Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ripování v K3b v GNOME a XFCE [vyřešeno]  (Přečteno 2810 krát)

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Ripování v K3b v GNOME a XFCE [vyřešeno]
« kdy: 23 Března 2009, 21:06:13 »
Dobrý den,

před nějakou dobou jsem potřeboval v K3b převést audio CD na MP3. Kdysi mi to fungovalo, ale teď se mi to už nepodařilo zprovoznit. Při pokusu o ripování mi to píše hlášku: Chyba při enkódování stopy. (Error while encoding track.) Přitom WAV a OGG mi to ripuje bez problémů. Nainstaloval jsem si všechny různé balíčky, co jsem našel pro MP3, ale bez úspěchu. Zkoušel jsem to jak na GNOME, tak na XFCE, ale se stejným výsledkem.

K3b mám rád, je to jedna ze 2 aplikací pro KDE, kterou používám (tou druhou je Krusader). K3b má snadné intuitivní ovládání a je podobné Neru. A navíc podporuje to ripování audio CD. Nerad bych se ho proto vzdával. Kdyby to nešlo, byl bych nucen přejít na GNOME aplikace a tak nahradit K3b aplikacemi Brasero a Sound Juicer. Výhodou K3b je, že to je 2 v 1 (vypalování + ripování). Nevýhodou je, že je pro KDE, takže tam vidím možnost nějakého konfliktu knihoven.

Začínám mít pocit, jestli to není tím, že to není KDE. Protože jsem zkoušel Sound Juicer (GNOME), a ten ripuje bez problémů. Tak nevím, co tomu chybí. Nenapadá prosím někoho něco? Díky moc.
« Poslední změna: 03 Května 2009, 20:13:52 od kiklhorn »
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Ripování v K3b v GNOME a XFCE
« Odpověď #1 kdy: 24 Března 2009, 11:36:21 »
na tohle má už jen rhythmbox, obsahuje sound juicer v sobě + správa, takže tak a pak brasero na nějaké jiné pálení...

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Ripování v K3b v GNOME a XFCE
« Odpověď #2 kdy: 24 Března 2009, 20:53:40 »
Rhytmbox nepotřebuju, stačí mi Audacious. Brasero je přeci jen trochu jiné na ovládání než K3b a nemá myslím tolik možností.
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

vhejda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Když něco nevíš tak se zeptej, pěstí toneopravíš!
    • VHComputer
Re: Ripování v K3b v GNOME a XFCE
« Odpověď #3 kdy: 25 Března 2009, 02:43:55 »
Já mám Ubuntu v gnome a pro vypalování používám K3B. protože je opravdu dobré. Nicméně hudbu rippuji v Sound Juiceru. a nejsou to jediné aplikace určené pro KDE nebo Gnome co mi společně běhají bez problému. Neviděl bych proto v té kombinaci žádný zádrhel.  :)

Spíš si myslím, že to mohlo nastat aktualizací jádra KDE a K3b nestačí reagovat  ???

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Ripování v K3b v GNOME a XFCE
« Odpověď #4 kdy: 26 Března 2009, 20:45:52 »
Já si taky myslím, že do nějaké doby to chodilo a potom po jisté aktualizaci se to podělalo. Takže asi jen čekat, až to bude opraveno.
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Ripování v K3b v GNOME a XFCE
« Odpověď #5 kdy: 03 Května 2009, 20:04:48 »
Tak už jsem to vyřešil. Stačilo jen v Nastavení K3b - Moduly - AudioEncoder - K3b External Audio Encoder v konfiguraci upravit příkaz a zaškrtnout (zapnout) volbu Zapsat wave hlavičku. Když jsem to neměl zapnuté, hlásilo to chybu při enkódování. Když jsem to zapnul, ripování proběhlo v pořádku. (Ještě bylo nutné zapnout také volbu Prohodit pořadí bajtů, aby byl slyšet čistý zvuk - v opačném případě byl při nezaškrtnuté volbě slyšet použe silný šum.)

Takže vyřešeno. :)
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

vhejda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Když něco nevíš tak se zeptej, pěstí toneopravíš!
    • VHComputer
Re: Ripování v K3b v GNOME a XFCE
« Odpověď #6 kdy: 12 Května 2009, 08:34:24 »
Tak už jsem to vyřešil. Stačilo jen v Nastavení K3b - Moduly - AudioEncoder - K3b External Audio Encoder v konfiguraci upravit příkaz a zaškrtnout (zapnout) volbu Zapsat wave hlavičku. Když jsem to neměl zapnuté, hlásilo to chybu při enkódování. Když jsem to zapnul, ripování proběhlo v pořádku. (Ještě bylo nutné zapnout také volbu Prohodit pořadí bajtů, aby byl slyšet čistý zvuk - v opačném případě byl při nezaškrtnuté volbě slyšet použe silný šum.)

Takže vyřešeno. :)

supéér, snad se mi to bude také někdy hodit!!  ;)

nettezzaumana

  • Host
Re: Ripování v K3b v GNOME a XFCE [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 12 Května 2009, 11:06:19 »
ad.1) pro ty, kdo maji utilitu cdda2mp3 to muzou udelat z cmdlajny .. viz `man cdda2mp3`

ad.2) vsichni ostatni necht pouzijou cdda2wav (prevedeme cd do wav) a potom lame na prevod wav do mp3 .. viz. `man cdda2wav; man lame`

MSlove

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 133
  • Nesnáším ten teplej linux
Re: Ripování v K3b v GNOME a XFCE [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 02 Srpna 2009, 22:44:51 »
Ano tak jak říká Jan Skořepa je to jednoduché nastavení a potom to už maká bez problémů  ;) dík za radu !!! ;D
Používejte microsoft

mira_mo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Re: Ripování v K3b v GNOME a XFCE [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 04 Září 2009, 09:26:35 »
mohl by mi nekdo prosim poradit jak se da v braseru nastavi aby ripoval do mp3?

mira_mo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Re: Ripování v K3b v GNOME a XFCE [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 04 Září 2009, 09:28:51 »
mohl by mi nekdo prosim poradit jak se da v braseru nastavi aby ripoval do mp3?
Omlouvam se ne v Braseru ale v Rythmbox

MartenP

  • Host
Re: Ripování v K3b v GNOME a XFCE [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 04 Září 2009, 10:00:05 »
Já používám RipperX. Je to malá, ale velmi šikovná aplikace se spoustou možností a nastavení. Málo závislostí.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Ripování v K3b v GNOME a XFCE
« Odpověď #12 kdy: 04 Září 2009, 12:12:27 »
Tak už jsem to vyřešil. Stačilo jen v Nastavení K3b - Moduly - AudioEncoder - K3b External Audio Encoder v konfiguraci upravit příkaz a zaškrtnout (zapnout) volbu Zapsat wave hlavičku. Když jsem to neměl zapnuté, hlásilo to chybu při enkódování. Když jsem to zapnul, ripování proběhlo v pořádku. (Ještě bylo nutné zapnout také volbu Prohodit pořadí bajtů, aby byl slyšet čistý zvuk - v opačném případě byl při nezaškrtnuté volbě slyšet použe silný šum.)

Takže vyřešeno. :)

A jaký tam máš příkaz?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Ripování v K3b v GNOME a XFCE [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 05 Září 2009, 10:04:44 »
lame -h --tt %t --ta %a --tl %m --ty %y --tc %c - %f
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.