Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Snadné programovaní?  (Přečteno 5792 krát)

JiMill

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Snadné programovaní?
« kdy: 18 Března 2009, 16:45:00 »
Ahojky, potrebuji poradit. Ceka me zpracovani ukolu a protoze prechazim na Linux, asi si uz nebudu instalovat .NET. Existuje nejaky programovaci SW (pod Xfce nebo GNOME) jednoduchy nejen na uceni, ale i na velmi jednoduche aplikace (vytvor okno, zapis stisknute policko, skoc na dalsi okno a podobne) a jeste k tomu s prenositelnosti do Woken mobile (firemni PDA preinstalovat nesmim a ani neumim). Nechci JAVU, protoze mam k ni veliky odpor (pleveli a zatezuje nesmyslne internet scripty v HTML...). Urcite je neco jednoducheho, nez se ucit C++. Kdybych nepotreboval ukladat informace, tak to udelam jen v HTML.
Diky predem a prosim, nekamenovat :-)
Prozatim 2x VirtualBox s Ubuntu8.10. Zacal jsem na DOS6 a koncim na hruznych Vistach, dal uz neni u Mrkvosoftu cesty...

wam]Spider007

  • Host
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #1 kdy: 18 Března 2009, 18:45:13 »
ak si robil niekedy vo Visual Basicu tak je mozne pouzit Gambas2. Mam k tomu aj knihu v PDF (po anglicky). V tom sa celkom lahko robi.
Ostatne jazyky, neviem ci Python ma nejake dobre prostredie pre tvorbu grafickych aplikacii.

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #2 kdy: 18 Března 2009, 19:57:33 »
python - qt - qt designer
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #3 kdy: 18 Března 2009, 23:00:50 »
lazarus třeba, ten je dobrý v tom že je defacto stejný jako Delphi a Delphi jsou jednoduché a existuje pro ně spousta české literatury
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

qUAKER

  • Host
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #4 kdy: 19 Března 2009, 07:44:24 »
python+glade

JiMill

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #5 kdy: 19 Března 2009, 14:39:14 »
Nainstaloval jsem Python v Synapticu, ale nikde ho nemohu najit :-( Pouzivam Xfce, snad v tom neni nejaky problem.
Jinak jeste valcim s nasdilenim adresare z WXP pres VirtualBox do Ubuntu. Nemate s tin nekdo zkusenosti?
Podle navodu jsem si nastavil sdileny adresar, a v terminalu sudo mount -t vboxsf share "nazev sdileneho adresare" a no such file or dir :-(((  Nebavi me porad si posilat veci pres email...
Prozatim 2x VirtualBox s Ubuntu8.10. Zacal jsem na DOS6 a koncim na hruznych Vistach, dal uz neni u Mrkvosoftu cesty...

nettezzaumana

  • Host
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #6 kdy: 19 Března 2009, 15:00:15 »
Nainstaloval jsem Python v Synapticu, ale nikde ho nemohu najit :-( Pouzivam Xfce, snad v tom neni nejaky problem.
.. koukal jsi se pod postel?

Podle navodu jsem si nastavil sdileny adresar, a v terminalu sudo mount -t vboxsf share "nazev sdileneho adresare" a no such file or dir :-(((  Nebavi me porad si posilat veci pres email...
.. oLoL ..

ps. vite schvalne jak jsem prisel ke hlasce LoLííííkk?? .. mel jsem na jabberu vymenu podobnou teto ..


on: jak se prosimte pripoji nekam obraz iso
ja: `mount /path/to/iso /kam -o loop`
on: /path/to/iso: No such file or directory
ja: omg. au
on: bash: omg.: command not found
ja: boze, http://en.wikipedia.org/wiki/OMG
on: LoLííííkk

;)

JiMill

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #7 kdy: 19 Března 2009, 15:10:21 »
Vtipne, ale na nic. Takove rady ani nezverejnuj. Jestli to delas casto, tak neni divu, ze se Linux spatne siri :-(
ISO namapovat nepotrebuji. To umim, ale potrebuji prenaset soubory z WXP do Ubuntu ve VirtualBoxu. Po prechodnou dobu potrebuji provoz veci ve Wine.


Prozatim 2x VirtualBox s Ubuntu8.10. Zacal jsem na DOS6 a koncim na hruznych Vistach, dal uz neni u Mrkvosoftu cesty...

nettezzaumana

  • Host
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #8 kdy: 19 Března 2009, 15:17:38 »
virtual box nepouzivam ale zato sambu mezi virtualizovanejma woknama a mym hostem ano ;)

.. tj. normalne nasdilis ve windows nejaky svazek a v Linuxu pripojis pomoci samby .. nic tezkeho

mount.cifs //adresa_vindousu/sdileni /kam -o username=win_user,uid=lin_user,gid=lin_group
« Poslední změna: 19 Března 2009, 15:21:31 od nettezzaumana »

nettezzaumana

  • Host
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #9 kdy: 19 Března 2009, 15:23:13 »
btw. ale nevim jaky chces byt programator kdyz se neumis zeptat guglu ..

