Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jaunty RC  (Přečteno 3973 krát)

Euter

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
Jaunty RC
« kdy: 16 Dubna 2009, 21:09:22 »
Tak měl by podle kalendáře vyjít dneska, ale většinou to vychází až kolem půlnoci kvůli časovému posunu...
Zatím jsem pln očekávání, beta je dost zabugovaná 3x deně mi spadne nautilus a mám problémy s wi-fi  :-\

igst

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
« Poslední změna: 16 Dubna 2009, 22:39:02 od igst »

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Jaunty RC
« Odpověď #2 kdy: 17 Dubna 2009, 10:14:24 »
Tak měl by podle kalendáře vyjít dneska, ale většinou to vychází až kolem půlnoci kvůli časovému posunu...
Zatím jsem pln očekávání, beta je dost zabugovaná 3x deně mi spadne nautilus a mám problémy s wi-fi  :-\
Pokud máš betu a pravidelně aktualizuješ, tak se ti z ní RC vyrobí aktualizacemi - tj. nemusíš čekat, až uvolní image. Mimochodem, na betě jedu od jejího vydání, ale žádnou nestabilitu ani zabugovanost (až na pár ptákovin a kosmetických detailů) nezaznamenal.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

PetrHerynk

  • Host
Re: Jaunty RC
« Odpověď #3 kdy: 17 Dubna 2009, 11:02:56 »
Já jsem ze začátku problémy měl ale už jsem je vychytal. Jede to pěkně, jen tak dál. Už mi jede i video, repozitáře taky jsem zprovoznil.

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Jaunty RC
« Odpověď #4 kdy: 17 Dubna 2009, 17:00:45 »
Já si nemůžu na nic stěžovat. Naposled mi takhle dobře jela 7.10 ale to ještě na starým kompu.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

premet

  • Host
Re: Jaunty RC
« Odpověď #5 kdy: 17 Dubna 2009, 17:21:40 »
Pro mě to teda je zklamání, chtěl sem šupnout Ubuntu netbook remix na Acer aspire one a skončí to u BusyBoxu. Jak BETA tak RC  :-\. Normální Ubuntu 9.04 tam jede, nechápu proč netboox remix ne, když základ by měl být stejnej.
« Poslední změna: 17 Dubna 2009, 17:23:31 od Premet »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Jaunty RC
« Odpověď #6 kdy: 17 Dubna 2009, 19:02:37 »
Tak jsem začal s aktualizací, jsem zvědav, jak to dopadne, ale od 8.10 už jsem neměl problémy, tak doufám, že to tak bude i pokračovat... ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Jaunty RC
« Odpověď #7 kdy: 17 Dubna 2009, 20:03:17 »
Tak jsem začal s aktualizací, jsem zvědav, jak to dopadne, ale od 8.10 už jsem neměl problémy, tak doufám, že to tak bude i pokračovat... ;)
Já jsem povýšil včera a zatím vše běhá jak má... jen mě mrzí, že fglrx pro Jaunty ještě není hotovej... a trošku pomaleji nabíhá Nautilus, ale snad se to zlepší s vydáním finálu.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Jaunty RC
« Odpověď #8 kdy: 17 Dubna 2009, 20:12:47 »
Tak jsem začal s aktualizací, jsem zvědav, jak to dopadne, ale od 8.10 už jsem neměl problémy, tak doufám, že to tak bude i pokračovat... ;)
Já jsem povýšil včera a zatím vše běhá jak má... jen mě mrzí, že fglrx pro Jaunty ještě není hotovej... a trošku pomaleji nabíhá Nautilus, ale snad se to zlepší s vydáním finálu.
Nechcem strasit ale ak sa ti neponukol ovladac fglrx tak je mozne ze mas kartu ktora uz v 9.04 nieje podporovana a ovladac nebude. Iba slobodny ovladac radeon.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Jaunty RC
« Odpověď #9 kdy: 17 Dubna 2009, 20:15:26 »
Tak jsem začal s aktualizací, jsem zvědav, jak to dopadne, ale od 8.10 už jsem neměl problémy, tak doufám, že to tak bude i pokračovat... ;)
Já jsem povýšil včera a zatím vše běhá jak má... jen mě mrzí, že fglrx pro Jaunty ještě není hotovej... a trošku pomaleji nabíhá Nautilus, ale snad se to zlepší s vydáním finálu.
Nechcem strasit ale ak sa ti neponukol ovladac fglrx tak je mozne ze mas kartu ktora uz v 9.04 nieje podporovana a ovladac nebude. Iba slobodny ovladac radeon.
Kartu mám v podpisu, klasika v notebooku... no nic, efekty i 3D v základu jedou, jen, že jsem v 8.10 měl nesvobodný ovladač fglrx a nyní mi ho nenabídlo a když jsem ho včera zkusil normálně nainstalovat, tak se nainstaloval, ale pak jsem nespustil gdm a musel jsem ho přes záchranný režim odebrat...

