Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Uspání na disk - nepředložené chování  (Přečteno 1822 krát)

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Uspání na disk - nepředložené chování
« kdy: 06 Dubna 2009, 20:38:20 »
Když nechám Ubuntu 8.10 na svém laptopu HP Compaq 6730s uspat do RAM, všechno proběhne v pořádku, jak uspání tak probuzení. Při uspání na disk také, ovšem s jednou výjimkou - při probuzení, ve chvíli, kdy by se normálně měl objevit splashscreen, obrazovka "bliká" - objeví se na ní pruhy asi ve třech barvách a celé to problikává do černa, někdy pár sekund někdy dýl. Vadí mi to, bojím se, aby mi to někdy nenávratně neshodilo systém nebo neudělalo něco s grafikou. Kde je chyba?
Ještě dodám že ovladače grafiky mám přímo ze základní instalace Ubuntu, nic jsem nedoinstalovával.
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

Dr.Silenator

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re: Uspání na disk - nepředložené chování
« Odpověď #1 kdy: 06 Dubna 2009, 20:46:01 »
Viděl bych to jako vcelku normální chování. při instalaci Windows Vám taky občas problikne obrazovka, podle mého názoru to děla, protože se nahrávájí grafické ovladače.
Lenovo ThinkPad T61 - Ubuntu 8.10, Core2duo 2.0Ghz+2GB RAM+128 Nvidia Geforce 7600GS - Slackware 11.2

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Uspání na disk - nepředložené chování
« Odpověď #2 kdy: 08 Dubna 2009, 17:32:45 »
A proč se to nechová jako start systému, neukáže to splash? To je přece prakticky ten samý případ, jen s tím rozdílem, že se grafika nahrává odjinud... nebo ne?
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

Dr.Silenator

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re: Uspání na disk - nepředložené chování
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2009, 13:58:02 »
Protože daný děj je naprosto jiný, při startu systému se nahraje vše v pořadí a zavede... při probuzení z disku je nahráván systém z uložené pozice...
Lenovo ThinkPad T61 - Ubuntu 8.10, Core2duo 2.0Ghz+2GB RAM+128 Nvidia Geforce 7600GS - Slackware 11.2

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.