Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Facebook...

mám už dlouho
jsem si nedávno založil
přemýšlím nad založením
možná do budoucna
nechci o tom ani slyšet
co to je?

Autor Téma: Jak jste na tom s Facebookem?  (Přečteno 4183 krát)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Jak jste na tom s Facebookem?
« kdy: 03 Března 2009, 22:45:23 »
Vzhledem k tomu, že se zvyšuje počet lidí, kteří po mně chcou, abych si založil tady tu věc, by mě zajímalo, jak jste na tom s postojem k Facebooku Vy?

případně přihoďte nějakou osobní zkušenost, já jaksi pořád ještě nepřišel pořádně na to, k čemu to má být vlastně dobrý...  ;D
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #1 kdy: 03 Března 2009, 22:48:20 »
Vzhledem k tomu, že nedokážu najít k čemu je taková věc dobrá, tak si tím nehodlám ukrajovat ze svého (už tak velmi nedostatkového) volného času... :)

Dudlyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2009, 22:57:00 »
Asi před 3 týdny jsem si založil na FB účet, ted tam mám asi 10 lidí. Je dobré že když sem třeba nas*anej ,tak si to tam napíšu do statusu a každej ví jak se na tom  ;D , dá se tam diskutovat ,ale moc prospěšný se mě to nezdá. Možná jen k tomu aby si se o ostatních dozvěděl jací jsou závisláci na FB.  ;)
Mám v kontaktech lidi co tam tráví celý den, a podle mého ho raději budu trávit jiným způsobem než být pořát přilepenej ke komplu (FB).
Raději budu pročítat články tady na fóru abych se něco dozvěděl , než abych diskutoval o ničem na FB a ztrácel čas věcí, která mě do život nic nedá...
Neříkám že se tam nekouknu, ale vše s mírou...
Notebook Lenovo X201, Core i5, 6GB RAM,
www.fopanet.cz

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #3 kdy: 03 Března 2009, 23:22:31 »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #4 kdy: 04 Března 2009, 07:05:17 »
Asi před rokem všichni otravovali, ať si založím "libko"...
Teď všichni otravují, ať si založím "facebook"...
Zajímalo by mě, s čím přijdou příští rok :D
Ale zatím mě nepřesvědčili  :)

Mimochodem, o tomhle je moc pěkně udělaný první díl třetí série The IT Crowd.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #5 kdy: 04 Března 2009, 08:01:50 »
Pre mna tam chyba moznost "co to je?". Citam o tom v nadpisoch skoro kazdy den ale neotvaram take clanky. Asi niesom a nebudem In. :-)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #6 kdy: 04 Března 2009, 08:31:36 »
Pre mna tam chyba moznost "co to je?".

Asi tak... co to vlastně je? Já o tom mám mlhavé povědomí z novin, když se fotily ty protestfotky kojicích maminek, že tam cosi cenzurujou nebo co... to je vše co vím.
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

col_boggy

  • Host
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #7 kdy: 04 Března 2009, 08:42:08 »
Tady je můj facebook ;)


oyankee

  • Host
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #8 kdy: 04 Března 2009, 14:51:55 »
Dal jsem poslední možnost. Nic zásadního proti tomu ale nemám(existenci takových pozérských vynálezů nepopírám). Problémy tam ale vidím. Snaha o nalákání co největší masy lidí na sladké bonbonky typu statusy, online hry, fotky, výměna žvástů a virtuálních kamarádů(někdo mi říkal, že si dal mezi kamarády nějakého amerického herce- a co jako?). Podle mě to člověku nic pořádného nedá. Co mě osobně to přinese nového,když se zaregistruju?Spíš by mě to jen omezovalo.  Pro neznalé IT, kteří nevědí, co jiného dělat na netu je to asi řešení v jednom zvláště, když si tam mohou řešit společenské vztahy, pokud jim to v normálním hmotném světě nestačí. Prostě klikáš a píšeš, děláš kozy,nahráváš fotky nebo linky, prozrazuješ vědomky i nevědomky informace o sobě i druhých, keří by ale třeba nechtěli aby si mohlo tolik lidí přečíst, kde se dotyčný včera ožral, nebo po kom teď jede. Myslím, že někteří jedinci by tohle nemuseli úplně dobře pobírat, ale není to zase jediné jejich nebezpečí, že? Invaze tohoto uměle vytvořeného prostředí do skutečné role člověka ve společnosti je zřejmá. Nechci nikoho urazit, ale takovéto sociální hry jsou podle mého názoru jen záměrně vytvořenou emocionální masovou bublinou s podtextem "piš stausy", "účastni se" ,"dělej si kamarády" "používej náš vyhledávač, jiné aplikace..." "Spočteme to a vyděláme, i když jsme pro tebe zadarmo". Prostě už dlouho rozjetá a připravená mašina(samozřejmě není jediná) a takové já se ani nechci výrazněji účastnit, nebo spíš -nemám důvod.