Edit: teď jsem vyzkoušel testy 3D a mám lepší výsledky s ovladačem v jádře než v 8.10 s ovladačem fglrx... tak to řešit už nebudu  ;) ... Compiz jede, OpenArena a MeTV taky... takže fajn.
« Poslední změna: 17 Dubna 2009, 20:25:45 od marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Jaunty RC
« Odpověď #10 kdy: 17 Dubna 2009, 20:25:52 »
Jj. Tak to mam aj ja. Inak ak sa mozem opytat. Namas problem zo zobrazovanim? Artefakty v obraze a pod.
Mne na pravej strane obrazovky behaju asi 2cm dlhe nahodne pasiky.
Nikde nemozem vygooglit ci to ma aj niekto iny, pripadne ci to niekto vyriesil. Mam to aj na ploche aj v oknach ak zasahuju az po pravy okraj.
Skusal som to aj zachytit cez prtsc a tam to nieje viditelne.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Jaunty RC
« Odpověď #11 kdy: 17 Dubna 2009, 20:29:54 »
Jj. Tak to mam aj ja. Inak ak sa mozem opytat. Namas problem zo zobrazovanim? Artefakty v obraze a pod.
Mne na pravej strane obrazovky behaju asi 2cm dlhe nahodne pasiky.
Nikde nemozem vygooglit ci to ma aj niekto iny, pripadne ci to niekto vyriesil. Mam to aj na ploche aj v oknach ak zasahuju az po pravy okraj.

Nic takového jsem nezpozoroval... jen při nabíhání systému probliknou vodorovné, náhodně zbarvené pruhy, které v 8.10 nebyly... Jediné, co mě štve je, že při spuštěném Compizu jsou Conky pořád nahoře a zakrývají třeba naplno otevřený Firefox a pod nima se zobrazuje plocha... Ale někde tady na fóru je odpověď, tak snad ji najdu...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Jaunty RC
« Odpověď #12 kdy: 17 Dubna 2009, 20:31:58 »
Conky neviem ja pouzivam screenlets a tam je polozka keep bellow.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Jaunty RC
« Odpověď #13 kdy: 17 Dubna 2009, 20:36:44 »
Ještě jedna věc, kterou jsem při povýšení zaznamenal:
Samozřejmě, že při aktualizaci se aktualizovaly i další programy, ale skoro polovinu z nich jsem nemohl spustit a musel jsem je přes Synaptic úplně odebrat a pak znovu nainstalovat přes Přidat/Odstranit aplikace... zajímavé je, že třeba GIMP jsem měl ve verzi 2.6.6 a ten se mi úplně odinstaloval... a tak jsem ho musel instalovat znovu, ze zdrojů a to verzi opět 2.6.6!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Jaunty RC
« Odpověď #14 kdy: 17 Dubna 2009, 21:07:35 »
Ještě jedna věc, kterou jsem při povýšení zaznamenal:
Samozřejmě, že při aktualizaci se aktualizovaly i další programy, ale skoro polovinu z nich jsem nemohl spustit a musel jsem je přes Synaptic úplně odebrat a pak znovu nainstalovat přes Přidat/Odstranit aplikace... zajímavé je, že třeba GIMP jsem měl ve verzi 2.6.6 a ten se mi úplně odinstaloval... a tak jsem ho musel instalovat znovu, ze zdrojů a to verzi opět 2.6.6!

Tak instalace RC proběhla bezproblémově, jediné překvapení bylo, že mi to odinstalovalo OpenOffice. Takže právě je právě doinstalovávám. Jinak hodilo to pár chybek při instalaci Wifi (BCM 4311), ale jak tak na to koukám, tak to všechno běhá a nesvobodné ovladače si to stáhlo samo.
 
