Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení  (Přečteno 9287 krát)

mandrivacek

  • Host
Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« kdy: 17 Dubna 2009, 13:18:33 »
http://aktualne.centrum.cz/kultura/hudba/clanek.phtml?id=634947 jen pro zajimavost . jinak vyuzivam opcas www.ulozto.cz kde zdileni neni.

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #1 kdy: 17 Dubna 2009, 14:08:25 »
Také o tom píší na CD-R: http://cdr.cz/a/26842
Radost z toho moc nemám, organizace chránící autorská práva a práva zábavního průmyslu budou mít silnější pozici při prosazování svých zájmů, snáze se jím budou prolobovávat zákony, které povedou k větší kriminalizaci obyvatelstva. Mám obavy, že skončí internet, jaký známe dnes, bude cenzurován, bude možné navštívit jen několik málo povolených stránek. Na druhé straně se může zvýšit množství darknetů - černých sítí.
Nakonec si vypůjčím jeden diskuzní příspěvek, napsal to PanZvedavy:
Citace
13 leta recividistka si opetovne stahla mp3 skupiny byKůůL a byla odsouzena k 10 letum nepodminene. Vysokoskolsky student byl usvedcen s ilegalniho stahovani audiovizualnich del v mnozstvi nekolika kusu...byl usvedcen a poslan na dozivoti do uranovych dolu. Orwelle je me k bliti.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #2 kdy: 17 Dubna 2009, 14:39:59 »
Jsou to paka. Nakonec mě policajti zašijou za těch asi 150 nelegálně nahraných audiokazet, co mám na chalupě ve stodole! :-) Přiznávám se, jsem pirát!

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #3 kdy: 17 Dubna 2009, 15:06:03 »
V diskuzi se objevil další dobrý názor, tentokrát od slovenského uživatele, který si říká Zapa:
Citace
Bolo by dobré prestať s priblblymi rečami o komunistoch, pred rokom 1989 som si mohol nahrať na pásku LP, aké som chcel, nahrať video bez poplatkov za kazetu,.... To len poniektorý si myslia, že sa prijali zákony ktoré platia pre všetkých rovnako. Spamätajte sa, príjmajú sa zákony na obmedzenie ludí, tak ako to vyhovuje prachatým. Platí kopa zákonov, ktoré prijali parlamenty ešte za socializmu a nové, ktoré mali zaviesť tzv. demokraciu sú stále v šuplíku. Na Slovensku nemusí "horných desať" dodržiavať žiadne zákony (ani daňové), poniektorý majú "imunitu" a sú tým pádom nedotknuteľný, nemusia preukazovať pôvod majetku (asi by sa hneď ukázalo, koľko pobrali úplatkov), .... Pre mňa je nepochopiteľné, že OSA a podobný paraziti nie su pod stálou kontrolou polície, lebo toto je ideálna forma na pranie "špinavých peňazí", koľko a za čo ich vybrali a na čo ich použili? Ale to zase niekomu takto vyhovuje.

El_Diabl0

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 157
    • gfx
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #4 kdy: 17 Dubna 2009, 15:53:30 »
uff toto nieje dobre :(
HP 6735s - 9.04 64bit (eyecandy) / XP Profi (performance)
&
AMD 6000+, ATI 4850, 4GB ram, 22 LCD, 1 TB space ... Windows XP Profi

eXt_r33m

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 129
  • skill :: aggressive-newbie
    • qinta.php5.sk
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #5 kdy: 17 Dubna 2009, 16:49:45 »
Njn svet je taky ;) za par rokov bude delat revoluci proti dnesne "Demokracii" pridate se? :)
AMD Opteron Processor 144 1.8 Ghz;2x512 MiB DDR1;ATI Radeon HD 2600 Pro 256 MiB DDR3;Atheros 802.11 WiFi;Boot: WinXP + (Ubuntu 9.04 64bit) + Archlinux s KDE 4.3 64bit
if ($She_loves_me) then wake_up() //checking if  i am dreaming :)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #6 kdy: 17 Dubna 2009, 16:52:26 »
Já bych řekl, že se to rozhodnutí soudu trochu přeceňuje - teď budou probíhat odvolání, dovolání, nakonec to stejně bude řešit Evrospký soud ve Štrasburku. Jak někde psali, do finálního rozhodnutí je minimálně 5 let. Navíc to není ve světě výměnných sítí nic nového - vzpomeňte jak skončil třeba Napster, Kazaa nebo Gnutella. Prohrály soudy, jejich majitelé přišli o příjmy z reklam a vznikly nové P2P sítě (DC, torrent), které zase pěkných pár let všem právnickým kličkám a pokusům o regulaci odolávaly. Možná tedy za 5 let nějaký nejvrchnější soud prohláší torrenty za nelegální (mít je na serveru bude tresnté), ale to už stejně bude existovat něco jiného lepšího.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #7 kdy: 17 Dubna 2009, 19:15:32 »
Njn svet je taky ;) za par rokov bude delat revoluci proti dnesne "Demokracii" pridate se? :)

