Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nové KUBUNTU  (Přečteno 2709 krát)

tomm.tux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
    • www.isova.cz
Nové KUBUNTU
« kdy: 25 Dubna 2009, 03:51:16 »
Dobrý den,
Koukal jsem na nové Kubuntu jen z CD a KDE4 se mi už zdá velmi dobře použitelné. Uvažuji přejít z GNOME na KDE, ale nejsem si ještě jist stabilitou nového KDE. Je tu někdo kdo přešel a už by se nikdy nevrátil, nebo i někdo kdo to zkusil a okamžitě se vrátil z5?

Předem díky za info.
www.isova.cz - Internetový portál pro ty jež chtějí mít finance pod kontrolou ...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nové KUBUNTU
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2009, 07:02:23 »
Ja som si kubuntu vcera vyskusal z livecd. Vyzera pekne ale bol som v nom strateny. Najviac sa mi pacili kurzory, tie maju velmi pekne spracovane hned v zaklade. Tiez mi tam nefungovala wifi. Ale uz som zasa v gnome.

Upozornujem ze som si to skusal iba asi 20 min., cize je to velmi subjektivne.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

tomm.tux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
    • www.isova.cz
Re: Nové KUBUNTU
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2009, 12:39:15 »
To já právě taky a moc hezky to šlapalo, wifi mi také nejela, ale to je tím, že musíš povolit uzavřené ovladače a restartovat. Tudíž z LIVE CD to nezjistíš, ale myslím, že v tom by problém nebyl snad...
Spíš by mě zajímalo jak jede celé KDE, páč když jsem zkoušel předchozí verze, tak se vždycky našlo něco co shučelo. A to bych raději zůstal u zastaralejšího GNOME než nestabilního KDE....
www.isova.cz - Internetový portál pro ty jež chtějí mít finance pod kontrolou ...

Dunčo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Nové KUBUNTU
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2009, 13:42:13 »
ja som po troch rokoch používania gnome včera nainštaloval naostro kubuntu. páčiť sa mi páči veľmi, no mám pár problémov (zvuk) ktoré hádam rozlúsknem. Inak mi treba ešte pochopiť ako rozmýšla kde, pretože je to odosť iné než gnome  :)

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Nové KUBUNTU
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2009, 14:14:46 »
Wifi jsem v Kubuntu vůbec nerozchodil. ovladače jsem povolil, ale nic platno.

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re: Nové KUBUNTU
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2009, 18:18:13 »
Já jsem momentálně přešel na KUBUNTU a nemůžu si stěžovat.. Měl jsem nějaké problémy s nestabilitou systému při spuštěném compizu, ale to se s vypuštěním Final verze spravilo. Někdy se stane, že nějaký program havaruje, ale to je opravdu jen zřídka.. Wifi nebyl problém rozjet, ovšem musel jsem místo knetworkmanageru začít používat nm-applet z gnome..
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: Nové KUBUNTU
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2009, 23:35:01 »
Po pár rokoch používania gnome (kde3 sa mi nepáčil) som sa rozhodol že už keď je kde4 použiteľné, nahodím ho naostro. A je to teda riadna zmena. Vzhladovo bezkonkurenčné, funguje všetko tak ako má, iba je to trošku iné. Teda trošku dosť, ale to sa časom napraví :D

col_boggy

  • Host
Re: Nové KUBUNTU
« Odpověď #7 kdy: 26 Dubna 2009, 09:02:56 »
To zírám - po zničení dvou HDD s windows jsem krapet vynerovovaný šel do nového Kubuntu, které jsem měl obzvlášť rád z verze 8.04 pro jeho šílenou zabugovanost, která mi znemožňovala přjemné každodenní používání (btw, něco tak nehomogenního jsem ještě neviděl. zkoušeli jste tam rozjet nějakou gtk aplikaci? pidgin? hnus). Oproti tomu mi 9.04 jede rychle jako nikdy před tím (to bude asi novou MB, P4 2.6GHz HT :)), ovladače grafické karty není problém instalovat přes Hardware Drivers. Vše ostatní funguje, oproti XPčkám, kdy jsem to dával dohromady přes tři hodiny a manuálně kopíroval ovladače do systémových složek. Systém je, pokud nedojde na nastavování efektů desktopu za chodu, zcela stabilní a svižný, stejně jako Plasma, kde vývojáři vychytali pár pro mne zásadních nepříjemností. Prostě paráda, opravdu povedený release. Jestli je to teď v tomto stavu, opravdu se těím na KDE 4.3..

