Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zamrzanie Ubuntu a HDD status: Bad  (Přečteno 1787 krát)

Moxastin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Zamrzanie Ubuntu a HDD status: Bad
« kdy: 02 Dubna 2009, 16:50:18 »
Tak mal som v kompe ubuntu. Vse slapalo. Potom som si stahol drivery pre ati a pokusil sa spojazdnit HDD pre NFST.
Pak sa mi zacal ubuntu zamrzat. Nevim proc, ale stahol som si hodne balikov... canonic, medibuntu a wine..

Videa mi trochu posekavali a geartest mi blikal. Efekty som vypol, ale zadna zmena.

Inak po instalaci mi psalo pred bootovanim nastala zmena. Neslo po zapnuti hned nabootovani, ale ostalo mi tam na zacatku nejake menu kde mi pisalo HDD ... status Bad

Pred ubuntu s tym nebol problem, ale inak vse islo. Po instale mi taky vse islo aj ked mi vyhazovalo status bad - sle stlacil som F1 a posunul som sa dal...

POtom som sa rozhodol ubuntu preinstalovat a tam nastal problem. Proste mi to vyhazuje nejaku chybu ze nejde subory zapisat na disk. Dal som v deleni pouzit cely disk. Vzdy mi to tak v polke instalu vyhodi chybu.

Netusim co delat. Ubuntu tam nenahodim, disk v pr..., partion manager mi ho nevie naformatovat (ked idem cez system z CD.)

Mali ste nekdy podobny problem? Doteraz ten disk sel uplne v pohode. Prvy instal taky bez problemu (az na to zamrzani po urcite dobe - zamrzal na dobu neurcitu - pockat nepomohlo. pomohol len tvrdy restart.)
« Poslední změna: 12 Května 2010, 14:32:51 od Anna Taliánová »

JohnyN

  • Host
Re: Uplny krach ubuntu.
« Odpověď #1 kdy: 02 Dubna 2009, 16:53:38 »
Zdravím, vyzerá to na problém HW. Tá chybová obrazovka je z GRUBu alebo je to výpis z BIOSu?

Moxastin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Uplny krach ubuntu.
« Odpověď #2 kdy: 02 Dubna 2009, 17:30:12 »
Bios, pred spustenim. Ale prvy krat sa mi objavila po instalaci ubuntu

JohnyN

  • Host
Re: Uplny krach ubuntu.
« Odpověď #3 kdy: 02 Dubna 2009, 19:39:47 »
No pravdepodobne vas opustil disk, skusali ste ho vymenit?

fenquick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
  • Professional llama
    • Linux User #487408
Re: Uplny krach ubuntu.
« Odpověď #4 kdy: 03 Dubna 2009, 10:32:07 »
 ??? Pokud vám BIOS vyhrožuje HDD status BAD, tak je asi HDD BAD - Ubuntu Neubuntu.  ;)

P.S. Takže nadpis by neměl být krach Ubuntu ale  HDD 
« Poslední změna: 03 Dubna 2009, 10:33:59 od fenquick »
******** Neděkujte mně! Poděkujte přitažlivé síle Měsíce! ********
.........................................................................................MacGyver

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Uplny krach ubuntu.
« Odpověď #5 kdy: 03 Dubna 2009, 10:56:54 »
Asi by som vyskusal trosku ten disk preverit, preformatovat... http://www.linuxexpres.cz/distro/distribuce-parted-magic-zachrana-nejen-vasich-disku
Nova verzia tohoto liveISOdistra ma skutocne vyborne nastroje, ktore ti bud daju disk do poriadku, alebo ti bude jasne, ze ho treba vymenit!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.