Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: rozsah zálohování serveru  (Přečteno 2491 krát)

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
rozsah zálohování serveru
« kdy: 06 Března 2009, 10:50:35 »
dobrý den,

žila byla u mě dávka, která zálohuje data na serveru. ten podstatný příkaz je zhruba takto:
Kód: [Vybrat]
tar -cvzpf $path/$dnes/backup.tgz --exclude=/proc --exclude=/lost+found --exclude=/mnt --exclude=/media/Archiv --exclude=/media/cdrom0 --exclude=/media/cdrom --exclude=/media/floppy --exclude=/media/floppy0 --exclude=/media/Ftp --exclude=/media/sda1 --exclude=/media/sda6 --exclude=/media/sdb1 --exclude=/media/tape --exclude=/sys --exclude=/tmp --exclude=/home/ /

v zásadě je to podle wiki. pořád se ale nemůžu zbavit pocitu, že těch 8gb je zbytečně moc. ne že by to vadilo, místa je dost a když ne tak to začne na mě pokřikovat. vím, že potřebuji zálohovat /etc a asi i /var, kde je apache.

chci se proto zeptat, zda někdo VÍ co ještě není potřeba zálohovat? že by /bin?

díky
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

nettezzaumana

  • Host
Re: rozsah zálohování serveru
« Odpověď #1 kdy: 06 Března 2009, 12:47:51 »
tar -cvpf /tmp/foo.tar --exclude={/lost*,/mnt,/dev,/sys,/proc,/tmp,/media} / ## zazalohuje do obnovitelne zalohy celej system

## rucne z toho muzes vyhazet co nepotrebujes

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re: rozsah zálohování serveru
« Odpověď #2 kdy: 06 Března 2009, 13:36:09 »
díky, ale já se právě ptám na to, co to to co nepotřebuju.
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

nettezzaumana

  • Host
Re: rozsah zálohování serveru
« Odpověď #3 kdy: 06 Března 2009, 13:44:40 »
díky, ale já se právě ptám na to, co to to co nepotřebuju.
.. a ja se ti timto snazil naznacit, ze ze tveho vagniho popisu nelze nijak determinovat co potrebujes (takze vzato z druhe strany tezko rict co nepotrebujes ..)

ok. prikaz vyse ti udela zalohu celeho systemu, ze z ni bude obnovitelny, pokud nepotrebujes zalohu celeho systemu, tak snad bude stacit zazalohovat jen ta data co chces a nic vic .. tzn:

tar cvvf foo.tar /cesta/k/instanci/apache /dalsi/data /foo /bar
« Poslední změna: 06 Března 2009, 13:47:33 od nettezzaumana »

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re: rozsah zálohování serveru
« Odpověď #4 kdy: 06 Března 2009, 14:02:17 »
jasně, rozumím. blbě položená otázka, popřemýšlím.
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

nettezzaumana

  • Host
Re: rozsah zálohování serveru
« Odpověď #5 kdy: 06 Března 2009, 14:12:40 »
jasně, rozumím. blbě položená otázka, popřemýšlím.
.. nad tim neni co premejslet ..

bud potrebujes zalohu dat na serveru ---> potom zalohuj data co potrebujes
a nebo potrebujes zalohu celeho serveru ---> potom zalohuj vse (treba pomoci mirrorovani sys. disku a nebo tveho prikazu) ..

pokud chces zalohovat vse (celou masinu), doporucuji produkci presunout do virtualky (aka KVM) a snapshotovat to .. mas potom zajisteno,
ze virtualka je prenositelna i mezi ruznymi druhy hw ..

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re: rozsah zálohování serveru
« Odpověď #6 kdy: 06 Března 2009, 14:35:49 »
no a nad tím právě musím popřemýšlet. virtuálka je pro vyšší dívčí, ani se do toho nechci pouštět. tzn. udělám si seznam co tam běží a najdu k tomu, kde to leží a zbytek může jít teoreticky pod stůl. udělám si nějaký seznam, neb to teď budu šoupat na nový server.

jde mě tedy spíš o to udělat pozitivní list míst, kam se co ukládá.
« Poslední změna: 06 Března 2009, 14:37:47 od marshall1727 »
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

nettezzaumana

  • Host
Re: rozsah zálohování serveru
« Odpověď #7 kdy: 06 Března 2009, 14:46:00 »
no a nad tím právě musím popřemýšlet. virtuálka je pro vyšší dívčí, ani se do toho nechci pouštět...
.. ale prosimte, nefnukej .. ;)

http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,29294.0.html .. neni to nijak tezke

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.