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: Nové KUBUNTU
« Odpověď #8 kdy: 26 Dubna 2009, 09:50:32 »
ja som kde nahodil na ostro len zo zvedavosti (live cd nikdy nepozerám, je to len skreslený pohľad), a neveril by som že ho tam aj nechám :D darmo, naozaj sa mi to pozdáva. Napr aj taká grafická s ktorou som mal vždy extremne problemy som rozbehol na prvy krat... akurát ma štve panel, pretože nemôžem prísť nato ako sa zväčšujú a zmenšujú položky (chcem si dať druhý panel, a widgety napr s tray iconami sú roztiahnute po celej širke panelu).

tomm.tux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
    • www.isova.cz
Re: Nové KUBUNTU
« Odpověď #9 kdy: 26 Dubna 2009, 18:45:42 »
Tak jsem také nainstaloval naostro, ovšem nějaké ty pády aplikací bych ještě rozchodil - nejsou až tak časté, ovšem nerozchodil jsem wifi, tak jsem sáhnul po starém dobrém gnome... Ikdyž k němu mám také stále nějaké výhrady, jsou to jen detaily (aplet klávesnice, vzhled oproti KDE4, pomalost, ...)

Nerozchodil jsem teda grafiku v 3D, ale o intelech jsem už slyšel, na nic ji nepotřebuji tak kostičku zatím oželím...  :)
www.isova.cz - Internetový portál pro ty jež chtějí mít finance pod kontrolou ...

El_Diabl0

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 157
    • gfx
Re: Nové KUBUNTU
« Odpověď #10 kdy: 26 Dubna 2009, 22:51:44 »
Ja jsem stahl nove verze Ubuntu, Kubuntu i Xubuntu ale nakonec jsem opet zustal na Ubuntu. KDE je pekne a stabilni zrejme, ale nejak jsem se ztracel v nabidkach a system plasmoidu ci jak se to vola me nejak neuchvatil.. nevim asi zvyk ci proste... zkratka mi GNOME sedi vic, i kdyz v zakladu neni tak vysperkovane
HP 6735s - 9.04 64bit (eyecandy) / XP Profi (performance)
&
AMD 6000+, ATI 4850, 4GB ram, 22 LCD, 1 TB space ... Windows XP Profi

tomm.tux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
    • www.isova.cz
Re: Nové KUBUNTU
« Odpověď #11 kdy: 30 Dubna 2009, 16:25:28 »
Přesně tak to také vidím. Jinak celkem slušně klesla i paměťová náročnost nového ubuntu a zvýšila se rychlost, je vidět že na tom docela dost zamakali, ikdyž svůj podíl na tom má asi i ext4. Každopádně nový kabátek by určitě GNOME prospěl, přesto důležitější je hlavně přehlednost a v tom se mi GNOME opravdu zamlouvá...
Ale v příští verzi KUBUNTU se určitě podívám na nové KDE, protože v sobě skrývá velký potenciál ...
www.isova.cz - Internetový portál pro ty jež chtějí mít finance pod kontrolou ...

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: Nové KUBUNTU
« Odpověď #12 kdy: 30 Dubna 2009, 18:15:40 »
No, myslím že aj kubuntu je dosť prehladné, ak si dáš kickoff (ponuka programov /štart/) na klasické rozloženie. Potom máš celý zoznam podobný gnome a je to dosť prehladné :) ja som s prechodom nemal prakticky žiadny problém, akurát si zvyknúť že namiesto gksudo je kdesu a miesto gedit je kate :D
Inak 100% spokojnosť. Nechcem si anilen predstaviť ako sa toto kde ešte vyšvihne :)

