Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Originální CD v Ubuntu krámku.  (Přečteno 9391 krát)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #50 kdy: 12 Dubna 2009, 12:19:33 »
Podle mě je hanba prodávat to, co je zdarma ke stáhnutí na internetu.

Proč?

(Mimochodem: Kde na internetu stáhnu lisované CD (tedy s pěkným potiskem) a v pěkném obalu -- takové místo bych rád znal...)

Proč? Prostě nevim proč by měl někdo platit překupníkovi za práci programátorů, kterou oni poskytují zdarma. Nevím proč by měli vydělávat na práci jiných jen proto, že vytisknou obal..

Myslíš, že Canonical je veřejně prospěšná společnost, které jde jen o blaho uživatelů a vše by rozdala zadarmo? Canonical je společnost, jejíž cílem je zisk. K jeho dosažení si vybrala obchodní model postavený na open source. To jí umožňuje vyvíjet operační systém s mnohem menšími náklady, než kdyby to dělala uzavřeným způsobem. Na druhou stranu ten produkt musí komunitě nabídnout i zdarma a volně.
Opravdu miluju typ lidí "všechnozadarmo" jako jsi ty. Loni, když jsme vydali první knihu o Ubuntu, se tu objevil týpek, psal, jak jsme si mohli dovolit o Ubuntu napsat knihu, vložit tam média se systémem a prodávat to! Nedávno mi došel mail od člověka, který se pohoršoval nad tím, že na instalace.linux.cz nabízím nainstalování Linuxu a řeknu si za to peníze. Opravdu už se běžte bodnout. Prodávání produktů postavených na open-source je dobrovolný obchod. Vtip tkví v tom, že zákazník má vždy možnost získat produkt i zdarma, takže protistrana musí nabídnout nějakou přidanou hodnotu. To, jestli je dostatečná, záleží jen na zákazníkovi, takže prosím tě zanech toho moralizování.

P.S. Lidi, kteří si open source vydělávají, většinou udělají taky mnoho práce bez nároku na finanční odměnu, mě nevyjímaje. Nevím, jaká je situace u tebe, ale co tak pozoruju, tak "všechnozadarmo" moralisti pro open source většinou nedělají vůbec nic.

Pavel Půlpán

Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #51 kdy: 12 Dubna 2009, 12:53:42 »
4Sešitej: Zdarec, jsem rád, že jsi mi ty instalace připoměl! Je potřeba pro zařazení do seznamu něco extra, bo stačí napsat mail s kontaktními údaji a popisem činnosti? Zda je nutná nějaká metoda ověření. Díkec! :)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #52 kdy: 12 Dubna 2009, 13:55:09 »
4Sešitej: Zdarec, jsem rád, že jsi mi ty instalace připoměl! Je potřeba pro zařazení do seznamu něco extra, bo stačí napsat mail s kontaktními údaji a popisem činnosti? Zda je nutná nějaká metoda ověření. Díkec! :)

Já už jsem tam asi dva roky, tak si přesně nepamatuji, ale myslím, že stačilo napsat e-mail se žádostí. Žádné ověřování potřeba nebylo, ale nevím, jestli to bylo kvůli tomu, že se o to stará Adam Přibyl, s kterým se známe (respektive občas se vídáme na linuxových akcích), nebo tam opravdu žádné ověření není nutné.

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #53 kdy: 12 Dubna 2009, 17:44:37 »
Loni, když jsme vydali první knihu o Ubuntu, se tu objevil týpek, psal, jak jsme si mohli dovolit o Ubuntu napsat knihu, vložit tam média se systémem a prodávat to!

