Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaký Ubuntu server vybrat? Jakou verzi? [vyřešeno]  (Přečteno 2464 krát)

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Jaký Ubuntu server vybrat? Jakou verzi? [vyřešeno]
« kdy: 07 Dubna 2009, 20:20:29 »
Zdravím, chystám se nainstalovat Ubuntu server. Plánuji tuto instalaci na hodně dlouhou dobu, a tak by mě zajímalo, jestli mám zvolit 8.04 LTS nebo 9.04 Beta. 8.04 se mi jeví jako sice starší řešení, ale s dlouhou podporou, ale 9.04 s novým ext4 vypadá nově. Jde mi o to, když bych si nainstaloval 8.04, tak byl by pak přechod na další LTS snadný nebo bych se potýkal s hromadou problémů a radši by se mi vyplatilo z 9.04 Beta udělat postupně 9.04, a postupovat a průběžně přecházet na nové verze Ubuntu?

Poraďte prosím.

Díky.
« Poslední změna: 07 Dubna 2009, 21:31:35 od Martin - ViPEr*CZ* »
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Jaký Ubuntu server vybrat? Jakou verzi?
« Odpověď #1 kdy: 07 Dubna 2009, 20:47:11 »
Jednoznačně bych volil 8.04LTS. Dlouhodobá podpora. A to mluví za vše.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Jaký Ubuntu server vybrat? Jakou verzi?
« Odpověď #2 kdy: 07 Dubna 2009, 20:50:50 »
Takže není třeba možné, že se v 9.04 a následujících verzích objeví něco "extra"? Jinak přinesl by mi vůbec ext4 něco dobrého?
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Jaký Ubuntu server vybrat? Jakou verzi?
« Odpověď #3 kdy: 07 Dubna 2009, 20:55:19 »
Takže není třeba možné, že se v 9.04 a následujících verzích objeví něco "extra"? Jinak přinesl by mi vůbec ext4 něco dobrého?
Jenom kvůli ext4 bych si určitě verzi bez LTS na server nedal. V LTS je zajištěna dlouhodobá podpora (3 roky) pro bezpečnostní a jiné důležité aktualizace.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Jaký Ubuntu server vybrat? Jakou verzi?
« Odpověď #4 kdy: 07 Dubna 2009, 20:55:30 »
Jde mi o to, když bych si nainstaloval 8.04, tak byl by pak přechod na další LTS snadný
Při tvorbě 8.04 se pokud vím hodně dbalo na to, aby byl možný přechod i z předchozí LTS, nikoliv pouze z předchozí normální verze. Takže tomu tak snad bude i v případě další LTS verze.

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Jaký Ubuntu server vybrat? Jakou verzi?
« Odpověď #5 kdy: 07 Dubna 2009, 21:27:52 »
Takže není, co řešit. Půjdu tedy do 8.04LTS. Díky všem.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.