Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde mi rozjet nové Ubuntu 9.04  (Přečteno 1564 krát)

Tohax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Nejde mi rozjet nové Ubuntu 9.04
« kdy: 26 Dubna 2009, 17:47:09 »
Ahoj, mám problém se zprovozněním nejnovějšího Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope". Instalace proběhla přes Wubi - vše bylo v pořádku. Po restartu a následné nabootování však vyskočila tato hláška - http://nahrejto.cz/files/v978nnlwzxnq9qmjo2if.png, která se však po chvilce ztratila a objevila se loadovací obrazovka, která však zatuhla v tomto bodě - http://nahrejto.cz/files/eb5zx2mnc7pjb48kjvf7.png. Nevíte co s tím? Zákl. desku mám MSI KA790GX a 2 disky - jeden 120 GB rozdělený do tří partitions - (1. pro windows, 2. pro média, 3. pro ubuntu) a druhý 1 TB vcelku.
Provedl jsem kontrolu disků pod Windows a Ubuntu reinstaloval - bez výsledku. Nabootování Ubuntu z CDčka taky nepomohlo. Schválně jsem zkusil i distribuci Slax - taky nešla. Teď se mi vybavuje, že jsem před časem zkoušel i openSUSE, ale též byly chyby.
Na disky bych to nesváděl - před výměnou zákl. desky mi Ubuntu Hardy Heron běžel jedna radost na stejném partition, jako jsem ho naistaloval teď. Napadá mě, že vinna je zákl. deska.
Děkuji za brzkou odpověď. ;)
« Poslední změna: 26 Dubna 2009, 21:27:44 od Vojtěch Trefný »

jenikosft

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 173
Re: Nejde mi rozjet nové Ubuntu 9.04 - POMOC
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2009, 19:10:38 »
Zkoušel jsi otestovat paměti? Měl jsem takový problém s pamětí, pod windows normálně jela ale s linuxem se zadrhávala při bootování. Potom jsem jí vyměnil a všechno bylo OK.

Tohax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Nejde mi rozjet nové Ubuntu 9.04 - POMOC
« Odpověď #2 kdy: 26 Dubna 2009, 19:28:23 »
Zkoušel jsi otestovat paměti? Měl jsem takový problém s pamětí, pod windows normálně jela ale s linuxem se zadrhávala při bootování. Potom jsem jí vyměnil a všechno bylo OK.
Nemáš nějaký typ na dobrý RAM tester?

cerov

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 76
Re: Nejde mi rozjet nové Ubuntu 9.04 - POMOC
« Odpověď #3 kdy: 26 Dubna 2009, 21:16:48 »
ja pouzivam Memtest86 na otestovanie pameti ale je to dosacky program.Mozes skusit everest ide pod win.
« Poslední změna: 26 Dubna 2009, 21:18:50 od cerov »

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: Nejde mi rozjet nové Ubuntu 9.04
« Odpověď #4 kdy: 27 Dubna 2009, 08:53:07 »
Memtest86 je sucastou ubuntu cd, ako jedna z volieb pri startovani, myslim, ze posledna.
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

Tohax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Nejde mi rozjet nové Ubuntu 9.04
« Odpověď #5 kdy: 27 Dubna 2009, 17:53:00 »
Takže test dopadl s jednou chybou (viz. screen.) - co to pro mě znamená/jak ji odstranit?

http://nahrejto.cz/files/xg7z0ikjemltluulqlxy.jpg

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Nejde mi rozjet nové Ubuntu 9.04
« Odpověď #6 kdy: 27 Dubna 2009, 18:04:14 »
zrušil bych v biosu přetaktování, vrátil frekvenci pamětí na 400MHz, pokud nepomůže změna frekvence/časování tak zbývá jen nová paměť.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Tohax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Nejde mi rozjet nové Ubuntu 9.04
« Odpověď #7 kdy: 27 Dubna 2009, 18:27:01 »
Díky zkusim.

Ale může mi někdo vysvětlit, proč Windows valí bez problémů a s Linuxem jsou potíže? :(

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: Nejde mi rozjet nové Ubuntu 9.04
« Odpověď #8 kdy: 27 Dubna 2009, 18:38:33 »
Citace
Windows valí bez problémů a s Linuxem jsou potíže?
Dobry vtip povedal zajac :)

Ale Vazne:
to ze windows ti este nespadli na hubu do modrej obrazovky(BSOD) neznamena, ze vsetko je ok, proste mas viacmenej nestabilny stroj, to uz tak pri pretaktovani byva, teda za predpokladu, ze po znizeni frekvencie pamati chyba zmizne.

Co sa mna tyka toho, ze  memtest zahlasil chybu, tak by som neveril, ze vsetko je ok pod win. Proste niekedy vypali nieco inak ako ma, alebo sa Ti hodia obcas artefakty niekde na obrazovku, alebo spadne len tak word, alebo ... Zalezi, ktora cast pamate je postihnuta a ci sa a na co systemom pouziva.

Dalsia moznost je ze mas 4GB ram a 32bit ms win pouziva iba 3,25GB ram, a tvoja chyba sa prejavuje na tej sekcii, ktora sa nikdy nepouziva, cize od 3.25-4GB, ale to uz su len moje spekulacie. Inak vacsinou ked memtest chybu objavil, tak to uz bol len dokaz ze pamat je v cudu, chyba sa vacsinou prejavila uz davnejsie skor pri pouzivani systemu, aspon u mna je to tak bez ohladu ci pod win, alebo lin.
 
« Poslední změna: 27 Dubna 2009, 18:46:44 od petergula »
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

Tohax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Nejde mi rozjet nové Ubuntu 9.04
« Odpověď #9 kdy: 27 Dubna 2009, 18:44:01 »
Citace
Windows valí bez problémů a s Linuxem jsou potíže?
Dobry vtip povedal zajac :)

Ale Vazne:
to ze windows ti este nespadli na hubu do modrej obrazovky(NSOD) neznamena, ze vsetko je ok, proste mas viacmenej nestabilny stroj, to uz tak pri pretaktovani byva, teda za predpokladu, ze po znizeni frekvencie pamati chyba zmizne.

Co sa mna tyka ak memtest zahlasil chybu tak by som neveril, ze vsetko je ok pod win. Proste niekedy vypali nieco inak ako ma, alebo sa Ti hodia obcas artefakty niekde na obrazovku, alebo spadne len tak word, alebo ... Zalezi ktora cast pamate je postihnuta a ci sa a na co systemom pouziva.
Díky za objasnění. Zkusím to vrátit zpět do těch původních hodnot a uvidim no...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.