Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Update notifier  (Přečteno 3907 krát)

pivik

  • Host
Update notifier
« kdy: 01 Dubna 2009, 17:21:31 »
Ahoj, funguje vám v Jaunty Update Notifier neboli ikona v horní liště vedle hodin upozorňující na nové aktualizace systému? Popřípadě jak zobrazování této ikony zprovoznit?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote

pivik

  • Host
Re: Update notifier
« Odpověď #2 kdy: 01 Dubna 2009, 18:14:24 »
Díky za odkazy, ale pokud jsem si to správně přeložil s mojí ne příliš slavnou angličtinou, tak bych měl být upozorněn na aktualizace a to jsem zatím nebyl.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Update notifier
« Odpověď #3 kdy: 01 Dubna 2009, 18:19:38 »
Vyběhne ti tam taková malá černá bublinka, která tam bude si pět vteřin, takže je docela dobře možný, žes ji přehlíd...

pivik

  • Host
Re: Update notifier
« Odpověď #4 kdy: 01 Dubna 2009, 19:59:04 »
A poté je instalace možná jenom manuálně? Jestli ano, tak to neni moc vychytaný.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Update notifier
« Odpověď #5 kdy: 01 Dubna 2009, 20:01:12 »
A poté je instalace možná jenom manuálně? Jestli ano, tak to neni moc vychytaný.

Ne, pak si pustíš ze systém → správa → správce aktualizací to samý, co se ti dřív spustilo po kliknutí na tu ikonku ;)

pivik

  • Host
Re: Update notifier
« Odpověď #6 kdy: 01 Dubna 2009, 20:38:23 »
No tak to už vidim moje rodiče, který si žádnýho okna určitě nevšimnou, jak je napadne hledat někde v nastavení aktualizace ručně... ;D To je cesta z5 ne vpřed.. Ale díky za vysvětlení. Každopádně by mělo zůstat nějaké permanentní upozornění až do doby, než se provede aktualizace.

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Update notifier
« Odpověď #7 kdy: 01 Dubna 2009, 21:21:07 »
Citace
Update Manager should open automatically, unfocused and in the background
ztoho prveho linku od vojtecha -> mala by sa zobrazit bublina a zaroven sa otvorit update manager [minimalizovany, do dna pre dolezite bezpecnostne aktualizacie, do tyzdna pre "kozmeticke"], takze nic netreba rucne..a do update managera by este mali pribudnut dake moznosti nastavenia, tak uvidime ako to bude vyzerat vo final release
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

pivik

  • Host
Re: Update notifier
« Odpověď #8 kdy: 18 Dubna 2009, 14:23:30 »
Tk mě děti přinutili nainstalovat na jejich PC JJ a žádné upozornění na aktualizace ze mi stále nezobrazuje i přesto, že jich mám cca 70 ke stažení. Jak se vám zobrazuje upozornění na aktualizace. asi jsem buď blbej nebo vožralej.

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Update notifier
« Odpověď #9 kdy: 18 Dubna 2009, 14:46:32 »
u mne je to tiez stale nefunkcne, uz by bolo na case aby sa aj s tymto nieco spravilo [pop-up mi vyskakuje len koli kontaktom z pidgina+ovladanie zvuku z klavesnice, stale nefunguju ani nastavenia pozicie a temy pop-up okna]
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Update notifier
« Odpověď #10 kdy: 18 Dubna 2009, 14:53:44 »
Teď jsem to pročítal, zajímavý link, ale opravdu to nejde, co mně přijde nejvíc nepraktické je to ovládání zvuku pomocí klávesnice - bublina s posuvníkem sice vyskočí, ale se zvukem to nic neudělá, neztlumí ani nezesílí. :-[
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Update notifier
« Odpověď #11 kdy: 18 Dubna 2009, 15:11:23 »
co mně přijde nejvíc nepraktické je to ovládání zvuku pomocí klávesnice - bublina s posuvníkem sice vyskočí, ale se zvukem to nic neudělá, neztlumí ani nezesílí. :-[

Si musíš v Systém→Volby→Zvuk nastavit aby klávesnice ovládala ten správný kanál, který něco dělá ;)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Update notifier
« Odpověď #12 kdy: 18 Dubna 2009, 15:15:11 »
co mně přijde nejvíc nepraktické je to ovládání zvuku pomocí klávesnice - bublina s posuvníkem sice vyskočí, ale se zvukem to nic neudělá, neztlumí ani nezesílí. :-[

Si musíš v Systém→Volby→Zvuk nastavit aby klávesnice ovládala ten správný kanál, který něco dělá ;)

Karma! funguje to... :o

EDIT: Tak prý nemůžu karmou plýtvat, takže za dalších 24hod ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

pivik

  • Host
Re: Update notifier
« Odpověď #13 kdy: 18 Dubna 2009, 15:37:41 »
Takže upozornění na aktualizace nefunguje nikomu, pochopil jsem to správně?