Jo jo, to si pamatuju, to byl dobrý magor...

pivik

  • Host
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #54 kdy: 12 Dubna 2009, 19:26:27 »
Myslíš, že Canonical je veřejně prospěšná společnost, které jde jen o blaho uživatelů a vše by rozdala zadarmo? Canonical je společnost, jejíž cílem je zisk. K jeho dosažení si vybrala obchodní model postavený na open source. To jí umožňuje vyvíjet operační systém s mnohem menšími náklady, než kdyby to dělala uzavřeným způsobem. Na druhou stranu ten produkt musí komunitě nabídnout i zdarma a volně.
Opravdu miluju typ lidí "všechnozadarmo" jako jsi ty. Loni, když jsme vydali první knihu o Ubuntu, se tu objevil týpek, psal, jak jsme si mohli dovolit o Ubuntu napsat knihu, vložit tam média se systémem a prodávat to! Nedávno mi došel mail od člověka, který se pohoršoval nad tím, že na instalace.linux.cz nabízím nainstalování Linuxu a řeknu si za to peníze. Opravdu už se běžte bodnout. Prodávání produktů postavených na open-source je dobrovolný obchod. Vtip tkví v tom, že zákazník má vždy možnost získat produkt i zdarma, takže protistrana musí nabídnout nějakou přidanou hodnotu. To, jestli je dostatečná, záleží jen na zákazníkovi, takže prosím tě zanech toho moralizování.

P.S. Lidi, kteří si open source vydělávají, většinou udělají taky mnoho práce bez nároku na finanční odměnu, mě nevyjímaje. Nevím, jaká je situace u tebe, ale co tak pozoruju, tak "všechnozadarmo" moralisti pro open source většinou nedělají vůbec nic.

No jasně, já jen ležim na gauči a nic nedělám. Nicméně by mě nenapadlo chtít za instalaci linuxu peníze. Já jej šířím jen tam, kde vím, že má využití a že se o jeho správný chod můžu postarat. Jinými slovy je pro mě důležitá kvalita a ne kvantita za peníze.

premet

  • Host
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #55 kdy: 12 Dubna 2009, 19:36:46 »
No jasně, já jen ležim na gauči a nic nedělám. Nicméně by mě nenapadlo chtít za instalaci linuxu peníze. Já jej šířím jen tam, kde vím, že má využití a že se o jeho správný chod můžu postarat. Jinými slovy je pro mě důležitá kvalita a ne kvantita za peníze.
Proč ne ? Když je to práce jako každá jiná, Linux si sice můžeš stáhnout zadarmo, ale práce něco stojí. To máš úplně to stejný jako někomu instalovat Windows za peníze, licenci si přece taky zaplatí uživatel, takže to není rozdíl jestli to zaplatil nebo to má zadarmo. Jako po rodině bych třeba peníze taky nechtěl nebo po pěkných slečnách  ;D, ale jinak si peníze velmi rád vezmu, protože jak se říká čas jsou peníze. Kdybys to tak dělal furt, asi bys z toho moc nadšenej nebyl, že někde volný čas zabíjíš "dobrovolnou" instalací Linuxu a ostatní mají v klídečku čas na svoji zábavu  ;).

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #56 kdy: 12 Dubna 2009, 20:07:08 »
...Nicméně by mě nenapadlo chtít za instalaci linuxu peníze...

To, že by tě to nikdy nenapadlo, ještě neznamená, že je na tom něco špatného -- všichni zájemci se pro platbu rozhodnou dobrovolně...

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #57 kdy: 12 Dubna 2009, 20:20:29 »
Presne tak! Taky uz si proste beru za to naky drobny... Dyt si to kazdy muze nainstalovat i vyladit sam - staci si neco precist. No a kdyz je nekdo hnilej precist par radku na wiki a trosku se snazit i za pomoci fora, tak at plati!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #58 kdy: 12 Dubna 2009, 20:35:54 »
No jasně, já jen ležim na gauči a nic nedělám. Nicméně by mě nenapadlo chtít za instalaci Linuxu peníze. Já jej šířím jen tam, kde vím, že má využití a že se o jeho správný chod můžu postarat. Jinými slovy je pro mě důležitá kvalita a ne kvantita za peníze.

