Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kdo si hraje... XBMC  (Přečteno 10168 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Kdo si hraje... XBMC
« kdy: 13 Března 2009, 11:10:37 »
Kdo si rád hraje s médii, tomu doporučuji http://xbmc.org


Včera jsem to zkoušel a fungovalo to z CD, z USB klíčenky i z USB externího disku napoprvé (resp. napodruhé, poprvé jsem zvolil špatnou grafiku).

Doporučuji zvláště těch, kteří mají mají externí disk s muzikou, filmy a fotkama, který "vozí na cesty bez nb" a štve je, že to či ono v kamarádově počítači nahraje, nebo hraje jinak... Nabootujete z něj XBMC a je to...

Také doporučuji těm, kdo mají starý šrot, bednu či notebook a je jim líto to hodit do popelnice...

Navíc toto centrum obsahuje i souborový manager, takže si na cestách v pohodě můžete vyměňovat média...

Velké plus je také bezkonkurenčně kvalitní prohlížení fotografií a slideshow... Není každé promítnutí fotky ve fullscreenu stejné :-)

Jediné mínus jsem našel, že tam chybí font, pro české titulky (různá kódování zvládne skvěle). Jsem lama (viz foto), kdyby někdo napsal, jak se tam dodá, byl bych rád...

Jestli máte tipy na jiná, třeba zdařilejší centra, napište to sem, tohle mě baví, díky...
« Poslední změna: 13 Března 2009, 11:38:57 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Kdo si hraje... XBMC
« Odpověď #1 kdy: 13 Března 2009, 11:40:33 »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

premet

  • Host
Re: Kdo si hraje... XBMC
« Odpověď #2 kdy: 13 Března 2009, 18:10:20 »
Tak sem si ze zvědavosti zkompiloval XBMC a když už to tak trvalo, protože s tím byly problémy tak by mě zajímalo, proč mi to problikává ? Nesetkal se s tím někdo ?

premet

  • Host
Re: Kdo si hraje... XBMC
« Odpověď #3 kdy: 15 Března 2009, 13:16:27 »
Tak jsem to vyřešil, kdyby někoho trápilo to stejný, neměl sem u ATI zaplou vertikální synchronizaci.

xromano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Kdo si hraje... XBMC
« Odpověď #4 kdy: 15 Března 2009, 19:02:26 »
Compaq: uz driv jsem hledal a krome xbmc jsem nasel Linux MCE (http://linuxmce.com/). Podle popisu vychazi z Ubuntu FF, asi tam bude nejaka nastavba. POZOR: nemaji Live CD, ale rovnou se instaluje a to tak, ze to zformatuje CELY disk. Nastesti se to predem aspon zepta :-)

premet

  • Host
Re: Kdo si hraje... XBMC
« Odpověď #5 kdy: 15 Března 2009, 19:07:01 »
No je to pěkný to XBMC, ale myslím, že to pro Linux není ještě úplně ťipťop, padá mi to u nějakých filmů, když vlezu do nastavení zvuku. Ale pokud by to bylo stabilní tak dálkově to ovládat z postele může být fajn, nezdá se mi to moc praktický pro člověka sedícího u PC.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Kdo si hraje... XBMC
« Odpověď #6 kdy: 22 Března 2009, 18:49:26 »
No je to pěkný to XBMC, ale myslím, že to pro Linux není ještě úplně ťipťop, padá mi to u nějakých filmů, když vlezu do nastavení zvuku. Ale pokud by to bylo stabilní tak dálkově to ovládat z postele může být fajn, nezdá se mi to moc praktický pro člověka sedícího u PC.

 Pro dálkové ovládání z postele je to opravdu hodně fajn, ani jsem nedoufal, že na linux něco tak solidního bude. Konečně jsem se dokopal k instalaci a po dni testování můžu říct, že jsem spokojen. Je tu problém s pulseaudio, kdy mi program úplně zatuhne, když stisknu tlačítko "stop" při přehrávání videa, zvuk se zacyklí a nepomůže ani restart X. Pomůže "alsa force-reload". Takže je zatím vhodné před spuštěním xbmc z ubuntu, pulseaudio dočasně odstavit a pak jsem nezaznamenal žádnou nestabilitu (dokud jsem nezačal řádit s pluginama - ale to je problém jen konkrétních kousků). Titulky u filmů fungují po nastavení kódování perfektně, kvalita a možnosti nastavení obrazu jsou více než dostatečné a výborně dostupné, pozadu není ani prohlížení fotografií a přehrávání hudby - poslední jmenované lze samozřejmě provozovat naráz. A jako bonus předpověď počasí :) Pravda, narazil jsem na jedno video, kde mi nepřehrál obraz, ale to je výjimka.
 Je jasné, že pokud budu sedět u klávesnice a myši, spustím si SMplayer, Exaile, či gThumb, ale ve chvíli, kdy ulehnu do postele a vezmu do ruky dálkový ovladač, dodá mi tento program většinu zábavy v jednom balení a hlavně uvidím všechno, co se na obrazovce děje i z pár metrů, hlavně s tím alternativním skinem, co jsem k tomu doinstaloval. Zahlédl jsem na netu i MythTV frontend pro XBMC.

No a když jsem si pohrál s knihovnou a automatickým stahováním informací z filmové a hudební databáze.. Vyhledávání filmů podle herců, režiséra, žánru, ... Stiskem tlačítka se mi zobrazí o čem film je, kdo tam haje (i s fotkama), kliknu na herce a zobrazí se mi všechny filmy z mé sbírky, které s ním mám.. to je prostě krásné, bude mě to bavit nejméně pár dní  ;D
« Poslední změna: 22 Března 2009, 22:02:31 od GdH »

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Kdo si hraje... XBMC
« Odpověď #7 kdy: 22 Března 2009, 23:15:09 »
Jste šťastní,mě to fungovalo první den,pak to vždycky zatuhlo když jsem klikl na přehrávání :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

franta8512

Re: Kdo si hraje... XBMC
« Odpověď #8 kdy: 14 Dubna 2011, 14:11:57 »
Jak dostat do xbmc tv kartu?? ???
franta8512

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Kdo si hraje... XBMC
« Odpověď #9 kdy: 14 Dubna 2011, 14:22:21 »
Jak dostat do xbmc tv kartu?? ???

Můžeš využít backend MythTV:
http://wiki.xbmc.org/index.php?title=MythTV

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Kdo si hraje... XBMC
« Odpověď #10 kdy: 15 Dubna 2011, 14:56:29 »
Jak dostat do xbmc tv kartu?? ???
Ak mas na nu nainstalovane ovladace, tak si v nastaveni povol LiveTV
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

franta8512

Re: Kdo si hraje... XBMC
« Odpověď #11 kdy: 15 Dubna 2011, 20:17:14 »
Díky kouknu tam.Tv karta mi v Ubuntu jede.
franta8512

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.