Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po nabootovani nic nevidim [vyřešeno]  (Přečteno 1381 krát)

blw90

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Po nabootovani nic nevidim [vyřešeno]
« kdy: 29 Dubna 2009, 18:30:34 »
Cawte, vcera som sa prvy krat rozhodol ze si dam ubuntu. Predtym som skusal len livecd tak som sa celkom nato tesil. Instalacia prebehla v pohode naistaloval som to na typ ext4 ci ako sa to vola a vsetko slo ako malo:) aspon sa mi zdalo. Behal som po nete a snazil som sa najst nejake navody ako zacat s ubuntu a co spravit ako prve no som v tom novacik tak som si to chcel najskor nastavit cele podla navodou. Chcel som stiahnut novy ovladac na grafiku (mam ati 9600) tak som zo stranky aticok stiahol subor s koncovkou .run. Skusal som to nainstalovat cez terminal cez sudo sh. ale pocas instalacie to hodilo nejaku chybu, ignoroval som ju a povedal som si ze to skusim potom podla navodu naistalovat znova. Neskor som pustil brata za pc ktory siel pod xp. Ked som sa ja potom chcel vratit znova do ubuntu uz som sa nevedel dostat.. bootovanie systemu preslo v pohode ale ked sa mi uz ma objavit uvodna obrazovka kde sa prihlasujem do profilu tak som nevidel nic len klasicky obrazok winu(ked sa vypina to logo xp a napis Vypinani:)) ale cele to bolo potrhane hocijako tam proste cely obrazok bol ako keby som ho rozstrihal. Skusal som niekolko krat restart a aj cez to ubuntu recover ci ako sa to vola(som zaciatocnik no:)) ale nenaslo to ziadnu chybu tak som dal dnu znova livecd a pustil system cez to tak to v poho nabehlo. Tak znova restart a spustenie a po bootu bol problem ten isty ale teraz tam miesto toho win obrazka bolo to uvodne pozadie ubuntu to hnede a tiez cele potrhane. Skusal som googlit ale nic som nenasiel kedze neviem ani co mam poriadne za problem ci je to daky freez alebo daco lebo vtedy nevidim ani kurzor ani klavesnica nereaguje a pomoze len restart pc. Tak dufam ze ste ma pochopili a uvitam kazdu pomoc:) hlavne nech to niesu ziadne zlozite navody hned na zaciatok
P.S. Gramatiku si nevsimajte, tu na forum som tiez hladal cez vyhladavanie a preklikal som sam niekolko stran ale neviem co som mal vlastne hladat takze ak to tu niekde je tak sorry za zbytocni topic.
« Poslední změna: 04 Května 2009, 12:59:34 od kiklhorn »

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Po nabootovani nic nevidim
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2009, 19:00:47 »
No moc nepochopili :)
Takže
1. Nabootoval jsi live cd a pomocí ikonky nainstaloval
2. Po vyzvání k restartu si restartoval a dostal si se do Ubuntu
3. Zkoušel jsi hokusy pokusy s ovladačema
4. Po restartu po hokusech pokusech ti nenajede ubuntu, resp. bootuje, ale už se nezobrazí to co má :)

Jeslti to tak je, tak bych ještě zkusil recovery mode, jak jsi psal už jsi zkoušel - a po chvíli co to bude bootovat by se měli objevit možnosti, kde máš i normal start - měla by tam být také položka Try fix, fix nebo tak nějak - už jsem dloooho do recovery nebootoval. Tím se ti nastavení grafika do defaultu a mělo by to najet.
« Poslední změna: 29 Dubna 2009, 19:02:41 od luisah »

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: Po nabootovani nic nevidim
« Odpověď #2 kdy: 29 Dubna 2009, 19:44:46 »
"try to fix x server", tusim
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: Po nabootovani nic nevidim
« Odpověď #3 kdy: 29 Dubna 2009, 20:34:00 »
podla akeho navodu si instaloval ovladac grafickej karty? Aky mas teraz nainstalovany ovladac grafikcej karty? podla mna si si nahodil od ati ovladac, co nepodporuje tvoju kartu a teraz sa divis, ze tam mas bordel miesto xwin. Ak mas zly ovladac skus ho v recovery mode ako tu bolo spomenute odstranit a nahodit ati ovladace otvorene(priblizne nejak takto):
 
Kód: [Vybrat]
1. get into recovery mode (when grub loads, press ESC, select recovery mode)
2. choose to get NETROOT from the menu
3. sudo apt-get remove --purge xorg-driver-fglrx
4. sudo apt-get install xserver-xorg-video-ati
4. sudo reboot

skus si pohladat na www.google.com a http://wiki.ubuntu.cz/Ovlada%C4%8De%20grafick%C3%BDch%20karet ... urcite to riesilo x ludi pred tebou.
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

blw90

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Po nabootovani nic nevidim
« Odpověď #4 kdy: 30 Dubna 2009, 13:23:54 »
Luisah jj presne to som spravil pochopil si ma spravne:) ale problem je uz vyrieseni pomohol navod od petergula:)
Takze vsetkym velke DAKUJEM:P som rad ze ste tak rychlo zareagovali:) a uz znova brazdnim po ubuntu:D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.