Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?  (Přečteno 3670 krát)

Mirrodin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« kdy: 30 Dubna 2009, 12:54:56 »
V rámci mé školy budu mít za úkol naprogramovat nějaké rozšíření OppenOffice.
Ještě není určeno jaké, tak bych si zde chtěl udělat takový menší průzkum, co by se někomu hodilo.

Chybí vám tedy nějaká vlastnost OO, nebo nemáte někdo prostě jen nápad, jaké rozšíření bych měl naprogramovat?

Díky za nápady.

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #1 kdy: 30 Dubna 2009, 13:48:43 »
Ano, moznost tlace dvoch alebo viacerych stran na jednu A4 ako to funguje aj v roznych inych aplikaciach (o Windowse kde som nepostrehol ze by to vobec niekde chybalo nehovoriac)
Taky nejaky extension by sa velice zisiel.

thx.
« Poslední změna: 30 Dubna 2009, 13:52:28 od 8472 »
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

Marek_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #2 kdy: 30 Dubna 2009, 13:54:16 »
jo, jednoduše vymazat prázdné řádky, náhodně setřídit    v Calc
openSUSE 13.1
Opera 12 - ano, stale

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #3 kdy: 30 Dubna 2009, 14:56:35 »
Chybí vám tedy nějaká vlastnost OO, nebo nemáte někdo prostě jen nápad, jaké rozšíření bych měl naprogramovat?

Velice důležitá vlastnost pro spisovatele, novináře, překladatele, korektory apod. zkrátka pro všechny jejichž zisk se odvíjí od množství textu je pokročilé zjišťování množství textu. Představuji si, že bych si zobrazil konfigurovatelný panel, kde by bylo vždy aktuálně toto:


soubor: test.odt
počet znaků: 18000
počet normovaných stran: 10,00
cena za stranu: 200 Kč
cena celkem
2000 Kč

Případně:

Max. délka článku (znaků): 18000
Napsáno: 2000
Zbývá:
16000

Nebo:

Napsáno znaků: 18000
Za dobu: 2 dny 6 hodin
Zbývá napsat: 36000
Zbývající doba: 4 dny 12 hodin



Taky citelně chybí nástroj na zjištění množství textu ve více souborech dohromady.

Zcela chybí nástroj pro zjištění množství textu v PPT.

Nástroj pro dávkový převod více souborů z MSO do OO.

Automatické ukládání záloh dokumentů na FTP server.

Automatické ukládáni ve více formátech. Například ODT, DOC a RTF.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #4 kdy: 30 Dubna 2009, 16:31:46 »
jo, jednoduše vymazat prázdné řádky
stačí dát nahradit
Kód: [Vybrat]
^$za nic; musíš mít zaškrknuté "Regulární výrazy" -je to ve "Více voleb"
pro více informací viz nápověda
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

qUAKER

  • Host
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #5 kdy: 30 Dubna 2009, 16:49:49 »
když táhnu řádek v Calc, aby se mi ten řádek přesunul tam, kde ho táhnu a nic nepřepsal - tzn. objevil se mezi starými řádky.

Marek_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #6 kdy: 30 Dubna 2009, 17:03:31 »
to Yontalcar : v Calc jsi to zkoušel? co já vím, tak i to nefungovalo.
openSUSE 13.1
Opera 12 - ano, stale

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #7 kdy: 30 Dubna 2009, 18:03:11 »
Vzhledem k tomu, že se zrovna s*** s FCM #18, tak jsem na OOo Writer pěkně naštvaný a těch fičur mi chybí až až  :)

a) "Zamknutí obrázku" -- prostě pravé tlačítko na obrázek → Zamknout a pak i kdyby se svět zbořil s tím obrázkem nikdo nic nenadělá - neposune se ani v případě přeskupení textu nebo přenastavení čehokoli jiného...

b) "Odkaz na stránku" -- hypertextový odkaz "do dokumentu" lze dělat prakticky nacokoli -- tabulku, sekci, obrázek, nadpis, ale ne na danou stránku -- vím, že bych si měl dělat nadpisy a pak bych to měl jednoduché, ale...

