Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zasekávání při spuštění Ubuntu 9.04  (Přečteno 1288 krát)

BlackAmon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Zasekávání při spuštění Ubuntu 9.04
« kdy: 04 Května 2009, 14:33:57 »
Dobrý den, rozhodl jsem se nainstalovat nové Ubuntu 9.04, ale už při instalaci se mě systém zasekl, zůstal zhruba 2 minuty nečinně stát a pak pokračoval v instalaci. Po úspěšném nainstalování mně systém funguje, ale při každém spuštění se mi v té samé části opět zasekne, 2 minuty stojí a pak naběhne. Zkoušel jsem všechno znovu přeinstalovat, ale problém stále přetrvává. Nainstaloval jsem si tedy znovu opět Ubuntu 8.10 a vše jede zase bez problémů, takže špatným hardwarem to asi není. Poradí mně prosím vás někdo problém vyřešit. Nerad bych zůstal u Ubuntu 8.10. Moc všem předem děkuji.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Zasekávání při spuštění Ubuntu 9.04
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2009, 14:42:52 »
Zmáčkni na  klavesnici Esc při bootu a uvidíš co tak dlouho dělá, některé věci jdou i vypnout.
Nebo se to dá i v programu → startupmanager (synaptic)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Zasekávání při spuštění Ubuntu 9.04
« Odpověď #2 kdy: 04 Května 2009, 14:43:46 »
Naopak, bude to nějakým HW. Zkuste odpojit všechna nepotřebná zařízení. Kde to stojí, lze pak z Log souborů, které sem dodáte. Nemusíte to znovu instalovat.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

BlackAmon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Zasekávání při spuštění Ubuntu 9.04
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2009, 15:42:03 »
Když jsem nainstaloval startupmanager, tak jsem ho pak nikde nemohl najít nainstalovaný ;D. Spustil jsem tedy počítač v nouzovém režimu a zasekl se u této hlášky - 10.898831 usbcore: registered new interface driver snd-usb-audio. Rozumíte tomu? Jsem naprostý začátečník tak děkuji za každou radu.

buchvi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Re: Zasekávání při spuštění Ubuntu 9.04
« Odpověď #4 kdy: 04 Května 2009, 17:12:20 »
A není to náhodou tak, že se ti to zasekne po nabootování systému, při načítání grafiky? Protože to dělá mě - objeví se kurzor a pak se nějaký čas nic neděje, je černo, a pak to naskočí.
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal, plně aktualizované.
HP Compaq 6730s s intel grafikou.
Nohy nahoře a kafe někde poblíž.

BlackAmon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Zasekávání při spuštění Ubuntu 9.04
« Odpověď #5 kdy: 04 Května 2009, 17:30:30 »
Ne, zasekne se to hned, asi 2 cm ukazatele nabíhání systému.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Zasekávání při spuštění Ubuntu 9.04
« Odpověď #6 kdy: 06 Května 2009, 10:12:47 »
Citace
snd-usb-audio
Máte tam nějaké audiozařízení v USB. Odpojte ho a bude to ok. Pokud ho budete chtit používat, zřejmě se budete muset porozhlédnout po netu a ovladačích.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Nexus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: Zasekávání při spuštění Ubuntu 9.04
« Odpověď #7 kdy: 08 Května 2009, 14:33:04 »
A není to náhodou tak, že se ti to zasekne po nabootování systému, při načítání grafiky? Protože to dělá mě - objeví se kurzor a pak se nějaký čas nic neděje, je černo, a pak to naskočí.
Ako uz pisal kolega vyssie, treba sa pozriet do logov (System - Sprava - Prehliadac systemovy udalosti).

Tiez si myslim, ze je to nejaky HW, ktory sa nedari korektne inicializovat a po urcitom case to proste system vzda a pokracuje v normalonom bootovani.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.