Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: implicitni klicenka  (Přečteno 14522 krát)

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
implicitni klicenka
« kdy: 11 Září 2006, 07:12:54 »
zdravim, mam trochu problem s otravujici hlaskou. Po prihlaseni na me vyskoci hlaska pro zadani hesla k implicitni klicence.. asi je to nejaky spravce hesel, urcite ho pouziva networkmanager. nejde tohle nejak zrusit? myslim, kdyz uz se prihlasim k uctu, tak proc jeste tohle? a taky, kdyz uz to heslo jednou nastavim, kde se da zmenit? Co to je vubec za aplikaci? Dik za odpoved.
Karel
« Poslední změna: 04 Září 2010, 20:45:08 od Anna Taliánová »

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
implicitni klicenka
« Odpověď #1 kdy: 11 Září 2006, 09:59:24 »
Pokud chces spravovat klicenky, tak si doinstaluj gnome-keyring-manager. Klicenka je na to, aby, kdyz zadavas hesla k ruznym vecem, treba kdyz si nekam pripojujes po siti, aby sis je nemusel pamatovat. Hesla se ti ulozi do klicenky, ty zadas jeji heslo, a potom uz si vzdy akorat pamatujes heslo klicenky, a muzes tam mit uschovanych 50 ruznych hesel k ruznym sluzbam (sdileni windows, ftp, ssh, apod.).
« Poslední změna: 29 Října 2007, 17:03:09 od Anna Taliánová »
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
implicitni klicenka
« Odpověď #2 kdy: 11 Září 2006, 15:48:40 »
diky za odpoved.. ale porad jeste nemam uplne jasno. To jsem vedel, ze to bude spravce hesel. Ale jak se da treba zmenit u implicitni klicenky heslo. Jde mi o to, ze pri prihlaseni k wifi mi vyskocilo okno, ze implicitni klicenka nema nastaveno heslo a at ho nastavim.. a takhle prudil porad. a kdyz jsem heslo nastavil, tak ted zase prudi pri prihlasovani k wifi, ze chce heslo od implicitni klicenky.

Takze ma otazka zni: Jak ted zmenim heslo implicitni klicenky a jak zaridit (pokud to jde), aby implicitni klicenka heslo nemela..?

Chapu, ze je super vec, ze si nemusim pamatovat padesat hesel a staci jedno, ale me by stacilo prihlaseni do sezeni a nechci uz zadavat heslo ke klicence.

V tom gnome-keyring-manageru tu klicenku vidim (zrejme ma nazev default), ale moznost provest vyse popsane tam nikde nevidim,

Karel
« Poslední změna: 04 Září 2010, 20:40:53 od Anna Taliánová »

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
implicitni klicenka
« Odpověď #3 kdy: 11 Září 2006, 16:17:18 »
aha, tak jsem se trochu dival po webu a nejaka moznost, jak zmenit master password k gnome-keyring (bez ztraty hesel ulozenych) neexistuje. no nic.

Nasel jsem akorat pam modul PAM_KEYRING, ktery po prihlaseni k sezeni otevre implicitni klicenku. To by mozna slo. Nemate s tim nekdo zkusenost?

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
implicitni klicenka
« Odpověď #4 kdy: 02 Června 2007, 12:25:47 »
Ve Feisty se mi podarilo vypnout otravnou vyzvu pro zadani hesla ke klicence (gnome keyring-manager).

Stacilo nainstalovat balik "libpam-keyring" a na konec souboru ''/etc/pam.d/gdm" pridat radek
Kód: [Vybrat]
@include common-pamkeyringTim se automaticky po prihlaseni odemkne klicenka heslem k uctu. Tedy heslo ke klicence musi byt stejne, jako je vase heslo k uctu. Pokud neni, musite si ho zmenit anebo rovnou smazat soubor "~/.gnome2/keyrings/default.keyring". Pak budete muset zvolit nove heslo ke klicence. Smazanim souboru ale prijdete o vsechna ulozena hesla.

Mozna ten balik je uz v Edgy, nevim.
« Poslední změna: 29 Října 2007, 17:04:50 od Anna Taliánová »

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
implicitni klicenka
« Odpověď #5 kdy: 02 Června 2007, 13:15:41 »
Citace: kkaarreell
Ve Feisty se mi podarilo vypnout otravnou vyzvu pro zadani hesla ke klicence (gnome keyring-manager).

Stacilo nainstalovat balik "libpam-keyring" a na konec souboru ''/etc/pam.d/gdm" pridat radek

Kód: [Vybrat]
@include common-pamkeyringTim se automaticky po prihlaseni odemkne klicenka heslem k uctu. Tedy heslo ke klicence musi byt stejne, jako je vase heslo k uctu. Pokud neni, musite si ho zmenit a nebo rovnou smazat soubor "~/.gnome2/keyrings/default.keyring". Pak budete muset zvolit nove heslo ke klicence. Smazanim souboru ale prijdete o vsechna ulozena hesla.

Mozna ten balik je uz v Edgy, nevim.
Diky za tip! Usetril jsi mi par vterin zivota denne :-)
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
implicitni klicenka
« Odpověď #6 kdy: 03 Června 2007, 21:38:42 »
To je sice hezké, ale po mě to chce heslo pořád a to mám heslo stejné jak pro klíčenku tak pro sezení... :( Nevíš co s tím? Díky moc...

