Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Start ubuntu - zasekávání  (Přečteno 1483 krát)

Icepoint

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
    • Icepoint music
Start ubuntu - zasekávání
« kdy: 16 Dubna 2009, 11:06:53 »
Zdravím, už několikrát jsem se pokoušel instalovat ubuntu na svůj notebook HP G6062ea, ovšem během bootování z CD (nebo DVD, zkoušel jsem už všechno jak 32b tak x64) se mi stává, že v některých místech během bootování se to prostě zastaví. stojí a nic nedělá,když stisknu jakoukoliv klávesu, tak to zas poposkočí ale většinou na dalším řádku se zase zastaví. Takhle se mi sice podaří linux nainstalovat, ale pči startu (už hotové instalace) se opět zasekává stejným způsobem... A fakt se mi nechce vždycky u toho sedět a mačkat mezerníky ... setal jste se s tím někdo a víte, jak to vyřešit ?
have a nice day

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Start ubuntu - zasekávání
« Odpověď #1 kdy: 16 Dubna 2009, 20:20:24 »
Zdravím, už několikrát jsem se pokoušel instalovat ubuntu na svůj notebook HP G6062ea, ovšem během bootování z CD (nebo DVD, zkoušel jsem už všechno jak 32b tak x64) se mi stává, že v některých místech během bootování se to prostě zastaví. stojí a nic nedělá,když stisknu jakoukoliv klávesu, tak to zas poposkočí ale většinou na dalším řádku se zase zastaví. Takhle se mi sice podaří linux nainstalovat, ale pči startu (už hotové instalace) se opět zasekává stejným způsobem... A fakt se mi nechce vždycky u toho sedět a mačkat mezerníky ... setal jste se s tím někdo a víte, jak to vyřešit ?
Co zkusit jine distro, jestli to bude lepsi. Progex je vpodstate to same co Ubuntu.. :)

Icepoint

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
    • Icepoint music
Re: Start ubuntu - zasekávání
« Odpověď #2 kdy: 22 Dubna 2009, 13:05:48 »
jiné distro nepomohlo, zkusil jsem jich několik... jak RC ubuntu 9.04, opensuse11.1, fedoracore 10 (ta se mi ani nedaří rozběhnout v grafickém režimu, to taky nechápu, přitom starší 8 a 9 šly...), centos... zkoušel jsem i přeflashovat bios, také nepomohlo (na opensuse11.1)...

Nějaké další nápady ?
have a nice day

Icepoint

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
    • Icepoint music
Re: Start ubuntu - zasekávání
« Odpověď #3 kdy: 22 Dubna 2009, 14:30:59 »
problém vyřešen, pro všechny, kdo narazí na tento problém, tak
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/intrepid/+source/linux/+bug/272247
have a nice day

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.