EDIT: Tak jsem to chtěl zadat jako BUG, ale už mě někdo předběhl, tak jsem se pouzel přiřadil. :)
« Poslední změna: 18 Dubna 2009, 14:48:46 od Tadeáš Pařík »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Jaunty RC
« Odpověď #15 kdy: 17 Dubna 2009, 21:13:00 »
Ještě jedna věc, kterou jsem při povýšení zaznamenal:
Samozřejmě, že při aktualizaci se aktualizovaly i další programy, ale skoro polovinu z nich jsem nemohl spustit a musel jsem je přes Synaptic úplně odebrat a pak znovu nainstalovat přes Přidat/Odstranit aplikace... zajímavé je, že třeba GIMP jsem měl ve verzi 2.6.6 a ten se mi úplně odinstaloval... a tak jsem ho musel instalovat znovu, ze zdrojů a to verzi opět 2.6.6!

Tak instalace RC proběhla bezproblémově, jediné překvapení bylo, že mi to odinstalovalo OpenOffice. Takže právě je právě doinstalovávám. Jinak hodilo to pár chybek při instalaci Wifi (BCM 4311), ale jak tak na to koukám, tak to všechno běhá a nesvobodné ovladače si to stáhlo samo.
    

Hmmm... mě to OpenOffice 3.0 nechalo a ovladače pro wifi mi taky stáhlo samo, porod byl při instalaci 8.10 a doinstalaci wifiny, když jsem musel stánout ovladače na jiném kompu s Widlema  ;)... Ale jinak jsem s 9.04 zatím kamarád...

EDIT: ... koukám, že to každýmu odinstaluje něco jiného  ;D ... to je ta svoboda linuxu  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Jaunty RC
« Odpověď #16 kdy: 17 Dubna 2009, 21:19:29 »
Ještě jedna věc, kterou jsem při povýšení zaznamenal:
Samozřejmě, že při aktualizaci se aktualizovaly i další programy, ale skoro polovinu z nich jsem nemohl spustit a musel jsem je přes Synaptic úplně odebrat a pak znovu nainstalovat přes Přidat/Odstranit aplikace... zajímavé je, že třeba GIMP jsem měl ve verzi 2.6.6 a ten se mi úplně odinstaloval... a tak jsem ho musel instalovat znovu, ze zdrojů a to verzi opět 2.6.6!

Tak instalace RC proběhla bezproblémově, jediné překvapení bylo, že mi to odinstalovalo OpenOffice. Takže právě je právě doinstalovávám. Jinak hodilo to pár chybek při instalaci Wifi (BCM 4311), ale jak tak na to koukám, tak to všechno běhá a nesvobodné ovladače si to stáhlo samo.
    

Hmmm... mě to OpenOffice 3.0 nechalo a ovladače pro wifi mi taky stáhlo samo, porod byl při instalaci 8.10 a doinstalaci wifiny, když jsem musel stánout ovladače na jiném kompu s Widlema  ;)... Ale jinak jsem s 9.04 zatím kamarád...

EDIT: ... koukám, že to každýmu odinstaluje něco jiného  ;D ... to je ta svoboda linuxu  ;)



Já měl největší problém s WiFi u 8.04, ale od té doby to běhá naprosto parádně. No jdu zkoumat a číst dokumentaci, co je tu nového a jestli to opravdu funguje :)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

premet

  • Host
Re: Jaunty RC
« Odpověď #17 kdy: 18 Dubna 2009, 01:06:22 »
Tak konečně můžu Ubuntu pochválit, právě jsem nainstaloval na netbook a vše zatím šlape. Wifi konečně out of box, rychlost celkem slušná a instalace balíčků je rychlá, oproti Fedoře, což nechápu kde byl problém.

