Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nový kernel  (Přečteno 1467 krát)

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
Nový kernel
« kdy: 08 Března 2009, 07:46:48 »
Zdravím,pokud bych si chtěl nainstalovat kernel 2.6.28 a nechtěl nic měnit v jádře,jak mám postupovat.
1/stáhnu jej z kernel.org
2/  ....?
Děkuji za pomoc

pivik

  • Host
Re: Nový kernel
« Odpověď #1 kdy: 08 Března 2009, 08:05:17 »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový kernel
« Odpověď #2 kdy: 08 Března 2009, 08:37:05 »
Nechceš kompilovat, ale chceš nainstalovat verzi kernelu, která není v repozitářích? Není to tak trochu nemožné...?

Jinak pěkné perly si vypustil:

pokud bych si chtěl nainstalovat kernel 2.6.28 a nechtěl nic měnit v jádře,jak mám postupovat.

Kernel = Jádro -- takže nic neměnit...

Prostě si ten návod přečti, postupuj podle něj anebo počkej na 9.04.
« Poslední změna: 08 Března 2009, 08:38:37 od Vojtěch Trefný »

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Nový kernel
« Odpověď #3 kdy: 08 Března 2009, 09:58:35 »
Dobrý den,
podle příspěvku je vidět, že se zasahováním do běhu systému nemáte zkušenosti, a tak bych radil sečkat těch pár desítek dní a přejít pak na novou verzi systému. Kompilace a nasazení nového jádra s sebou často přináší řadu komplikací. Kdybyste přeci jen spěchal, kompletní návod kompilace kernelu (jádra) naleznete na wiki ubuntu.
Have you tried turning it off and on again?

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Nový kernel
« Odpověď #4 kdy: 08 Března 2009, 10:38:11 »
Nechceš kompilovat, ale chceš nainstalovat verzi kernelu, která není v repozitářích? Není to tak trochu nemožné...?
ja to pochopil tak, ze proti kompilaci nic nema (respektive o ni mozna ani nevi), ale nechce to jadro rucne konfigurovat.

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
Re: Nový kernel
« Odpověď #5 kdy: 08 Března 2009, 12:55:29 »
Ano to je přesně tak.Předpokládal jsem,že když to jde v openSUSE:
http://www.opensuse.cz/kategorie/clanky-navody/jak-zkompilovat-novy-kernel-v-opensuse-11-1
tak by to mělo jít i v Ubuntu
Pokud se Vám zdají moje dotazy hloupé,tak já nemám se od někoho něco přiučit,musím pouze takovýmto způsobem se učit.

pivik

  • Host
Re: Nový kernel
« Odpověď #6 kdy: 08 Března 2009, 14:32:07 »
Nikdy jsem kernel nekompiloval, ale návod pro OpenSuse vypadá o poznání jednodušší než ro Ubuntu. V tomhle by měl poradit někdo, kdo s tím má zkušenosti. Jinak mně tvoje otázky nepřijdou hloupé, páč já se také učím jen prostřednictvím fora a toto by i mě samotného zajímalo.

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
Re: Nový kernel
« Odpověď #7 kdy: 08 Března 2009, 14:58:00 »
Děkuji za podporu.Každý začátek je těžký,mně to trvá už dva roky.Táké bych si přál více pochopení ze strany těch co to umí.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový kernel
« Odpověď #8 kdy: 08 Března 2009, 15:03:42 »
Ono to v Ubuntu není o moc složitější -- stačí se podívat co v tom návodu znamená, že je to zelenou barvou (nemusí se to dělat), případně si uvědomit, že neděláte vše (jsou tam alternativní postupy) a že vše se dělat nemusí i když to není označené (třeba mazat staré jádro).

Táké bych si přál více pochopení ze strany těch co to umí.

Jestli to je narážka na mě, tak já jsem jádro taky v životě nekompiloval, ale deseti krokový návod (ze kterého čtyři kroky jsou volitelné) mi nepřijde nic složitého k vysvětlování...

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Nový kernel
« Odpověď #9 kdy: 08 Března 2009, 17:30:48 »
Promiňte, nechtěl jsem vás odradit. Jestli to tak vyznělo, tak se prosím nezlobte. Samotný proces kompilace není tak složitý, jak vypadá, ale chce trochu zkušeností. Rozhodně se do toho pusťte, ale pečlivě si celý návod přečtěte dříve, než proces započnete. Vůbec by taky nebylo na škodu, kdybyste si kompilaci zkusil ve virtualizovaném systému, kde nic nemůžete zkazit. Celý proces v závislosti na hardwaru a nastavení zvládnete i za hodinu (obvykle déle), takže to není až tak příšerné.
Have you tried turning it off and on again?

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6039
Re: Nový kernel
« Odpověď #10 kdy: 08 Března 2009, 17:45:23 »
Jen podotýkám, že nejhorší je to před kompilací nakonfigurovat(aby ta kompilace vlastního jádra měla vůbec smysl, tj rychlejší než generic kernel apod.). Proto doporučuji si konfiguraci uložit pro případný další pokus kompilace.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.