Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s nastavením ddclienta  (Přečteno 1215 krát)

petrf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Problém s nastavením ddclienta
« kdy: 28 Února 2009, 00:28:48 »
Ahoj lidi, mám problém s konfigurací ddclienta - ddclient version 3.7.3.
V logu najdu hlášku:
Kód: [Vybrat]
Feb 27 22:47:50 petr-desktop ddclient[5428]: WARNING:  cannot connect to checkip.dyndns.com:80 socket: IO::Socket::INET: Bad hostname 'checkip.dyndns.com'Pravděpodobně je problém v tom, že ddclient startuje v době, kdy ještě není vytvořeno připojení k internetu, protože ping na checkip.dyndns.org funguje
Kód: [Vybrat]
ping checkip.dyndns.com
PING checkip.dyndns.org (208.78.69.70) 56(84) bytes of data.
64 bytes from checkip-pao.dyndns.com (208.78.69.70): icmp_seq=1 ttl=48 time=189 ms
64 bytes from checkip-pao.dyndns.com (208.78.69.70): icmp_seq=2 ttl=48 time=176 ms
^C
ddclient mi běží jako deamon
Kód: [Vybrat]
chkconfig --list | grep ddclient
ddclient                  0:off  1:off  2:on   3:on   4:on   5:on   6:off
, který kontroluje IP/DNS každých 300 sekund. Bohužel ani po této době se mi záznam v DNS nenastaví - ani záznam v logu. Restart deamona nepomohl. Při spuštění v debug režimu
Kód: [Vybrat]
sudo ddclient -daemon=0 -debug -verbose -noquiet se tváří, že je vše korektní (jméno, heslo, adresa, vypíše i návratovou HTML stránku) - poslední řádek je
Kód: [Vybrat]
SUCCESS:  xyz.dyndns.org: skipped: IP address was already set to xx.xx.xx.xx., ale záznam v DNS se nezmění protože ping na xyz.dyndns.org mi stále nefunguje :-(
Jestliže se připojím na stránky www.dyndns.com, změním IP adresu ručně, tak vše funguje okamžitě jak má.

Předem díky za pomoc.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.