PetrHerynk

  • Host
Re: Jaunty RC
« Odpověď #18 kdy: 18 Dubna 2009, 09:39:45 »
Já ho musím pochválit, neodinstaloval nic, všechno jede, občas mi jen přeskakují písmenka když píši.

gikto

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re: Jaunty RC
« Odpověď #19 kdy: 18 Dubna 2009, 15:15:31 »
no ide  fajne ale nevie mi niekto povedat preco mam pri necinnosti stale zataz na procesor 20%? vo win to mam okolo 2% ...
mam rc verziu dnes som ju nainstaloval ...
xubuntu 14.04

yaJohny

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Re: Jaunty RC
« Odpověď #20 kdy: 18 Dubna 2009, 15:25:03 »
nahodil som RC netbook verziu a zatial spokojnost, vsetko bezi ako ma...pri necinnosti procesora je 1percento...po starte mam z 1GB zabranych 14-16 percent, takze taktiez spokojnost...

jedina kozmeticka vec, ktora mi vadi je ta, ze vsetky otvorene okna sa mi automaticky maximalizuju a chcem to zmenit..vie niekto ako to zrusit?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Jaunty RC
« Odpověď #21 kdy: 18 Dubna 2009, 15:27:05 »
jedina kozmeticka vec, ktora mi vadi je ta, ze vsetky otvorene okna sa mi automaticky maximalizuju a chcem to zmenit..vie niekto ako to zrusit?

To je vlastnost netbookové verze... Je to prográmek, vypněte ho v programech po přihlášení (teď jsem u počítače kde UNR nemám, ale bude to nějak inteligentně popsané).

yaJohny

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 73
Re: Jaunty RC
« Odpověď #22 kdy: 18 Dubna 2009, 16:27:59 »
Citace: yaJohny link=topic=34354.msg256p412#msg256412 date=1240061103
jedina kozmeticka vec, ktora mi vadi je ta, ze vsetky otvorene okna sa mi automaticky maximalizuju a chcem to zmenit..vie niekto ako to zrusit?

To je vlastnost netbookové verze... Je to prográmek, vypněte ho v programech po přihlášení (teď jsem u počítače kde UNR nemám, ale bude to nějak inteligentně popsané).

Dakujem, nasiel som to :) Maximus Window Management :) nechapem ako som to prehliadol, ked som pozeral startup :) pod lampou je fakt najvacsia tma...Dakujem este raz..

Defaultne pouzivam klasicke zobrazenie, to netbookove remixove zobrazenie mi moc nepasuje,

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Jaunty RC
« Odpověď #23 kdy: 18 Dubna 2009, 21:52:11 »
Poslední podpora pro tyto starší Ati grafiky je v ovladači 9.4 .

Tak jsem začal s aktualizací, jsem zvědav, jak to dopadne, ale od 8.10 už jsem neměl problémy, tak doufám, že to tak bude i pokračovat... ;)
Já jsem povýšil včera a zatím vše běhá jak má... jen mě mrzí, že fglrx pro Jaunty ještě není hotovej... a trošku pomaleji nabíhá Nautilus, ale snad se to zlepší s vydáním finálu.
Nechcem strasit ale ak sa ti neponukol ovladac fglrx tak je mozne ze mas kartu ktora uz v 9.04 nieje podporovana a ovladac nebude. Iba slobodny ovladac radeon.
Kartu mám v podpisu, klasika v notebooku... no nic, efekty i 3D v základu jedou, jen, že jsem v 8.10 měl nesvobodný ovladač fglrx a nyní mi ho nenabídlo a když jsem ho včera zkusil normálně nainstalovat, tak se nainstaloval, ale pak jsem nespustil gdm a musel jsem ho přes záchranný režim odebrat...

Edit: teď jsem vyzkoušel testy 3D a mám lepší výsledky s ovladačem v jádře než v 8.10 s ovladačem fglrx... tak to řešit už nebudu  ;) ... Compiz jede, OpenArena a MeTV taky... takže fajn.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Jaunty RC
« Odpověď #24 kdy: 18 Dubna 2009, 21:52:52 »
Toto jsem zažil na PC postaveným na Intelu s Ati X1300.

Jj. Tak to mam aj ja. Inak ak sa mozem opytat. Namas problem zo zobrazovanim? Artefakty v obraze a pod.
Mne na pravej strane obrazovky behaju asi 2cm dlhe nahodne pasiky.
Nikde nemozem vygooglit ci to ma aj niekto iny, pripadne ci to niekto vyriesil. Mam to aj na ploche aj v oknach ak zasahuju az po pravy okraj.
Skusal som to aj zachytit cez prtsc a tam to nieje viditelne.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.