Důležitá věc - používám autologin...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
implicitni klicenka
« Odpověď #7 kdy: 04 Června 2007, 17:21:06 »
Na to jsem nasel nejakej navod v anglictine tady. Ale nezkousel jsem to, protoze nemam potrebu autologin pouzivat. Ale rozhodne si procti i diskuzi, protoze tam nekdo pise o mirne zmene pro Feisty (jestli mas). Ale moc peknej se mi ten navod nezda (uchovavat svoje heslo v plaintextu na disku).

klasyc

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 470
implicitni klicenka
« Odpověď #8 kdy: 04 Června 2007, 20:52:36 »
Ahoj, tak jsem zkoušel nastavit to heslo - nainstaloval sem ten balíček, co jste psali, zeditoval sem soubor gdm a teď se mě Ubuntu při loginu ptá na heslo 2x za sebou (jednou asi heslo pro session a podruhý na tu klíčenku) a teprve pak se přihlásí. Nevíte, co s tím? Díky
« Poslední změna: 29 Října 2007, 17:05:42 od Anna Taliánová »

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
implicitni klicenka
« Odpověď #9 kdy: 04 Června 2007, 22:42:58 »
Já nevím, ale to neexistuje jiné řešení bez toho zadávání hesla do souboru? To je jako - kašlu na bezpečnost... No, zkusil jsem editoval soubor "gdm-autologin", ale to mělo za následek, že se ntb automaticky přihlásí na můj profil, ale hned na mě vykoukne jakési miniokénko, které chce moje heslo! Navíc je při zadávání čitelné. Poté už vše naběhne v pohodě včetně automatického přihlášení na internet. Jak vidno, jen jsem si změnil problém...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Re: implicitni klicenka
« Odpověď #10 kdy: 26 Října 2007, 13:25:54 »
Ve Feisty se mi podarilo vypnout otravnou vyzvu pro zadani hesla ke klicence (gnome keyring-manager).

Stacilo nainstalovat balik "libpam-keyring" a na konec souboru ''/etc/pam.d/gdm" pridat radek
Kód: [Vybrat]
@include common-pamkeyringTim se automaticky po prihlaseni odemkne klicenka heslem k uctu. Tedy heslo ke klicence musi byt stejne, jako je vase heslo k uctu. Pokud neni, musite si ho zmenit a nebo rovnou smazat soubor "~/.gnome2/keyrings/default.keyring". Pak budete muset zvolit nove heslo ke klicence. Smazanim souboru ale prijdete o vsechna ulozena hesla.

Mozna ten balik je uz v Edgy, nevim.

Funguje vam tohle v GUTSYM? Mne ne. Pri prihlaseni (hned jak nabehne GDM) mi to pise: Overeni selhalo. Nejde nic delat.
« Poslední změna: 04 Září 2010, 20:42:07 od Anna Taliánová »
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Re: implicitni klicenka
« Odpověď #11 kdy: 26 Října 2007, 18:10:20 »
V Gutsy je možné zvolit, aby se klíčenka sama otvírala po přihlášení. Uvedený postup bych tam radši nezkoušel aplikovat.
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Re: implicitni klicenka
« Odpověď #12 kdy: 27 Října 2007, 23:50:16 »
V Gutsy je možné zvolit, aby se klíčenka sama otvírala po přihlášení. Uvedený postup bych tam radši nezkoušel aplikovat.

A kde presne se to prosim te nastavuje? Diky  ;)
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Re: implicitni klicenka
« Odpověď #13 kdy: 29 Října 2007, 16:37:48 »
Nevím kde explicitně. Ale když na mě vyjel požadavek na heslo na odemčení klíčenky, tak tam byl checkbox "odemykat automaticky při přihlášení"...
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: implicitni klicenka
« Odpověď #14 kdy: 28 Ledna 2008, 11:10:20 »
Nevím kde explicitně. Ale když na mě vyjel požadavek na heslo na odemčení klíčenky, tak tam byl checkbox "odemykat automaticky při přihlášení"...
Tak tohle zaškrtávadlo se mě nezobrazuje. Pouze můžu zadat heslo :-(
Když kouknu do klíčenek, mám tam dvě, jednu pro login a jednu pro session.
Používám autologin, ale vždy musím zadat heslo do klíčenky, aby se připojilo wifi s WEBem.
« Poslední změna: 04 Září 2010, 20:43:34 od Anna Taliánová »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: implicitni klicenka
« Odpověď #15 kdy: 28 Ledna 2008, 13:46:07 »
Já to řeším tak, že pokud po mě něco chce zadat heslo do implicitní klíčenky, tak mu řeknu SORRY a vystornuju to, pak se použije většinou původní mechanismus (např. Gajim, připojení na wifi a tak)...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

charlie2806

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Re: implicitni klicenka
« Odpověď #16 kdy: 19 Února 2009, 13:02:14 »
V 8.10 ubuntu gnome-keyring-manager nikde v repozitarich nemam
Nevite nekdo kde ho najit?
3x PC

mikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: implicitni klicenka
« Odpověď #17 kdy: 28 Února 2010, 17:32:33 »
nechce se mi tu to vse co tu resit cist.. mam Ubuntu9.10 a (tzn. mozna v tom navalu textu to je vyresene.. ale http://wiki.ubuntu.cz/Klíčenka kdyz si prectes text a prohlidnes obrazky v sekci "zruseni hesla" tak bys mel vedet vse co chces :) )
muzes nesouhlasit - presvec me o sve pravde a ja ji prijmu za svoji. nadavej mi a urazej me a nikdy tvoje pravda nezvitezi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.