Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: groupware server  (Přečteno 2216 krát)

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
groupware server
« kdy: 07 Března 2009, 22:06:03 »
Hojte lidičky,

zajímalo by mě, kdo tu používá nějaký groupware server popřípadě jak, jaké s tím má zkušenosti a co umí..??:)

jasně že, když se zadá do google groupware, tak vyběhne velké množství odkazů, ale spíše by mě  zajímalo, kdo tu něco takového používá a jak je s tím spokojen;)

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: groupware server
« Odpověď #1 kdy: 09 Března 2009, 19:25:32 »
že by se tu nepoužíval groupware, to je tedy škoda no...

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: groupware server
« Odpověď #2 kdy: 10 Března 2009, 02:48:22 »
IMHO vaše otázka je trochu od věci - Každý groupware který vygooglíte někdo používá a co umí také najdete na jeho stránkách.
Ujasněte si co od groupware očekáváte, co by měl umět a položte otázku znovu a jinak, třeba někdo odpoví.

A ne že bych groupware nepoužíval, ale slovo MS Exchange určitě slyšet nechcete.
Staré technologie se těžko vyhazují jenom proto že by správce sítě vše rád převedl na Linux, stejně tak jako počítače s OEM XP a Office.
Cestou nejmenšího odporu by mohlo být vyměnit server, ale tak aby stále proti němu fungovali MS klienti s Outlookem a Linux klienti s Evolution.

Původně jsem uvažoval nad PostPath kterým by se dalo MSExch plně nahradit s daleko nižšími nároky na hardware, vyšší výkoností a levněji - jenže to před nějakou chvílí koupilo Cisco a momentálně těžko říct co s tím bude dál, dle některých zmínek tuším že funkcionalita bude poskytována pouze formou služby a to není pro mne zrovna to pravé ořechové.

Další variantu - tedy OpenChange jsem zatím ani nezkoušel.

Kdybych někde začínal na zelené louce tak bych se podíval po Scalixu nebo Zimbra.
Kdybych to chtěl mít co nejlevnější (ale v některých instalacích je cena SW to úplně poslední na co se kouká) tak asi eGroupWare (nějaká recenze starší verze třeba zde)
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: groupware server
« Odpověď #3 kdy: 11 Března 2009, 14:11:43 »
Jak jsem právě psal, šlo mi o zkušenosti, ne o google a armádu groupware řešení... :)

zajímá mě totiž jak jednoduše a levně vytvořit groupware (e-mail, kalendář, dokumenty a nějaká ta skupinová práce) bez nějakých zadrhelů..
Proto jsem se ptal na to, jestli už tu někdo pro nějakou menší/střední firmu nějaký groupware server řešil a jeho výsledné zkušenosti ;)

Přijde mi totiž, že v dnešní době se stále řeší oddělené mailové řešení, které obvykle nepodporují tyto kombinace.


marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re: groupware server
« Odpověď #4 kdy: 15 Března 2009, 21:55:21 »
používám omezeně egroupware. funguje.
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.