstaluju no.....
Linux je cesta do budoucnosti

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #10 kdy: 02 Března 2009, 07:01:03 »
V /boot/grub/menu.lst odstranit u polozky menu ktera se bootuje "quiet splash" - tim se zobrazi na monitor vypis udalosti behem startu.

„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

p.dohny

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #11 kdy: 02 Března 2009, 08:34:39 »
No a jestli se ti to nechce dělat přes termínál tak koukni sem: http://wiki.ubuntu.cz/GRUB , taky jsem přes to nastavoval spoustu věcí a můžu vřele doporučit. Podle mě ti to bude dělat fakt jen nějaká blbost, tak si myslím, že zatím zbytečné přeinstalovávávat systém.
Ubuntu 20.10.
Nachystej mi uzenáče, na snídani jsem zpátky :)

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #12 kdy: 04 Března 2009, 20:10:48 »
Takže jsem se rozhodl přeinstalovat Ubuntu...........Instalace byla bez problemu a v celku rychle.......restartoval jsem PC a Nové ubuntu začalo načítat.......ale zase jako předtim to zamrzlo na té asi 1/5.........několikrát jsem to restartoval a pořád to nenačítalo tak jsem při start udal ESC a přepnul na "recovery mode" a tam dal neco jako pokračovat v normalnim bootu..........ubuntu v pohode načetlo tedy už to nové........jen nechápu proč se to pořád zasekává.........nevím to jistě aůe jednou se mi zdá že jsem to něják přepl do toho terminalu a zaseklo se to u něčeho jako booting hardwares..........nevím jestli to pomůže.....nevíte někdo co s tím?
Linux je cesta do budoucnosti

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #13 kdy: 04 Března 2009, 20:23:01 »
Já laik bych

zkontroloval paměti
zkontroloval disk (badblocks)
zrušil splash
přejmenoval, či přesunul xorg.conf (například pomocí LiveCD)


Držím palce!
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #14 kdy: 04 Března 2009, 22:14:16 »
Tak jsem teda vypl ten Splash...............a zase se to kouslo, kousne se to u "loading hardware drives"...........a dál se to nepohne......co bych měl teda udělat?
Linux je cesta do budoucnosti

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #15 kdy: 05 Března 2009, 03:09:50 »
Nové ubuntu jsi nainstaloval na novém PC a na nový orig. disk (HDD)?

p.dohny

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #16 kdy: 05 Března 2009, 09:27:04 »
No osobě bych ještě vyzkoušel ten disk dát do toho tvého "starého" PC a jeslti se to bude kousat i tam. Jestli jo.. tak by to mohlo bej i těma ramkama jak psal borec o par příspěvků výše. Nebo rovmou zkuš vyměnit ramky jeslti jsou stejného typu. Z vlastní zkušenosti vím, že třeba MB na to vliv neměl.
Ubuntu 20.10.
Nachystej mi uzenáče, na snídani jsem zpátky :)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #17 kdy: 05 Března 2009, 09:33:18 »
Co takhle zkusit reinstal?

PS: a liveCD to najede v poho?
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

p.dohny

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #18 kdy: 05 Března 2009, 09:37:04 »
Asi jsi si to nečetl celé, ale reinstal už zkoušel  ;)
Ubuntu 20.10.
Nachystej mi uzenáče, na snídani jsem zpátky :)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #19 kdy: 05 Března 2009, 10:00:06 »
Asi jsi si to nečetl celé, ale reinstal už zkoušel  ;)
Tak to se omlouvám....už jsem to našel...
Co nějaký parametry do zavaděče? noapic apod.?
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #20 kdy: 05 Března 2009, 10:23:22 »
a liveCD to najede v poho?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #21 kdy: 05 Března 2009, 15:13:53 »
jo, z liveCD to najede v pohode.......nainstaloval jsem to na naovy PC ale na starý disk...................do toho starého to dávat nebudu duvod proč jsem koupil nový byl ten že ten stary uz nejde...................je tam neco s deskou nebo tak.............co teda mam zkusit?
Linux je cesta do budoucnosti

p.dohny

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #22 kdy: 05 Března 2009, 15:35:28 »
Jeslti je něco s deskou tak zkuš vyměnit ty ramky.
Ubuntu 20.10.
Nachystej mi uzenáče, na snídani jsem zpátky :)

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #23 kdy: 05 Března 2009, 16:34:16 »
Jak už jsem jednou psal, nainstalovat (doinstalovat) na novém PC na original nový disk (HDD).

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: zamrznutí ubuntu při startu
« Odpověď #24 kdy: 05 Března 2009, 16:47:34 »
já jiný disk nemám.....neni to nový Pc koupil jsem to přes aukro..........a ty ramky to mam dat do noveho PC stare ramky?
Linux je cesta do budoucnosti

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.