nechci te podcenit, ale pevne doufam ze nezacnes zde na foru tim, ze ti nejde skompilovat "Hallo World !!"

qUAKER

  • Host
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #10 kdy: 19 Března 2009, 15:28:50 »
ad.python) je dostupný pod příkazem python(překvapivě) -> python commandlajna
ad.python GUI pro psaní zdrojáků) nainstaluj IDLE
ad.grafická tvorba GUI) nainstaluj glade-3
ad.how to connect glade and python source) http://www.learningpython.com/2006/05/30/building-an-application-with-pygtk-and-glade/

ad.virtualbox) nahradit "nazev sdileneho adresare" tím co je třeba

snad jsem tím odpověděl i na většinu budoucích otázek :D

ale počítej s tím že to nebude jen naklikat si gui v glade a bude to fungovat - to je nutné si naklikat gui v glade, pak nastavit jména callbacků atd. a pak si v pythonu napsat source kde to propojíš s glade souborem který vygeneruješ  a napsat veškeré callbacky atd
« Poslední změna: 19 Března 2009, 15:31:37 od qUAKER »

nettezzaumana

  • Host
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #11 kdy: 19 Března 2009, 15:31:46 »
ad.python) je dostupný pod příkazem python(překvapivě) -> python commandlajna
ad.python GUI pro psaní zdrojáků) nainstaluj IDLE
ad.grafická tvorba GUI) nainstaluj glade-3
ad.how to connect glade and python source) http://www.learningpython.com/2006/05/30/building-an-application-with-pygtk-and-glade/

ad.virtualbox) nahradit "nazev sdileneho adresare" tím co je třeba

snad jsem tím odpověděl i na většinu budoucích otázek :D
.. @JiMill .. vaz si toho, ze ti Quejky dal *zadara sve tezce vyguglene know-how ;) .. njn. je jeste mladej a blbej .. a chce sirit Linux

my stari vlci ho sirit nechceme, pac az ho bude mit kazdej moula, tak uz po nas ani pes nestekne ..

JiMill

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #12 kdy: 19 Března 2009, 16:00:28 »
To Netttttt: nehon si tricko, Tvy rady mi nepomohly, Sambu jsem zkousel taky. Nevim co Te vede k informaci "mladej, blbej", mozna jsem starsi net Ty. Tak si navaz tkanicku na svyho kacera a jdi na pisek :-D
Strejda Google je sice fajn, ale vetsinou papouskuje stejne veci tisickrat a nekdy i stejne blbe. Kdybych to tam sehnal, tak nechodim na forum.
Programovat chci veci pro sebe, abych nezesilel z rutinnich veci nebot najimat si na to opice stoji uz moc bananu.  :-)

To qUAKER: diky moc za tipy

To ostatni radci: ne kazdy zacina a zije na Linuxu, jsou i jini, kteri nechteli, nemeli nebo nemaji tu svobodnou volbu OS, ale jsou i taci, kteri chteji zkusit i jiny zivot.

To admin: mozna by chtelo vytvorit jeste jedno vlakno s tematem Prechazime na Linux/Ubuntu ...  kde by se resila problematika prechodu  z Windows na Linux
Prozatim 2x VirtualBox s Ubuntu8.10. Zacal jsem na DOS6 a koncim na hruznych Vistach, dal uz neni u Mrkvosoftu cesty...

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #13 kdy: 19 Března 2009, 16:07:48 »
To Netttttt: nehon si tricko, Tvy rady mi nepomohly, Sambu jsem zkousel taky. Nevim co Te vede k informaci "mladej, blbej", mozna jsem starsi net Ty. Tak si navaz tkanicku na svyho kacera a jdi na pisek :-D
Strejda Google je sice fajn, ale vetsinou papouskuje stejne veci tisickrat a nekdy i stejne blbe. Kdybych to tam sehnal, tak nechodim na forum.
Programovat chci veci pro sebe, abych nezesilel z rutinnich veci nebot najimat si na to opice stoji uz moc bananu.  :-)

To qUAKER: diky moc za tipy

To ostatni radci: ne kazdy zacina a zije na Linuxu, jsou i jini, kteri nechteli, nemeli nebo nemaji tu svobodnou volbu OS, ale jsou i taci, kteri chteji zkusit i jiny zivot.