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #9 kdy: 04 Března 2009, 15:04:14 »
Já osobně používám Facebook. Pokud budete chtít přátelit můžete najít mé jméno Dariusz Zabdyr. Musím uznat že Facebook není špatná věc. Jsem skupiny fanoušek Linuxu, seriály atd... Mám přes 52 lidi což jsou kámoši. Často se podívám na netu co je zajímavého atd...
Od tedka mám Twitter s Facebook které co se děje podle statusy stačí napíšu v twitteru tak automaticky vloží i na Facebooku je dobrá věc. Nemusím psát dvakrát. Něco podobného jak Lide.cz ale prostě není. Proto chtějí seznámit nové lidi nebo známého. Nejsem zas pravidelní co oni píšou. Většinou píšou o politice, jablíkáře, o tobě. Mám v Pidginu tu plugin Facebook IM. Můžu komunikovat ti lidi kteří mně přidali přes netu Facebook.
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Blazenka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #10 kdy: 04 Března 2009, 17:13:48 »
Za mě teda FB nebrat. Pravda asi 2 dny zpátky mi to nedalo a zkusila to, abych veděla co ti lidi na tom mají... No ještě sem na to nepřišla :) Na komunikaci s kamarády mám icq, profil na lidech a víc nepotřebuju.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #11 kdy: 05 Března 2009, 07:01:21 »
http://technet.idnes.cz/cermak-nepouzivejte-facebook-budou-vam-smrdet-nohy-fxa-/sw_internet.asp?c=A090303_162224_sw_internet_vse
Článok viac proti TV Nova, ale pobaví :)

K téme: na FB ma lákali mnohí, ale neúspešne, proste nemám dôvod, ľudí radšej vidím naživo.

Cr1mson

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #12 kdy: 22 Března 2009, 22:55:40 »
http://technet.idnes.cz/cermak-nepouzivejte-facebook-budou-vam-smrdet-nohy-fxa-/sw_internet.asp?c=A090303_162224_sw_internet_vse
Článok viac proti TV Nova, ale pobaví :)

K téme: na FB ma lákali mnohí, ale neúspešne, proste nemám dôvod, ľudí radšej vidím naživo.

Tak nejak no , FB mi pride jako moda pro pubertaky . Hlavne ze jsem nekde slysel kdo nema FB nezije :D tak jsem asi mrtvej :D
Linux is like TeePee ... no gates , no windows . apache inside ...

wam]Spider007

  • Host
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #13 kdy: 22 Března 2009, 23:19:26 »
ja teda budem radsej tiez mrtvy :D

Cr1mson

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #14 kdy: 22 Března 2009, 23:22:01 »
vitej v zahrobi :D
Linux is like TeePee ... no gates , no windows . apache inside ...

Kecik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • nuqDaq yuch Dapol-where do you keep the chocolate?
    • Personal web page
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #15 kdy: 23 Března 2009, 00:02:46 »
FB neni o seznamování ale o komunikaci s lidma 'co už znáš', je to jako icq s fotkama a malejma kreslenejma zvířátkama co se mazlej (tomu poslednímu sem nějak nepřišel na chuť  ???), každej si tam něco najde, na twitter nenadáváte a zas tak velkej rozdíl nevidim
The most important thing in the programming language is the name. A language will not succeed without a good name. I have recently invented a very good name and now I am looking for a suitable language.
D. E. Knuth, 1967

