Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: padajuca opera  (Přečteno 1510 krát)

greno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
padajuca opera
« kdy: 08 Března 2009, 21:16:46 »
Mam problem s Operou. Kazdu chvilku sa mi z neznamych pricin zavre, bez akehokolvek upozornenia. Neviem identifikovat co je toho spustacom, ale vsimol som si ze to robi dost casto ked pisem rychlo nejaku adresu. Mam Ubuntu HH. Neviete mi niekto poradit co s tym? vyskusal som aj nainstalovat novsiu verziu ale robi to stale. Uz sa to niekedy deje aj na Firefoxe. Dakujem

Numirah

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 191
Re: padajuca opera
« Odpověď #1 kdy: 09 Března 2009, 13:55:45 »
Spusti cez terminál a uvidíš, pri čom ti to padne. Takto je to moc obecné. Možno flashplugin...
Ubuntu12.04, Asus M2N-X PLUS, AMD Athlon 64X2 4200+ (2.2GHz), 2GB RAM Kingston 800MHz, 1TB HDD SATA, n-Vidia GeForce 8500GT 512MB, zvuk onboard

greno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Re: padajuca opera
« Odpověď #2 kdy: 09 Března 2009, 14:14:43 »
vyskusal som to teda spustit cez terminal a ked mi to padlo tak vypisalo iba "Segmentation fault", nic mi to nehovori. Myslim ze to nebude flash pluginom, lebo ten mam od zaciatku a nikdy som nemal problem s padanim, iba teraz.
Troska som to googlil ale moc som si nepomohol.... :(

greno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Re: padajuca opera
« Odpověď #3 kdy: 09 Března 2009, 19:04:40 »
dalsia chybova hlaska, troska dlhsia:

(operapluginwrapper:22072): Gdk-WARNING **: GdkWindow 0x4a002cf unexpectedly destroyed
The program 'operapluginwrapper' received an X Window System error.
This probably reflects a bug in the program.
The error was 'RenderBadPicture (invalid Picture parameter)'.
  (Details: serial 1888329 error_code 180 request_code 154 minor_code 7)
  (Note to programmers: normally, X errors are reported asynchronously;
   that is, you will receive the error a while after causing it.
   To debug your program, run it with the --sync command line
   option to change this behavior. You can then get a meaningful
   backtrace from your debugger if you break on the gdk_x_error() function.)

JJ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: padajuca opera
« Odpověď #4 kdy: 01 Prosince 2010, 21:21:49 »
Dobrý večer, tak bych měl podobný problém s Operou 9.62.2480, jen s tím rozdílem, že mi Opera spadne v okamžiku, kdy zavřu nějaký panel (ne vždy, ale dost často)(pokud nevytuhne celá, což se stává taky často). Věděl by někdo, co s tím? Děkuji.
Intel Celeron 2.4 GHz, 512 MB RAM, GK: ATI Radeon 9200SE 128MB, ZK: C-Media CM 8738 Analog Stereo Duplex, OS: Ubuntu 11.04, WIN 2000.

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: padajuca opera
« Odpověď #5 kdy: 01 Prosince 2010, 22:22:10 »
Obávám se že nemůžeš dělat nic, i posílat bugreport je u starý verze zbytečný. Proč vlastně používáš 2 roky starou Operu ?

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: padajuca opera
« Odpověď #6 kdy: 01 Prosince 2010, 23:16:08 »
@greno → HH ukončil podporu v dubnu 2010 asi bych aktualizoval.
@JJ → tak samo

...opera 9,62 opravdu zlobila přetěžoval ji operapluginwrappeer a ten se musel občas killnout ;D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: padajuca opera
« Odpověď #7 kdy: 01 Prosince 2010, 23:25:44 »
Na deb.opera.com jsou vzdycky aktualni verze, opravovat starej soft imo nema smysl. Pro hardyho jsem pouzival verzi pro lennyho.
« Poslední změna: 01 Prosince 2010, 23:27:46 od starenka »
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

JJ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: padajuca opera
« Odpověď #8 kdy: 02 Prosince 2010, 15:42:31 »
Teď mi asi vynadáte, co že jsem to za počítačovýho analfabeta, ale napíšu to. V Opeře 9.64 když zadám třeba seznam, tak mi to samo doplní na www.seznam.cz (někdy bez www). Kdežto v těch nových mi to místo doplnění adresy začne hledat výraz "seznam" v Googleu (nebo def. vyhl.) a nepřišel jsem na to, jak to změnit.  :D :D :D Doufám, že jste se pobavili  ;)
Intel Celeron 2.4 GHz, 512 MB RAM, GK: ATI Radeon 9200SE 128MB, ZK: C-Media CM 8738 Analog Stereo Duplex, OS: Ubuntu 11.04, WIN 2000.

Mendoza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 74
Re: padajuca opera
« Odpověď #9 kdy: 02 Prosince 2010, 20:33:57 »
Ono to zas tak vtipný neni, v novějších Operách tvůrci prostě takto změnili chování prohlížeče a celkem mě to taky štve. Nevím o tom, že by existovala možnost, jak to udělat, aby se chovala jako dřív.

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: padajuca opera
« Odpověď #10 kdy: 04 Prosince 2010, 00:49:10 »
Teď mi asi vynadáte, co že jsem to za počítačovýho analfabeta, ale napíšu to. V Opeře 9.64 když zadám třeba seznam, tak mi to samo doplní na www.seznam.cz (někdy bez www). Kdežto v těch nových mi to místo doplnění adresy začne hledat výraz "seznam" v Googleu (nebo def. vyhl.) a nepřišel jsem na to, jak to změnit.  :D :D :D Doufám, že jste se pobavili  ;)
Ano, to se zmenilo. Je to ted na ctrl+enter misto enter (nevim, mozna se to da zmenit v nastaveni klaves, pokud si to chces vratit zpet na enter). Funguje to i tak, ze kdyz napises "okoun/", tak te to hodi stejne jako ten ctrl+enter na okoun.cz.

Pokud si chces nastavit suffix, kterej to ma doplnovat tak je to v opera:config klic HostName Expansion Postfix - mam dojem, e to jde i pres nastaveni v menu.

Jeste nejakej problem? :D
« Poslední změna: 04 Prosince 2010, 00:52:10 od starenka »
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.