Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zamrzajici opera  (Přečteno 1557 krát)

rzekotka drzewna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
zamrzajici opera
« kdy: 07 Dubna 2009, 14:37:02 »
Ahoj
po skonceni prace spocitacem mi zustava v opere otevrenych kolem 20 panelu, ktere se pak pri dalsim spusteni opery zase otevrou. POkud pri tomto znovu otevreni oepry nepockam aspon 1-2minuty, aby se stahly stranky na panelech a zadam prilis brzo volbu "novy panel", tak mi opera zamrzne. Na to pak pouziju ctrl+alt+delSpaceBack, cimz se odhlasim. po opetovnem prihlaseni a spusteni opery se objevi hlaseni, ze jedna instance opery uz bezi (ovsemna panelu ji nevidim) a pro jistotu volim restart. Z tohoto vyplyva nekolik nejasnosti:
1. nesouvisi ono zamrzani s HW problemem?(linux je prece jen stabilni). Vloni musel byt u toho NB vymenen pametovy modul a prvni problemy kteretomu predchazely, se porjevovaly zpocatku nezavažnym, postupne stale castejsim zamrzanim opery.(zaruka se azcina chylit ke konci, takze se obavam ze hned po jejim vyprseni se muze problem eskalovat.)
2.je trojhmat vhodne reseni na zamrzlou aplikaci?
3.k hlaseni o bezici instanci kterou ale nevidim na liste. Ma graficka nadstavba neco jako spravce bezicich procesu?

roman.swe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 158
Re: zamrzajici opera
« Odpověď #1 kdy: 07 Dubna 2009, 16:34:02 »
Ahoj
1. Tak k tomu se vyjádřím pouze tak, že 20 otevřených panelů se mi zdá trochu moc a můj dojem je, že to nejspíš nesouvisí s HW.
2. Obejdu otázku a položím novou. Nefunguje kliknout na ZAVŘÍT OKNO (X) např. 2 krát? Mělo by vyskočit okno s NUCENÝM UKONČENÍM.
3. Systém - Sprava - Sledování Systému (karta Procesy).
Lenovo R500 / Debian Jessie (testing) + Gnome 3.14.0

vollponi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 76
Re: zamrzajici opera
« Odpověď #2 kdy: 07 Dubna 2009, 20:08:26 »
tak když na operu moc spěchám tak mi dělá přesně to samé a řeším to taky stejně, čímž se mi objeví stajně tak hláška, že opera už běží a mám pocit, že když ji ignoruju tak jde opera spomaleně takže taky volím restart.... stojí to za prd :)

Xeiro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
  • Zed's dead baby, Zed's dead.
Re: zamrzajici opera
« Odpověď #3 kdy: 08 Dubna 2009, 08:23:10 »
Já osobně se domnívám, že 20 otevřených záložek v Opeře by nemělo způsobovat žádné problémy. Já se běžně pohybuji kolem 30 a vše funguje bez problému.

1, Pokud podezříváš paměť, není nic jednoduššího, než si ji otestovat např. programem Memtest86+ (někdy ani ten neodhalí závadu, proto můžeš vyzkoušet více nástrojů. Bezkonkurenční nástroje najdeš na Hiren's BootCD 9.8 http://www.hiren.info/pages/bootcd).
2, Zamrzlou aplikaci by jsi se měl, podle mě, pokusit prve killnout
3, Ano - Systém -> Správa -> Sledování systému a záložka procesy.

Ještě by bylo dobré vypnout akcelerované prostředí (pokud jej používáš), protože si s ním Opera moc dobře nerozumí. Popřípadě zkusit nainstalovat nejnovější verzi Opery.
"I want to die in my sleep, like my grandfather..."

"Not screaming in terror like his passengers."

rzekotka drzewna

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re: zamrzajici opera
« Odpověď #4 kdy: 18 Dubna 2009, 17:18:22 »
diky za prispevky, omlouvam se za pozdni odpoved, ale me pripojeni se chova zahadne,2 tydny skoro vysadilo a jelikoz je od UPC tak nemam zastani. 20panelu by na NB fakt nemelo zasekavat pocitac, vzdyt na mnohem starsim PC, ktery toho utahne mene se opera chova stabilne, pokud otevru prilis panelu tak se umerne zpomali reakce ale stale jede plynule, kdezto tady na novejsim NB  po spusteni prohlizece je treba aspon 2 minuty nezadavat "new tab" jinak by to se 100proc jistotou zamrzlo. nAkcelerovane prostredi patrne neuzivam rpotoze ani nevim co to je a prohlizec se pravidelne aktualizuje. 

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.