Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: EXTERNÍ DISK 1TB - NEMOHU PŘIPOJIT SVAZEK - nelze připojit svazek  (Přečteno 2314 krát)

Miraa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Zdravim, mam takový problém s externím HDD přes USB na notebook. Mám ubuntu v8.10 a sem vcelku lama, ani nevím kde najdu příkazoví řádek, ale spátky k věci. Při připojení 1TB 3.5HDD sata samsung zakoupený spolu sboxem na USB a SATA výstupem. Bohužel sata výstup na notebooku nemám. Vypisuje mi to chybu: NEMOHU PŘIPOJIT SVAZEK - nelze připojit svazek "nový svazek". Podrobnosti: LogFILE indicates unclean shutdown (0.0) Failed to mount ´/dev/sdb1´: Operation not supported Mount is dained because NTFS is marked to be in use. Choose one action: Choice 1: If you have Windows then disconnect the external devic by clicking on the ´Safetly Remove Hardware´ icon in windows taskbar then shutdown Windows cleanly. Choice 2: If you own responsibility. For example type on the command line: mount -t ntfs-3g/dev/sdb1/media/nový svazek -o force Or add the optionto the relevant row in the /etc/fstab file: /dev/sdb1/media/nový svazek ntfs-3g force 0 0 .

Jinak hardisk sem formátoval na XP jako NTFS. Za každou radu budu rád protože skouším UBUNTU a je super!

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6544
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: EXTERNÍ DISK 1TB - NEMOHU PŘIPOJIT SVAZEK - nelze připojit svazek
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2009, 14:27:10 »
Ja to tipnem na medzeru v nazve ktora v linuxe robi problem. Cize pripojit vo win. premenovat na nieco co nema v nazve medzeru a vyskusat znova.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

soudruh

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 458
  • Na Linuxu se stále učím...
Re: EXTERNÍ DISK 1TB - NEMOHU PŘIPOJIT SVAZEK - nelze připojit svazek
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2009, 14:33:52 »
Kdyby sis ráčil přečíst chybu co ti to vpíše... stačilo by i translate.google.com když neumíš anglicky. Připoj disk do windows a dej ho odebrat (Bezpečně odebrat zařízení) nebo druhá možnost je ten příkaz co ti radí.
Xubuntu 12.10@fermium; Ubuntu 12.04@mandelevium; Android 2.3.3@nobellum; Ubuntu 9.04@lawrencium; FreeNAS@rutherfordium; Xubuntu 12.04@dubnium

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: EXTERNÍ DISK 1TB - NEMOHU PŘIPOJIT SVAZEK - nelze připojit svazek
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2009, 14:37:48 »
1) nauč se korektně odebírat zařízení

2) nauč se číst chybové hlášky ( nejsou tam jen pro design )

3) projdi si wiki s základy - hlavně tu cmd lajnu :D ( přikazový řádek )
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.