a proč ne už ted :))
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

eXt_r33m

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 129
  • skill :: aggressive-newbie
    • qinta.php5.sk
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #8 kdy: 17 Dubna 2009, 20:57:21 »
Njn svet je taky ;) za par rokov bude delat revoluci proti dnesne "Demokracii" pridate se? :)

a proč ne už ted :))

Chci aspon dostudovat :P trochu si uzit :D
AMD Opteron Processor 144 1.8 Ghz;2x512 MiB DDR1;ATI Radeon HD 2600 Pro 256 MiB DDR3;Atheros 802.11 WiFi;Boot: WinXP + (Ubuntu 9.04 64bit) + Archlinux s KDE 4.3 64bit
if ($She_loves_me) then wake_up() //checking if  i am dreaming :)

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #9 kdy: 17 Dubna 2009, 22:46:43 »
já jsem také pirát, ale na veřejné síti starbucks :D

i když hry ani filmy nestahuju, sosám knihy :D
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

mandrivacek

  • Host
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #10 kdy: 18 Dubna 2009, 11:34:12 »
Diky za zajimave prispevky  ;)

oyankee

  • Host
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #11 kdy: 20 Dubna 2009, 12:51:58 »
Celé je to špatně. Jaká jim asi tak vzniká  ztráta, ze kterou žalují? Já dnes stahuju hlavně filmy. Hudbu málo. Filmy, které bych si v životě nekoupil a ani na ně nešel do kina. Také filmy, které mě zaujmou a jdu na ně do biáku. Celkově vzato platím víc, než kdybych nestahoval, protože si nemusím dvakrát rozmýšlet, za co moje kachláky utratím. Hudba? Neslouží náhodou  takové šíření muziky také službu skupinám? Vždyť mají jistojistě více posluchačů a jsou tak populárnější mezi lidmi, kteří na ně pak raději půjdou na koncert. Navíc platíme všichni autorské poplatky, i když  si kupujeme prázdné cd. Ano, nesouhlasím s piráty, kteří  na kopírování vydělávají. je to neoprávněné obohacování. Stejně tak nelegální software. Stejně ho ale největší počet lidí používá jen doma a navíc si na něho zvykne tak, že je ochotna za něj v budoucnu zaplatit . Je to i můj případ. Bojím se jen, že peníze zvítězili nad rozumem až tak, že bude brzy trpět  mnohem více obyčejných lidí kvůli science fiction ztrátám.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #12 kdy: 20 Dubna 2009, 14:22:20 »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

oyankee

  • Host
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #13 kdy: 20 Dubna 2009, 14:54:49 »
:-)

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #14 kdy: 20 Dubna 2009, 17:30:47 »
http://www.ceskapiratskastrana.cz/

a šup šup podpisy...

BTW: nejsem pirát, ale platit každé *censored* na kterém si můžu uchovat informaci mě nebaví :)
BTW2: OSA jsou šmejdi :)

Teyras

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
  • $life = "fight";
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #15 kdy: 20 Dubna 2009, 22:30:15 »
http://www.ceskapiratskastrana.cz/

a šup šup podpisy...

