Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: klávesnice logitech g11 a myš Logitech MX Revolution  (Přečteno 1651 krát)

namor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
klávesnice logitech g11 a myš Logitech MX Revolution
« kdy: 04 Května 2009, 00:21:21 »
zdravím

premyslim o koupi techto dvou komponent a nevim jestli mi to pojede na mem ubuntu 9.04. Dival jsem se ruzne po googlu ale nepodarilo se mi najit presny navod na zprovozneni ani jednoho z produktu (vetsina informaci byla ale zastarala - z roku 2007 apod.) proto se ptam, myslite ze budu mit velke problemy se zprovoznovanim?

Odkazy na produkty :
klavesnice : http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=1061K0&Search=g11&SearchType=1&SearchSubmit=1
myš : http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K007Z0DQ000AN0

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: klávesnice logitech g11 a myš Logitech MX Revolution
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2009, 00:41:47 »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

namor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: klávesnice logitech g11 a myš Logitech MX Revolution
« Odpověď #2 kdy: 04 Května 2009, 10:11:15 »
trosku jsem poupravil sve rozhodnuti. Mys nechavam ale klavesku menim za tuto:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K007R000000FO2

urcite na to bude nejake reseni ale hlavne me zajima jestli to ja, jakozto laik co se ubuntu tyce, dokazu nakonfigurovat. Pokud by mi nejaka klavesa nebo nejake tlacitko na mysi nefungovaly nema smysl to kupovat. Chci mit moznost nastavit si vsechny programovatelne klavesy podle obrazu sveho, stejne tak i u mysi, jsou tam dva kolecka apod...

Diky za odpovedi.

P.S. pokud nekdo mate s nekterou z techto komponent zkusenost urcite se podelte :)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: klávesnice logitech g11 a myš Logitech MX Revolution
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2009, 13:20:51 »
Starost o tyto periferie přebral před časem HAL, takže by mělo všechno fungovat rovnou po připojení, bez zaříkávání xorg.conf. Dále tu je projekt www.hidpoint.com, který vyrábí drivery pro linux, problémem je omezená konfigurovatelnost a při každém upgrade kernelu je potřba čekat na driver nový, protože to přestane fungovat (jestli se za poslední půlrok něco nezměnilo). Naštěstí je tu ale možnost naprogramovat tlačítka přes compiz a xbindkeys a na hidpoint zapomenout. Krom toho, že se dál o to člověk nemusí starat, není nijak omezen v programování tlačítek.
U MX-Revolution je problém ten, že přepínání chodu kolečka je řešeno softwarem a bez patřičného ovladače funguje kolečko stále na volnoběh, což je hrozné. Osobně jsem pořídil MX-1100 s přepínačem mechanickým a vůbec koupě nelituji. Absence akumulátoru je naopak velká výhoda, protože jedna přibalená tužková baterie (dají se vložit dvě, ale s jednou funguje také a je to lehčí) mi vydržela při každodenním používání čtyři měsíce. Jediné mínus je, že bez patřičného driveru nejde změnit funkce tlačítek pro přepínání DPI, ale zase má myš maximum 1600 dpi, proti 800 dpi MX-Revolution, což je v UT2004 znát :)
« Poslední změna: 04 Května 2009, 13:27:02 od GdH »

namor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: klávesnice logitech g11 a myš Logitech MX Revolution
« Odpověď #4 kdy: 04 Května 2009, 22:33:49 »
Super, tvuj prizpevek mi moc pomohl a jdu do stejne mysky kterou mi radis :-). Obednavam tedy nakonec set klavesnice s mysi tady http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K007R000000LUY

Pro dnesek se tedy loucim, preji prijemny zbytek vecera :-). Koncem tydne, az dorazi zasilka, urcite napisu jak co funguje

namor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: klávesnice logitech g11 a myš Logitech MX Revolution
« Odpověď #5 kdy: 06 Května 2009, 23:01:42 »
tak zasilka dorazila :-) s mysi jsem maximalne spokojen co se drzeni tyce, padne presne do ruky.

Akorat mi tam nefunguji vsechna tlacitka, konretne kolecko (naklapeni vlevo, vpravo), tlacitka z5 a vpred (u ff funguji, v systemu si na ne nemuzu nic nastavit) a dale tlacitko pod velkym palcem, taky nic neudela, chtel bych si tam nastavit treba vyber oken.

U klavesnice jede temer vse krome multimedialnich tlacitek, vcetne zvuku :-(

namor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: klávesnice logitech g11 a myš Logitech MX Revolution
« Odpověď #6 kdy: 08 Května 2009, 14:19:02 »
bohuzel se mi to zatim nepovedlo zprovoznit :( toto tema ale muzete zrusit, z jistych duvodu MUSIM zpatky na wokna (neni to kvuli tomu ze linux se mi nelibi, naopak). Mozna (doufam) ze se casem vratim.

Zatim se mejte a preji hodne zdaru, cus bus!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.