Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Aktualizace Ubuntu 8.10 [vyřešeno]  (Přečteno 1363 krát)

Kolcek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Aktualizace Ubuntu 8.10 [vyřešeno]
« kdy: 10 Března 2009, 08:50:54 »
Včera po instalaci Ubuntu 8.10 jsem stáhl aktualizace pro tento OS, nainstaloval jsem aktualizace, restartoval jsem PC, ale nyní při výběru OS mám na výběr ze dvou verzí Ubuntu: Ubuntu 8.10, kernel 2.6.27-11 a Ubuntu 8.10, kernel 2.6.27-7. Jak se mám zbavit starší verze(tj. 2.6.27-7)? Předem děkuji za odpověď.
« Poslední změna: 10 Března 2009, 09:50:49 od Vojtěch Trefný »

premet

  • Host
Re: Aktualizace Ubuntu 8.10 [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 10 Března 2009, 08:52:57 »
Můžeš buď odstranit (synaptic treba) nebo si ho zakomentovat v Grubu, ale to by tam fyzicky zůstal. Já bych si tam to starší jádro nechal pro jistotu, kdyby jsi měl problémy s tím novým  :)

Kolcek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Aktualizace Ubuntu 8.10 [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 10 Března 2009, 09:14:49 »
ehm.....ubuntu mám teprve druhý den, takže bych to prosil napsat, tak abych to pochopil  ;D . To "synaptic" je nějaký program, který bych musel stáhnout?

drude

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 99
Re: Aktualizace Ubuntu 8.10 [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 10 Března 2009, 09:20:37 »
ehm.....ubuntu mám teprve druhý den, takže bych to prosil napsat, tak abych to pochopil  ;D . To "synaptic" je nějaký program, který bych musel stáhnout?
Synaptic = správce souborů (myslím) , najdeš ho v systém > správa > správa balíků synaptic :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Aktualizace Ubuntu 8.10 [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 10 Března 2009, 09:20:39 »
Takže raději podrobněji :)

Ta aktualizace, co se nainstalovala je nová verze jádra systému. Nic vám nebrání mít více verzí jader -- zas tolik místa to nezabírá a pokud budete dělat experimenty a něco si v souvislosti s jádrem hodně pokazíte (není to moc pravděpodobné, ale někteří lidé jsou schopní udělat i nemožné), to starší to nezasáhne. Zbavit se starého jádra jde snadno -- jeho odinstalací: Otevřete si Správce balíků Synaptic (Systém → Správa → Synaptic), najděte si balík linux-image-2.6.27-7-generic a odinstalujete ho.

O správě balíků více zde: http://wiki.ubuntu.cz/Instalace programů a o Synapticu zde: http://wiki.ubuntu.cz/Synaptic

Kolcek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Aktualizace Ubuntu 8.10 [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 10 Března 2009, 09:28:17 »
Ano je pravda, že někteří lidé jsou schopni udělat i nemožné :) Starší jádro si raději nechám, když nezabírá moc místa.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.