Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Deluge, Ktorrent - stahujou co nechci [vyřešeno]  (Přečteno 2063 krát)

d7m6

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Deluge, Ktorrent - stahujou co nechci [vyřešeno]
« kdy: 14 Března 2009, 19:11:45 »
Zdravim, deluge i Ktorrent mi stahujou soubory, který nechci. Např. z 10ti rarů chci stáhnout jen dva, ty se stáhnou, ale i přes to, že jsem zakázal stahovat ostatní, tak se stahujou...

Edit: Oprava tagu. P.P.
« Poslední změna: 16 Března 2009, 18:55:45 od Pavel Půlpán »

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Deluge, Ktorrent - stahujou co nechci
« Odpověď #1 kdy: 15 Března 2009, 09:39:04 »
A stahují se úplně celé? Že se stáhne kousek toho souboru, to se může stát, pokud nějaký díl obsahuje kromě požadovaného souboru i část toho nechtěného.

d7m6

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Deluge, Ktorrent - stahujou co nechci
« Odpověď #2 kdy: 15 Března 2009, 13:05:15 »
Je to tak, že jsem si ve windows stáhl z několik rarů jen dva a ty jsem seedoval. V ubuntu otevřu ten torrent, zaškrtnu jen ty 2 rary, ono si to zkantroluje ty data, ale začne stahovat i ty další.

d7m6

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Deluge, Ktorrent - stahujou co nechci
« Odpověď #3 kdy: 15 Března 2009, 15:40:00 »
A stahují se úplně celé? Že se stáhne kousek toho souboru, to se může stát, pokud nějaký díl obsahuje kromě požadovaného souboru i část toho nechtěného.
Takže ve win. se stáhne a nestáhne co chci, ale v linuxu je normální že se stáhne i část toho co nechci?

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Deluge, Ktorrent - stahujou co nechci
« Odpověď #4 kdy: 15 Března 2009, 16:22:55 »
Ne, pan Pikálek narážel na samotný princip torrentů. Zde nezáleží na platformě (windows, linux). Kupříkladu budete stahovat torrent o velikosti 1000MB, přičemž ten bude rozdělen na tisíc stejně velkých fragmentů. A přestože například první soubor obsažený v torrentu bude mít 134,1 MB, stáhne se celkem 135 částí. 0,9MB bude přesahovat do dalšího souboru. Když by další soubor byl velký řekněme 0,4MB, stáhnul by se celý, i kdybyste ho neoznačil.
U velkých souborů je to ovšem divné. Já jsem se s takovým chováním nikdy nesetkal.
Have you tried turning it off and on again?

cybgate

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • CybGate World
Re: Deluge, Ktorrent - stahujou co nechci
« Odpověď #5 kdy: 15 Března 2009, 19:15:55 »
Ne, pan Pikálek narážel na samotný princip torrentů. Zde nezáleží na platformě (windows, linux). Kupříkladu budete stahovat torrent o velikosti 1000MB, přičemž ten bude rozdělen na tisíc stejně velkých fragmentů. A přestože například první soubor obsažený v torrentu bude mít 134,1 MB, stáhne se celkem 135 částí. 0,9MB bude přesahovat do dalšího souboru. Když by další soubor byl velký řekněme 0,4MB, stáhnul by se celý, i kdybyste ho neoznačil.
U velkých souborů je to ovšem divné. Já jsem se s takovým chováním nikdy nesetkal.

A to nechápete tak elementární věc, že torrent se skládá z paketů o určité velikosti, kde soubory přesahují z jednoho do druhého?
Co je na tom divého? nastudujte si jak funguje torrent...  8)

A naopak, paket se stahuje vždy celý a může být opravdu velký a obsahovat různé soubory a části souborů...
« Poslední změna: 15 Března 2009, 19:20:24 od cybgate »

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Deluge, Ktorrent - stahujou co nechci
« Odpověď #6 kdy: 15 Března 2009, 19:36:01 »
A to nechápete tak elementární věc, že torrent se skládá z paketů o určité velikosti, kde soubory přesahují z jednoho do druhého?
Co je na tom divého? nastudujte si jak funguje torrent...  8)

A naopak, paket se stahuje vždy celý a může být opravdu velký a obsahovat různé soubory a části souborů...
No vždyť to právě píši..;-)
Have you tried turning it off and on again?

d7m6

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Deluge, Ktorrent - stahujou co nechci
« Odpověď #7 kdy: 15 Března 2009, 20:08:57 »
Díky za vysvětlení, ale moc dlouho se to nestahuje, protože to zahlásí nějakou chybu a vůbec to nic nedělá....ale to je jedno.. pokračovat v seedování části torrentu, který byl původně používaný ve windows asi teda nejde.. prostě se asi nedohodnou.

cybgate

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • CybGate World
Re: Deluge, Ktorrent - stahujou co nechci
« Odpověď #8 kdy: 15 Března 2009, 20:37:18 »
pokračovat v seedování části torrentu, který byl původně používaný ve windows asi teda nejde.. prostě se asi nedohodnou.

Tam se naráží na definiční soubory jednotlivých klientů. Například mám na Windows uTorrent a na serveru Synology nativního klienta z linuxu, tak to dost dobře nejde přenést, alespoň mě se to nikdy nepovedlo. Musí se vzít *.torrent soubor a znovu tahat. Ono to moc dobře nejde ani mezi Win klientama... Nebo ví někdo jak postupovat? :)

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Deluge, Ktorrent - stahujou co nechci
« Odpověď #9 kdy: 15 Března 2009, 20:56:46 »
Když jsem kdysi zkoušel jedním klientem začít a dalším dokončit, stávalo se, že druhý klient nebyl schopen zjistit, které bloky jsou již stažené, takže sosal stejně od začátku. Tuším, že jsem neměl problém s Azureem a KTorrentem, ale jakmile jsem do toho zamíchal např. uTorrent (nebo rtorrent a podobné jednoduché konzolové aplikace), tak byl problém. Ale jak to funguje napříč platformami, to vyzkoušeno nemám.
Have you tried turning it off and on again?

d7m6

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Deluge, Ktorrent - stahujou co nechci
« Odpověď #10 kdy: 16 Března 2009, 18:16:02 »
tak už jsem to vyřešil. Utorrentem přez wine. Díky, že jste mě navedli : )

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.