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: Nové KUBUNTU
« Odpověď #13 kdy: 30 Dubna 2009, 18:37:20 »
Tak jsem taky vyzkoušel Kubuntu 9.04 (po užívání Ubuntu Hardyho a Interpida) a po čtyřech dnech jsem se vrátil zpět k Ubuntu. První věc mě zarazila, že mi Ubuntu nenabídlo proprietální ovladače na grafiku (8.10 ano - mám ATi X800), ale to je jen maličkost, doinstalovat se dají i ručně (mimochodem to se mi pak stalo i v Ubuntu 9.04). KDE se mi opravdu líbilo, systém byl stabilní a rychlý. Co se mě nelíbí - je nedostatek komfortu klasického Ubuntu: Ubuntu má přehledný katalog balíčků (nabídka Přidat/Odstranit) + Synaptic. V Kubuntu je to takovej kočkopes - spíš to připomíná Synaptic navíc s popisem balíčků - člověk aby se v té záplavě balíčků ztratil. Druhá věc - hooodně nedotáhnutá lokalizace (což mi tak moc nevadí). Zásadní problém nastal při instalaci všelijakých kodeků apod. spustil jsem Amarok, přidal adresář z NTFS disku a po výzvě k vyhledání kodeků jsem to odkliknul a moc jsem to nečetl, ale matně vím, že tam bylo zaškrtnuto více voleb - i DVD, videokodeky atd.). Pak jsem nainstaloval Flash plugin do FF a do té doby v pohodě. Pak jsem potřeboval kvůli bankovnictví KB Java plug-in. Poprvé mi Kubuntu zahlásilo chybu při instalaci a něco ve smyslu proprietálnosti softwaru a že s tím Canonical nemůže nic udělat. Po dalších pokusech instalovat Javu se mi kompletně zablokoval ten kubuntovský KPackageKit a hlásilo to Errory při pokusech o update systému i instalaci jakýchkoli balíčků. Z této slepé uličky jsem se vrátil zpět k Ubuntu a jsem moc spokojený. Tečka
« Poslední změna: 30 Dubna 2009, 18:54:55 od Jurkax »
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: Nové KUBUNTU
« Odpověď #14 kdy: 30 Dubna 2009, 20:04:46 »
Ako tak pozerám, asi si len klikačkový user :) keď ti písalo errory, stačilo spustiť terminal a tam by ti vyplulo príkaz, ktory ti napraví chyby. A to s kde nema nič spoločné, takisto aj na gnome sa ti nemusí dokončiť inštalácia (napr vypadok netu) :)
Dalej, to že ti nevyplulo otravnú bublinu (v čom je gnome majster) s možnostou inštalovať ovladače, neznamená že také niečo nieje možné... Stačilo tak málo, vojsť do menu a kliknúť na položku hardvérové ovladače :) A česká lokalizácia je úplne v poriadku a rozsiahla. Ohľadom kodekov, stačilo nainštalovať balíček kubuntu-restricted-extras
Druhýkrát netreba hneď všetko zatracovať z dôvodu že to nepoznáme :)

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: Nové KUBUNTU
« Odpověď #15 kdy: 30 Dubna 2009, 22:47:54 »
Ako tak pozerám, asi si len klikačkový user :) keď ti písalo errory, stačilo spustiť terminal a tam by ti vyplulo príkaz, ktory ti napraví chyby. A to s kde nema nič spoločné, takisto aj na gnome sa ti nemusí dokončiť inštalácia (napr vypadok netu) :)
Dalej, to že ti nevyplulo otravnú bublinu (v čom je gnome majster) s možnostou inštalovať ovladače, neznamená že také niečo nieje možné... Stačilo tak málo, vojsť do menu a kliknúť na položku hardvérové ovladače :) A česká lokalizácia je úplne v poriadku a rozsiahla. Ohľadom kodekov, stačilo nainštalovať balíček kubuntu-restricted-extras
Druhýkrát netreba hneď všetko zatracovať z dôvodu že to nepoznáme :)

Tak klikač opravdu spíš jsem, ale v terminálu už taky trošku umím - ty balíky jsem zkoušel instalovat i přes terminál, ale neměl jsem chuť to dál řešit. Neboj menu Ovladače hardwaru bylo první kam jsem se po instalaci kouknul:-) S tou lokalizací teda nevím, hodně oken je poločesky a poloanglicky, ani Gnome není ze 100%, ale tam na nedodělávky často nenarazí. Zas taková lama nejsem, Ubuntu používám už víc jak rok ;)
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.