Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zpoždění audia v SMPlayeru  (Přečteno 1144 krát)

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Zpoždění audia v SMPlayeru
« kdy: 25 Března 2009, 14:50:36 »
Pouštím si videa v SMPlayeru, jenže se mi vždycky rozhasí audio a video, vždycky je zvuk buď před nebo za obrazem... a nikdy ne stejně. Jiné přehrávače toto nedělají, třeba Totem funguje úplně v pořádku... ale já bych rád zprovoznil ten SMPlayer, kvůli titulkům a vůbec mi přijde lepší.
Mám Ubuntu 8.10, plně aktualizované, laptop HP Compaq 6730s.
Dík za radu.
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

MikiTwic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 239
  • Vždycky to nějak jde...
Re: Zpoždění audia v SMPlayeru
« Odpověď #1 kdy: 25 Března 2009, 15:46:04 »
Zkoušel jsi v nastavení změnit ovladač zvuku, zkusit třeba ALSA místo Pulse.
A na oficiálních stránkách smplayeru je repozitář s nejnovější verzí a verze mplayeru je taky novější něž je v offic. repozitáři ubuntu.
Kód: [Vybrat]
deb deb http://ppa.launchpad.net/rvm/ppa/ubuntu intrepid mainhttp://smplayer.berlios.de/downloads.php?tr_lang=en
tak třeba něco z toho pomůže...
« Poslední změna: 25 Března 2009, 15:47:46 od MikiTwic »
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" 64-bit, Asus F3Tc AP087 - AMD Turion64 2.2GHz, 2GB RAM, Geforce Go 7300 (NVIDIA Driver Version: 173.14.30)

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Zpoždění audia v SMPlayeru
« Odpověď #2 kdy: 01 Dubna 2009, 16:57:50 »
Tak jsem zkusil nastavit Alsa místo Pulse a ono to opravdu funguje... Ale jen do doby, kdy si chci pustit něco a před tím jsem pustil Exaile nebo jiný hudební přehrávač... To pak nefunguje zvuk v SMplayeru vůbec, protože Alsa narozdíl od Pulse nezvládá více programů pracujících se zvukem naráz... :( Nějaký jiný nápad?
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Zpoždění audia v SMPlayeru
« Odpověď #3 kdy: 01 Dubna 2009, 22:01:30 »
Alsa samozřejmě umí přehrávat zvuky z různých programů najednou, však jsme ji bez Pulseaudio serveru používali donedávna všichni. Pulseaudio je nadstavba nad Alsou a dává, mimo jiné, tu výhodu, že když si nastavím hlasitost třeba v SMplayeru, neovlivní to hlasitost jiné zvučící aplikace. Bohužel pulse evidentně nefunguje každému ideálně a tak se ho plno uživatelů zbavuje, i když v 8.10 se, podle mě, oproti předchzí vezi Ubuntu hodně zlepšilo.
Ve Tvém případě bych zkusil pulse dočasně odstavit
Kód: [Vybrat]
pulseaudio -ka přenastavit v menu Systém->Volby->Zvuk výstup pro hudbu a video na alsu, nebo autodetect a zkusit tlačítkem "test" jestli se to chytlo (někdy se to bez toho testu právě nechytne). Dole je ještě výběr zařízení pro mix, tam by také měla být alsa. Pak vyzkoušej, jestli to stále blbne..
« Poslední změna: 01 Dubna 2009, 22:12:22 od GdH »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.