Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jak pustit dosemu z /dev/sda1 bez sudo  (Přečteno 1150 krát)

JohnDoe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
jak pustit dosemu z /dev/sda1 bez sudo
« kdy: 30 Dubna 2009, 13:23:14 »
Ahoj,

v dosemu.conf jsem si zmenil radku $_hdimage = "/dev/sda1" abych bootoval primo z partition, kde mam dos a ucto.

Jenze kdyz chci pustit dosemu z nabidky aplikace, tak to nejde. Musim pustit terminal, napsat sudo dosemu, heslo a pak to teprv funguje.

Nevite nekdo, jak udelat, abych nemusel zadavat root heslo a moh to poustet rovnou z nabidky? Diky.
Omlouvam se za psani bez hacku a carek, ale s nimi bych to psal jeste zitra :(

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: jak pustit dosemu z /dev/sda1 bez sudo
« Odpověď #1 kdy: 30 Dubna 2009, 14:11:31 »
nejsnazsi asi bude nastavit sudo tak, aby ti umoznelo spoustet tento jeden konkretni prikaz bez zadavani hesla. nastaveni suda se provadi prikazem visudo, pridas tam neco jako
Kód: [Vybrat]
tvoje_username   ALL = (root) NOPASSWD: presna_podoba_prikazu_spoustejiciho_dosemu
a pak to spustis jak ted (se sudo), ale uz by se to nemelo na heslo ptat.

JohnDoe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: jak pustit dosemu z /dev/sda1 bez sudo
« Odpověď #2 kdy: 30 Dubna 2009, 15:41:59 »
Nojo, fakt, uz se to nepta :) Diky. Skoda, ze sem tu aplikaci s dosemu nerozchodil, bylo by to prima :(
« Poslední změna: 30 Dubna 2009, 15:47:13 od JohnDoe »
Omlouvam se za psani bez hacku a carek, ale s nimi bych to psal jeste zitra :(

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: jak pustit dosemu z /dev/sda1 bez sudo
« Odpověď #3 kdy: 30 Dubna 2009, 15:55:40 »
jaké účto jste měl na mysli? mně jedno bez problémů jede i tisk

nettezzaumana

  • Host
Re: jak pustit dosemu z /dev/sda1 bez sudo
« Odpověď #4 kdy: 30 Dubna 2009, 16:01:14 »
nebylo by spise lepsi nez delat pod rootem zmenit v udevd aby nastavil skupinu pro /dev/sda1 na neco rozumnejsiho ..

treba vytvorit skupinu dosemu a nastavit aby disk mel prava root:dosemu a uzivatele priradit do te skupiny?

JohnDoe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: jak pustit dosemu z /dev/sda1 bez sudo
« Odpověď #5 kdy: 30 Dubna 2009, 18:59:14 »
No lepsi by bylo asi lecos, ale to by mi muselo nejdriv fungovat to, co ma :) Bezpecnost a takovyhle vychytavky si vzdycky nechavam az naposled, jsem odkojenej widlema ;D

Ten program se jmenuje omega shoptronic, je to takovej dosovej prodejni a skladovej system, ne ucto, a na dos aplikaci to je fakt super. Nekdy v roce 2000 mi to na slackware normalne behalo (dokonce pres telnet :) - resil jsem tim vzdalenej pristup), jenze byly potize, ze to co se zapsalo na linuxu se neprojevilo ve stanicich s widlema a nefugovaly nektery klavesovy zkratky, tak jsem se na to pak musel vyflaknout. Ale aspon mi to normalne slo spustit.

Pak jsem linux vubec nepouzival az do minulyho roku a ted sem si rikal, ze to zas zkusim, ale nemuzu to rozbehat uz ani za boha. Dos funguje, ale tenhle program hlasi problem se zamykanim souboru, i kdyz bezi primo z fat. Fakt nevim, cim by to mohlo byt :( pamatuju, ze v tom starym dosemu jsem snad menil nejaky veci s pameti a pridaval parametry pro DPMI, ve kterym to bezi, ale ty uz ted v dosemu defaultne jsou. Tenkrat to bylo dosemu 0.necomalo, ale je fakt, ze ta aplikace byla taky o ty roky starsi :)

Kdyby se mi to podarilo uspokojive vyresit, mohl bych konecne vyhodit ten server s windows 2000, kterej uz mele z posledniho, a fileserver a server pro pristupy z dalky by resil linux.
Omlouvam se za psani bez hacku a carek, ale s nimi bych to psal jeste zitra :(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.