BTW: nejsem pirát, ale platit každé *censored* na kterém si můžu uchovat informaci mě nebaví :)
BTW2: OSA jsou šmejdi :)
Menší zázrak je že tu tisícovku dosáhli :) Přidal bych se, nebejt ještě cucák :D
AMD Athlon X2 4400+, 2GB DDR2, Asus GeForce EN8600GT 512MB DDR3, Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATAII, Seagate Barracuda 7200.10 120GB IDE
Arch Linux, KDEmod 4.2

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #16 kdy: 21 Dubna 2009, 06:58:59 »
J přesně, taky patřím ještě mezi mlíka, ale v létě xDD  ;D

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #17 kdy: 21 Dubna 2009, 07:13:35 »
to je jakoo ten dementní nápad, že koncesionářské poplatky se budou platit za přípojku k elektřině.... Zkrátka post-komunistický stát...
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #18 kdy: 21 Dubna 2009, 08:02:01 »
to je jakoo ten dementní nápad, že koncesionářské poplatky se budou platit za přípojku k elektřině.... Zkrátka post-komunistický stát...
rekl bych, ze to je spis praxe soucasne spolecnosti...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #19 kdy: 21 Dubna 2009, 10:15:27 »
Proto se musíme ozvat ne?  ;)

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #20 kdy: 21 Dubna 2009, 13:21:33 »
to je jakoo ten dementní nápad, že koncesionářské poplatky se budou platit za přípojku k elektřině.... Zkrátka post-komunistický stát...
rekl bych, ze to je spis praxe soucasne spolecnosti...
tak ve skutecnem komunistickem state by zejmena nebyly zadne penize...
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

El_Diabl0

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 157
    • gfx
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #21 kdy: 22 Dubna 2009, 00:14:30 »
http://www.ceskapiratskastrana.cz/

a šup šup podpisy...

BTW: nejsem pirát, ale platit každé *censored* na kterém si můžu uchovat informaci mě nebaví :)
BTW2: OSA jsou šmejdi :)
Menší zázrak je že tu tisícovku dosáhli :) Přidal bych se, nebejt ještě cucák :D

Zazrak ? 1000 podpisu ? Upsat se k nicemu , resp pro dobrou vec ? Sehnat tisic podpisu na takto popularni vec, jako je "warez" ( jasne ze to neni o warezu, ci aspon jen o warezu ) se da na webu za par dnu ci snad hodin... vsak jen clenu nejvetsiho ceskeho fora zabyvajici se touto tematikou ( zdravim Mr. Bradyho ) jsou statisice... Podepsat tuto petici zabere 10x mene casu nez se tam zaregistrovat
HP 6735s - 9.04 64bit (eyecandy) / XP Profi (performance)
&
AMD 6000+, ATI 4850, 4GB ram, 22 LCD, 1 TB space ... Windows XP Profi


Teyras

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
  • $life = "fight";
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #23 kdy: 23 Dubna 2009, 21:46:53 »
http://www.ceskapiratskastrana.cz/

a šup šup podpisy...

BTW: nejsem pirát, ale platit každé *censored* na kterém si můžu uchovat informaci mě nebaví :)
BTW2: OSA jsou šmejdi :)
Menší zázrak je že tu tisícovku dosáhli :) Přidal bych se, nebejt ještě cucák :D

Zazrak ? 1000 podpisu ? Upsat se k nicemu , resp pro dobrou vec ? Sehnat tisic podpisu na takto popularni vec, jako je "warez" ( jasne ze to neni o warezu, ci aspon jen o warezu ) se da na webu za par dnu ci snad hodin... vsak jen clenu nejvetsiho ceskeho fora zabyvajici se touto tematikou ( zdravim Mr. Bradyho ) jsou statisice... Podepsat tuto petici zabere 10x mene casu nez se tam zaregistrovat
Jasný, jen jsem nečekal že se budou lidi obtěžovat prokecnout svoje reálný jméno atd
AMD Athlon X2 4400+, 2GB DDR2, Asus GeForce EN8600GT 512MB DDR3, Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATAII, Seagate Barracuda 7200.10 120GB IDE
Arch Linux, KDEmod 4.2

nettezzaumana

  • Host
Re: Průlom: Zakladatelé Pirate Bay jdou do vězení
« Odpověď #24 kdy: 23 Dubna 2009, 21:55:58 »
je to zk*rvena konspirace .. vsichni tady chcipneme ..

Kód: [Vybrat]
`bastards have landed ..`

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.