Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 8.10 (64bit) zamrzne, disk zuřivě pracuje  (Přečteno 978 krát)

Josef Němec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
    • http://www.grovik.net
Ubuntu 8.10 (64bit) zamrzne, disk zuřivě pracuje
« kdy: 04 Dubna 2009, 23:50:26 »
Problem: Ubuntu se nejprve začne zpomalovat, potom zamrzne úplně. Disk při tom zuřivě swapuje. Takhle vydrží třeba hodinu bez jakekoliv změny. Někdy stačí zrestartovat Xka jindy ani to nejde. Děje se tak cca 1 deně.

Co předchází záseku (příklady):
Prohlížeč (dělá to FF, Opera i Konqeror) otevře například maps.google.com (to dělá skoro 100% spolehlivě), podobně to dělá i když třeba vlezu na Youtube. Zdůrazňuji je jedno jaký prohlížeč.
Počítač není zrovna ořezávátko, paměti je celkem dost 2 Gb (přesto mám podezření, že to s ná souvisí) swap ma přes 4 Gb. Jádra 2 ks.
Bohužel když se to takhle zasekne nejde s tím nic dělat. Cele Ubuntu je pak docela nepoužitelné. Neuvědomuji si že by to dělalo dřív.

Má někdo podobný problém??

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Ubuntu 8.10 (64bit) zamrzne, disk zuřivě pracuje
« Odpověď #1 kdy: 05 Dubna 2009, 09:51:39 »
Jak jste instaloval Flash, běžným způsobem ze zdrojů?

Pokud ano, máte 32bitový. V tom případě bych doporučil zkusit 64bitový (je to sice alpha verze, ale mně funguje mnohem lépe než 32bitový).
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=29613.0

Jinak zkuste spustit Sledování systému a podívejte se, co tolik paměti spotřebuje.
« Poslední změna: 05 Dubna 2009, 09:53:35 od Tomáš Pikálek »

Dudan166

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Ubuntu 8.10 (64bit) zamrzne, disk zuřivě pracuje
« Odpověď #2 kdy: 05 Dubna 2009, 13:47:16 »
Měl jsem naprosto identický problém. Způsobil jsem si ho "úklidem" v rozdělení disku. Z jiného systému jsem si swap smazal a po přesunu oddílů na disku zpět vytvořil. Tím jsem swap v Ubuntu sice měl, ale automaticky se nepřipojoval (díky změně UUID). V systém-správa-sledování systému je to možno snadno ověřit. Pokud je to tím, tak v /etc/fstab je nutno opravit UUID swap oddílu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.