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #8 kdy: 30 Dubna 2009, 19:51:44 »
Ano, je to spíš hromada drobností, které ztěžují práci, než něco zcela zásadního. Např.:

1) Hromadné nahrazení přesune kurzor na konec souboru. Proč se nevrátí tam, kde jsem byl předtím? Velmi blbé, když překládáte delší text.

2) Přetrvává bug s wordovskými dokumenty, kde vložené pole s obsahem (tzv. TOC) beznadějně zablokuje soubor k přepisu, a to i po uložení do ODT.

3) Funkce "Odstranit formátování" zdaleka neodstraní všechno formátování. Možná je tam nějaká hlubší logika v zachovávání stylů, mne jako uživatele to ale mate.

4) Česká verze notoricky opravovala velká písmena i po obyč. Zkratkách. To možná přetrvává, nejsem si tím jistý.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

soudruh

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 458
  • Na Linuxu se stále učím...
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #9 kdy: 01 Května 2009, 10:13:26 »
Chybí mi možnost vložit video do prezentace. Pokud tak provedu, tak se vloží pouze obrázek, který se mi nijak nepodařilo přehrát.
Xubuntu 12.10@fermium; Ubuntu 12.04@mandelevium; Android 2.3.3@nobellum; Ubuntu 9.04@lawrencium; FreeNAS@rutherfordium; Xubuntu 12.04@dubnium

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #10 kdy: 01 Května 2009, 12:35:39 »
Chybí mi možnost vložit video do prezentace. Pokud tak provedu, tak se vloží pouze obrázek, který se mi nijak nepodařilo přehrát.

S tím jsem taky bojoval, nakonec jsem si během prezentace pustil SMPlayer :) Když jsem zkoušel dát video přímo do prezentace, tak jsem ho třeba jednou přehrál a pak už ne, tak jsem radši neriskoval ostudu...

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #11 kdy: 01 Května 2009, 16:53:55 »
Vzhledem k tomu, že se zrovna s*** s FCM #18, tak jsem na OOo Writer pěkně naštvaný a těch fičur mi chybí až až  :)

a) "Zamknutí obrázku" -- prostě pravé tlačítko na obrázek → Zamknout a pak i kdyby se svět zbořil s tím obrázkem nikdo nic nenadělá - neposune se ani v případě přeskupení textu nebo přenastavení čehokoli jiného...

b) "Odkaz na stránku" -- hypertextový odkaz "do dokumentu" lze dělat prakticky nacokoli -- tabulku, sekci, obrázek, nadpis, ale ne na danou stránku -- vím, že bych si měl dělat nadpisy a pak bych to měl jednoduché, ale...

Uvital bych vice moznosti v nastrojich pro obrazky (ta vybava je o dost chudsi, jak ve Widlich)
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #12 kdy: 01 Května 2009, 19:15:45 »
Vzhledem k tomu, že se zrovna s*** s FCM #18, tak jsem na OOo Writer pěkně naštvaný a těch fičur mi chybí až až  :)

a) "Zamknutí obrázku" -- prostě pravé tlačítko na obrázek → Zamknout a pak i kdyby se svět zbořil s tím obrázkem nikdo nic nenadělá - neposune se ani v případě přeskupení textu nebo přenastavení čehokoli jiného...

b) "Odkaz na stránku" -- hypertextový odkaz "do dokumentu" lze dělat prakticky nacokoli -- tabulku, sekci, obrázek, nadpis, ale ne na danou stránku -- vím, že bych si měl dělat nadpisy a pak bych to měl jednoduché, ale...

Uvital bych vice moznosti v nastrojich pro obrazky (ta vybava je o dost chudsi, jak ve Widlich)