Což v praxi znamená, že ho vlastně raději moc nešíříte... Váš přístup je jistě chválihodný, ale popravdě... Linuxu moc nepomůže. Zkuste se uvolnit z předsudků a podívat se na věc z racionálního pohledu, to má třeba živnostník, kterého instalace operačních systémů živý, chtít za Windows 500Kč/hod a za Linux děkuji, zítra přijdu zas !??? Promiňte, ale to se vám každý na nějaký Linux z vysoka vysere...
A když jsme u té aktivity věřte, že proti panu Eischmannovi, tady děláme kulové skoro všichni.

pivik

  • Host
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #59 kdy: 12 Dubna 2009, 20:42:44 »
Heleďte víte co, můj názor znáte, karmu jste mi už sebrali a Ubuntu už stejně nepoužívám ani na jednom ze 4 PC, co doma máme. Takže čau.

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #60 kdy: 12 Dubna 2009, 20:55:44 »
Je to diskuze a tak to prosím berte, je zbytečné se k vůli tomu nějak urážet.

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #61 kdy: 12 Dubna 2009, 21:19:59 »
TO: romciiik
Canonical dodává zboží velmi rychle a spolehlivě (obvykle do 3 dnů), nevím teď přesně odkud to chodí, myslím že z Anglie.
Osobně platím přes PayPal, vyjde to levněji, ale nevím jak je to na Slovensku, kolik se platí za přeshraniční transakce když teď máte to Euro.

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #62 kdy: 12 Dubna 2009, 22:00:48 »
TO: romciiik
Canonical dodává zboží velmi rychle a spolehlivě (obvykle do 3 dnů), nevím teď přesně odkud to chodí, myslím že z Anglie.
Osobně platím přes PayPal, vyjde to levněji, ale nevím jak je to na Slovensku, kolik se platí za přeshraniční transakce když teď máte to Euro.
paypal mi ponuklo taktiez, nie je to problem kedze paypal ucet mam
problem je len s ludmi.. skuste to sirit pls, nech ma kontaktuju, ved zatial sa mi ozval iba jeden. neviem sice kolko je na Slovensku linuxákov - ubuntakov ale zopar stovak, mozno tisic ich snad je.

TO Fryza: Objenával si aj niečo iné ako CD? Premýšlam nad tím, že v prípade záujmu naraz objednať aj nejaké tričká a šiltovky. Funguje to všetko normálne spolu, nie?
TO Admin: Môžem kvôli tomuto založiť tému? Čisto o objednávkach z Canonicalu priamo na Slovensko. Tu to asi nikto nenájde a výnos by predsa šiel aj komunite.
« Poslední změna: 12 Dubna 2009, 22:08:18 od romciiik »

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #63 kdy: 12 Dubna 2009, 23:25:30 »
No.. objednával sem ještě párkrát nějaké nálepky a vždycky to přišlo odrazu. U zásilky 100Ks a 200Ks CD je poštovné zdarma, ale jakmile k tomu přihodíš třeba jenom ty blbé nálepky, tak už ho platíš, je to divné, ale je to tak.

Jinak, zarovnaj to na 3€ do 2,50 sa při 20ks nevlezeš!

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #64 kdy: 13 Dubna 2009, 00:41:03 »
to s timi 100 a 200 ks som si vsimol som si myslel ze to je daka chyba

dal som to na 3. aj tak upravim konecnu cenu podla toho ako to vyjde

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #65 kdy: 15 Dubna 2009, 22:02:31 »
Místo téhle diskuse byste prodali už 100CD a 50 kšiltovek...
:-)
no tak sa ozvi a objednam ti... ved do obednavky sa zmesti :) http://romiix.org/objednavka/

Tom Fryzelka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
  • Buď zdráv příteli.
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #66 kdy: 16 Dubna 2009, 09:18:25 »
Hmm... Zveřejnění na Rootu evidentně udělalo svoje :-) Za pár 15hodin 15 objednávek... ;)
Nic překvapivého, jak sem řekl, zájem je velký, jen se o tom musí vědět.

Jinak Romane, ty lidi z ČR můžeš potom klidně přesměrovat na mě.
Tomáš

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Originální CD v Ubuntu krámku.
« Odpověď #67 kdy: 16 Dubna 2009, 11:29:16 »
Hej hej, bolo by to asi lepsie koli postovnemu.
Ozvy sa mi pls na jabber alebo icq, zislo by sa dohodnut detaily.
Vdaka ;)

PS: spravicku na roote som si ani nevsimol ked som tam bol :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.