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #16 kdy: 23 Března 2009, 03:12:30 »
ad facebook - od cca osmé minuty:
http://www.barrandov.tv/45460-knortime-17-3-2009
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #17 kdy: 23 Března 2009, 12:45:26 »
Já FB používám.. čas od času změním status a povídám si s kamarádkama.. :) Nic víc bych na tom neviděl.. Mám tam jen lidi co znám osobně a není čas je vidět v reálu..
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

Zipule

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #18 kdy: 23 Března 2009, 16:20:56 »
Pokud se Facebook používá s rozumem, tak na něm nevidím nic špatného, nenapadá mě lepší způsob jak hromadně sdílet fotky se známými, občas se o nich dovědět něco nového, zasmát se, nebo si i seriózně o něčem podiskutovat. Jelikož tam většinou každej vystupuje sám za sebe a ne za nějaký nick, diskuze mívají často i lepší úroveň než na některých diskusních serverech. Nemusíte chovat zvířátka a podobné ptákoviny, ale jen používat to co uznáte za vhodné, nebo nepoužívat nic, však to nikdo nikomu nenutí. Určitě by to neměla být náhražka osobního kontaktu s přáteli, ale jako takový doplněk to může posloužit vcelku slušně. Z bezpečnostního hlediska v tom nevidím žádný problém. Nemusíte vyplňovat skoro žádné osobní údaje pokud nechcete. No a z hlediska ztráty času máte pravdu že to zabíjí čas, ale to i hospoda a taky tam chodíme že? :)
Asus X51H, Ubuntu 9.10

Pavel Půlpán

Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #19 kdy: 23 Března 2009, 16:48:49 »
Facebook: Ne.

Cr1mson

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #20 kdy: 23 Března 2009, 16:59:32 »
Pokud se Facebook používá s rozumem, tak na něm nevidím nic špatného, nenapadá mě lepší způsob jak hromadně sdílet fotky se známými, občas se o nich dovědět něco nového, zasmát se, nebo si i seriózně o něčem podiskutovat. Jelikož tam většinou každej vystupuje sám za sebe a ne za nějaký nick, diskuze mívají často i lepší úroveň než na některých diskusních serverech. Nemusíte chovat zvířátka a podobné ptákoviny, ale jen používat to co uznáte za vhodné, nebo nepoužívat nic, však to nikdo nikomu nenutí. Určitě by to neměla být náhražka osobního kontaktu s přáteli, ale jako takový doplněk to může posloužit vcelku slušně. Z bezpečnostního hlediska v tom nevidím žádný problém. Nemusíte vyplňovat skoro žádné osobní údaje pokud nechcete. No a z hlediska ztráty času máte pravdu že to zabíjí čas, ale to i hospoda a taky tam chodíme že? :)

Taky moznost , vseho s Mírou :) . Ja osobne jsem zatim nemel potrebu FB pouzivat . Na komunikaci mam ICQ/Jabber nebo mail a fotky me nejak extra neberou ty mam bud v PC nebo v picase.
Linux is like TeePee ... no gates , no windows . apache inside ...

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #21 kdy: 23 Března 2009, 20:30:10 »
Radsi jsem to uz zrusil, mozna pozde, ale aspon prece.
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

Lorek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #22 kdy: 23 Března 2009, 21:00:28 »
Dovolím si použít parafrázi na Tropickou Bouři /plamenný draku?...MRDKO!/

Facebooku!?....MRDKO!

nic-nechci

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • Cyklo TJ Písečná
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #23 kdy: 24 Března 2009, 09:08:01 »
FB radši ne,ani nevím co "to" pořádně je :D  Stačí, že jsem doooost závislý na xchatu  :( Kdo mi pomůže se zbavit mé závislosti??? :D
Cyklo TJ Písečná rulez :-) Linux (Ubuntu JJ + Fedora 11) + MSI EX600
Linux user since 18.9.2008.
Google je všemocný :-)

Cr1mson

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Jak jste na tom s Facebookem?
« Odpověď #24 kdy: 24 Března 2009, 11:47:10 »
Tak to uz radsi ten FB :)
Linux is like TeePee ... no gates , no windows . apache inside ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.