To je pravda, třeba ořezávání je v MSOffice řešeno lépe, člověk může posunovat místo ořezu přímo na obrázku.
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #13 kdy: 03 Května 2009, 23:16:35 »
uvítal bych kdyby to mohlo přemýšlet a tvořit za mě . třeba tvoření křížovek do zeměpisu v 11 večer je unavující :D

teď mě napadlo, že když překopíruju kus tabulky z Calc do Writeru tak se ty bunky v Writeru nedají editovat. možná by to stálo za to
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #14 kdy: 04 Května 2009, 00:00:58 »
uvítal bych kdyby to mohlo přemýšlet a tvořit za mě . třeba tvoření křížovek do zeměpisu v 11 večer je unavující :D

teď mě napadlo, že když překopíruju kus tabulky z Calc do Writeru tak se ty bunky v Writeru nedají editovat. možná by to stálo za to

a neslouží k tomu náhodou funkce vložit jinak?
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #15 kdy: 04 Května 2009, 08:19:54 »
S tabulkama je vic problemu. Treba zkopirovani hodnot z tabulky v Calcu do existujici tabulky ve Writeru. Driv neslo ani kopirovat casti tabulek v ramci Writeru (v OOo 3 uz to snad jde).
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #16 kdy: 04 Května 2009, 13:18:43 »
Chybí vám tedy nějaká vlastnost OO, nebo nemáte někdo prostě jen nápad, jaké rozšíření bych měl naprogramovat?

Ocenil bych schopnost načíst korektně tabulku z excelu uloženou do html. OO načítá obsah buněk, ale nenačítá nebo nezpracuje jejich vlastnosti.
V případě potřeby mohu poskytnout ukázkový soubor, ale pro ilustraci by mělo stačit uložit v excelu tabulku do html (s příponou xls) a pak ji otevřít v OO.

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #17 kdy: 04 Května 2009, 17:52:31 »
Kolik z těchto vašich názorů jste napsali na oficiální místa?? To není na nějaké rozšíření ale spíše na drobné úpravy a opravy které by měly být standardně obsaženy v OOo.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #18 kdy: 04 Května 2009, 19:25:39 »
no já jsem tedy nic nepsal, nechci buzerovat, dokud se s OO nenaučím pořádně pracovat... :D Ale pokud chceš udělat nějakej Upgrade, možná by stálo za to, pohrát si s grafikou a tlačítkama, větší svoboda v jejich nastavení by se hodila...  Asi teď hodně lidí naštvu, ale ovládání je v MSO pracováno docela pěkně, ten nápad s panelama, sic nedokonalý, je docela šikovný...
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #19 kdy: 05 Května 2009, 14:54:52 »
a tlačítkama, větší svoboda v jejich nastavení by se hodila...  Asi teď hodně lidí naštvu, ale ovládání je v MSO pracováno docela pěkně, ten nápad s panelama, sic nedokonalý, je docela šikovný...

Jako člověk, pracující na různých i cizích počítačích jsem zásadně proti "uživatelsky nastavitelným" panelům. Většina lidí to má "nějak" a ani neví jak jim tam to či ono skočilo a kde jim to či ono zmizelo.
Například slečna na recepci má stále dole panel kreslení, přesto, že ho nikdy nepoužila, neumí to a ani neví, jak se tam dostal a jak ho skryje. Výsledně si sednete k MS Wordu a déle hledáte, něco, co je skryto...

Ze stejného důvodu je dané i umístění pedálů v autě a nedá se uživatelsky měnit, protože je jednodušší (a bezpečnější) si na rozmístění prostě zvyknout...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Chybí vám nějaká vlastnost v OpenOffice?
« Odpověď #20 kdy: 05 Května 2009, 18:04:29 »
a tlačítkama, větší svoboda v jejich nastavení by se hodila...  Asi teď hodně lidí naštvu, ale ovládání je v MSO pracováno docela pěkně, ten nápad s panelama, sic nedokonalý, je docela šikovný...

Jako člověk, pracující na různých i cizích počítačích jsem zásadně proti "uživatelsky nastavitelným" panelům. Většina lidí to má "nějak" a ani neví jak jim tam to či ono skočilo a kde jim to či ono zmizelo.
Například slečna na recepci má stále dole panel kreslení, přesto, že ho nikdy nepoužila, neumí to a ani neví, jak se tam dostal a jak ho skryje. Výsledně si sednete k MS Wordu a déle hledáte, něco, co je skryto...

Ze stejného důvodu je dané i umístění pedálů v autě a nedá se uživatelsky měnit, protože je jednodušší (a bezpečnější) si na rozmístění prostě zvyknout...

to já chápu, ale ta možnost by tam být měla... Třeba v nastavení - prostředí 1, 2, 3...
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.