To admin: mozna by chtelo vytvorit jeste jedno vlakno s tematem Prechazime na Linux/Ubuntu ...  kde by se resila problematika prechodu  z Windows na Linux
dyt se ten prechod resi furt v ruznych tematech a na stejne otazky chodi porad trpelive a ochotne stejne odpovedi. Nac teda zakladat nove tema ???
Ty budes asi hodne zakomplexovanej a vztahovacnej "starecek" pac ta narazka "mladej a blbej" byla adresovana Quakerovi - anebo ze bych byl blbej ja? ;D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

JiMill

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #14 kdy: 19 Března 2009, 16:37:25 »
To hase: to je prave tak jako v tomto vlakne. Resi se tu jine veci nez jsem prve chtel. Pak ta vlakna nemivaji stejny smysl s nazvem. Je v tom sileny chaos. Tu narazku jsem chapal spis na sebe. Ale to je fuk. On ten Google fakt neni vsemocny - nastesti.
Mne postaci, kdyz bude fungovat to pitomy sdileni mezi systemy. Sambu, jak navrhoval Nett, zase nevidim v WXP. Zatim verim, ze se to poda. Ja se bez Linuxu obejdu, ale za tech 10 dni, co si s tim hraju, se mi nektere veci moc zalibily, ikdyz to mam nainstalovany jen ve VirtualBoxu.
Prozatim 2x VirtualBox s Ubuntu8.10. Zacal jsem na DOS6 a koncim na hruznych Vistach, dal uz neni u Mrkvosoftu cesty...

JiMill

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #15 kdy: 19 Března 2009, 16:50:10 »
uz se neobtezujte s odpovedi, kamarad mi poradil znovu nainstalovat VBLAdditions a ono to zacalo fungovat. Pro Vas zkusenejsi, neda se nejak jednoduse zjistit, zda se Additions radne nainstalovali?
Preinstalovani mi prislo moc Windowsovske, ale i tady to funguje. Jak rikal Gates: Co takhle zkusit vystoupit a znova nastoupit. (uryvek z jednoho fousateho ftipu z dob Win3.11 a W95)
Prozatim 2x VirtualBox s Ubuntu8.10. Zacal jsem na DOS6 a koncim na hruznych Vistach, dal uz neni u Mrkvosoftu cesty...

Kecik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • nuqDaq yuch Dapol-where do you keep the chocolate?
    • Personal web page
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #16 kdy: 19 Března 2009, 18:24:10 »
Nechci JAVU, protoze mam k ni veliky odpor (pleveli a zatezuje nesmyslne internet scripty v HTML...).

 :o :o :o :o :o Napsal bych OMG ale ani to nevystihne co si myslim
« Poslední změna: 19 Března 2009, 18:29:27 od Kecik »
The most important thing in the programming language is the name. A language will not succeed without a good name. I have recently invented a very good name and now I am looking for a suitable language.
D. E. Knuth, 1967

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #17 kdy: 19 Března 2009, 19:45:39 »
Jo ntz, nehon si triko. Roflicek Roflicek smajlicek.

JiMill: my zkuseni treba vidime ten modrej ctverecek v taskbaru, a vime ze je to nainstalovany ;)
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

wam]Spider007

  • Host
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #18 kdy: 19 Března 2009, 19:51:04 »
my stari vlci ho sirit nechceme, pac az ho bude mit kazdej moula, tak uz po nas ani pes nestekne ..

esteze je vas ako safranu

JiMill

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #19 kdy: 20 Března 2009, 09:03:00 »
To starenka a Spider: diky za zastani. Klidne i mene nez safranu :-)
Rozchodil jsem Gambas2 a to me opravdu tesi. Moc diky Spidre.

Javu a flashe opravdu nesnasim, sileny plevel. Ale to je muj osobni nazor. Stranky byly sice bez nich nudnejsi, ale ja se bez toho obejdu a tak to mam zablokovany.
Skoda, jen, ze si to stejne poc stahuje. Prave kvuli temhle pitomostem musi mit clovek rychly internet, ikdyz si chce precist jen postu. Jinak by mi postacilo klidne 512kbps (filmy a sw netaham a updates se stahnou v klidu napozadi). Bohuzel je jedna aplikace v Jave, kterou musim pouzivat z rozhodnuti vlady, tam se z toho nevykroutim.
Prozatim 2x VirtualBox s Ubuntu8.10. Zacal jsem na DOS6 a koncim na hruznych Vistach, dal uz neni u Mrkvosoftu cesty...

76house

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: Snadné programovaní?
« Odpověď #20 kdy: 20 Března 2009, 10:54:12 »
Zrejme si tady nekdo plete javu a javascript. Nakonec ale stejne ani jednomu neunikneme ;) Staci vzpomenout rozsireni java EE v enterprise oblasti. A web 2.0 je bez ajaxe zkratka nemyslitelny :)

Kazdopadne krome studia jazyku bych doporucil omrknout nejake pekne IDE, ktere obvykle zacatecnikovi usnadni prvni kroky s pomoci integrovane napovedy, zvyraznovani/doplnovani kodu, kontrolu syntaxe a vetsinou maji i pouzitelne klikatko na tvorbu GUI. Mne napriklad kdysi hodne pomohlo Delphi. Stejne tak - jak uz nekdo doporucoval - pekna prostredi existuji napriklad pro python.

Sam rad delam v Eclipse, ale muzu doporucit i NetBeans. Obe tato IDE jsou primarne urcena pro vyvoj v jave, ale zvladaji i dalsi jazyky. No a nesmim zapomenout MonoDevelop pro vyvoj v C# (a ostatni .NET veci).

Moznosti tu jsou, jen tomu dat sanci.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.