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Update notifier
« Odpověď #14 kdy: 18 Dubna 2009, 15:40:06 »
Takže upozornění na aktualizace nefunguje nikomu, pochopil jsem to správně?
ano  ;) ... ale ve final to snad bude OK.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

pivik

  • Host
Re: Update notifier
« Odpověď #15 kdy: 18 Dubna 2009, 15:45:32 »
Zlatej Lenny... no budu doufat, že se to rozchodí. Jinak tam jde Squeeze, páč dětem se zdá Lenny starej... ;D

pivik

  • Host
Re: Update notifier
« Odpověď #16 kdy: 19 Dubna 2009, 15:09:56 »
Tak včera byla aktualizace update notifier, ale stejně nefunguje...njn ;D

igst

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re: Update notifier
« Odpověď #17 kdy: 19 Dubna 2009, 15:46:02 »
V Kubuntu JJ po čisté instalaci upozorňování na aktualizace funguje - dole v systémovém panelu se objeví ozubené kolo  ;D

pivik

  • Host
Re: Update notifier
« Odpověď #18 kdy: 19 Dubna 2009, 15:48:37 »
To je zajímavé. Že by v Kubuntu upozornění fungovalo a v Ubuntu ne? že bych dětem dal Kubuntu? Možná by se jim i víc líbilo...

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Update notifier
« Odpověď #19 kdy: 19 Dubna 2009, 22:07:19 »
To je zajímavé. Že by v Kubuntu upozornění fungovalo a v Ubuntu ne? že bych dětem dal Kubuntu? Možná by se jim i víc líbilo...

Teď jsem zkoušel rozjet Xubuntu 9.04 RC, vše je ok a upozornění funguje taky. Tak doufejme, že to v Ubuntu poladí  :)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

funk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 350
Re: Update notifier
« Odpověď #20 kdy: 21 Dubna 2009, 08:55:45 »
Jestli jsem to dobre pochopil, tak v Gnome bude fungovat jiny system upozornovani Kazdy den se ma objevovat oznam, ze jsou bezpecnostni aktualizace, pokud budou a ostatni 1x tydne. /cerny flek - nove upozornovani/. Je ale zrejme mozne vratit se k puvodnimu stylu ohlasovani aktualizaci. Ted teda nevim, jestli se to tyka oznamu v panelu a nebo, ze kazdy den budou chodit i bezne aktualizace programu s novymi funkcemi:

Ubuntu 9.04 introduces a change to the handling of package updates, launching update-manager directly instead of displaying a notification icon in the GNOME panel. Users will still be notified of security updates on a daily basis, but for updates that are not security-related, users will only be prompted once a week.
Users who wish to continue receiving update notifications in the previous manner can restore the earlier behavior using the following command:

gconftool -s --type bool /apps/update-notifier/auto_launch false

http://www.ubuntu.com/getubuntu/releasenotes/904

Tomáš Karvay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 351
    • Tomáš Karvay
Re: Update notifier
« Odpověď #21 kdy: 22 Dubna 2009, 08:52:11 »
Jestli jsem to dobre pochopil, tak v Gnome bude fungovat jiny system upozornovani Kazdy den se ma objevovat oznam, ze jsou bezpecnostni aktualizace, pokud budou a ostatni 1x tydne. /cerny flek - nove upozornovani/. Je ale zrejme mozne vratit se k puvodnimu stylu ohlasovani aktualizaci. Ted teda nevim, jestli se to tyka oznamu v panelu a nebo, ze kazdy den budou chodit i bezne aktualizace programu s novymi funkcemi:

Ubuntu 9.04 introduces a change to the handling of package updates, launching update-manager directly instead of displaying a notification icon in the GNOME panel. Users will still be notified of security updates on a daily basis, but for updates that are not security-related, users will only be prompted once a week.
Users who wish to continue receiving update notifications in the previous manner can restore the earlier behavior using the following command:

gconftool -s --type bool /apps/update-notifier/auto_launch false

http://www.ubuntu.com/getubuntu/releasenotes/904


Funguje, díky, k+
Fujitsu Siemens Pi 3525, Ubuntu 10.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.