Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vmware vs Virtualbox [vyřešeno]  (Přečteno 2291 krát)

smejd0

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Vmware vs Virtualbox [vyřešeno]
« kdy: 27 Března 2009, 10:35:51 »
Zdravim, mam vmware server (workstation mi neslo nainstalovat ani zasvet) aj virtualbox no ale v kazdom mam iny problem
totizto musim kvoli skole niektore programy mat co su cisto windowsacke, no a kamera mi nejde pod liinuxom tak musim stale "skypovat" cez xp

- vmware : v tom mam instalovane xp, v tom mi idu usb-zariadenia, kamera, usbkluce,.. kameru mam pekne nainstalovane ovladace v tom xp-cku. Ale ked sa idem pripojit na skype tak nejde pripojit, pritom internet ide. neviem kde moze byt chyba ale predpokladam zeby boli iba povolene nejake porty a ten cez ktory komunikuje skype bol zablokovany? neviem jeto iba moj nazor

- virtualbox: tam mam nainstalsovane setko.. tam ide skype normalne ale zasa mi tam nejdu usb-zariadenia. mam najnovsi virtualbox kde uz su tieto usb, aj mi ich tam najde vsetky, ale ked spustim xp tak nenajde nic, skusal som aj debian spustit vo virtualboxe ale ani ten nenajde tie usb-cka..

preto prosim o akukolvek radu ciuz budem mat vmware, alebo virtualbox(radsej ten) no hlavne aby mi tam slo to co potrebujem..
diky vopred
« Poslední změna: 30 Března 2009, 03:02:50 od kiklhorn »

nettezzaumana

  • Host
Re: Vmware vs Virtualbox
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2009, 11:26:26 »
ve vmware nepouzivej nat pro network ale bridged

..

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Vmware vs Virtualbox
« Odpověď #2 kdy: 27 Března 2009, 12:47:49 »
Já mám tedy starší verzi Virtualboxu (ne OSE - ta usb nepodporovala) a když chci ve virtuálním stroji připojit usb zařízení, musím tak učinit ručně. Viz. http://windows-linux.cz/virtualbox/stazeni-pocitac/menu-zarizeni.png, položka "USB zařízení", kde se pak vybere konkrétní zařízení, připojené do usb.
« Poslední změna: 27 Března 2009, 12:51:37 od GdH »

smejd0

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Vmware vs Virtualbox
« Odpověď #3 kdy: 27 Března 2009, 15:20:11 »
vdaka.. ten vmware tam uz to ide.. a vo virtualboxe tam som sa docital na oficialnych strankach ze musim patrit do skupiny usbusers atd.. cize som to spravil podla toho navodu a uz to ide aj tam.. presne ako natom obrazku tiez to rucne tam "pripajam"
takze este raz vdaka

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.