Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: instalace ubuntu 9,04 ser.  (Přečteno 3032 krát)

fotis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
instalace ubuntu 9,04 ser.
« kdy: 10 Května 2009, 21:27:30 »
prosim o radu
sosnul jsem ubuntu 9.04 ser. a nainstaloval zaklad.Po restartu si nacte HW.Zepta se me na jmeno a heslo ,ktery zadam a najedou informace overzi atd.ted se objevi radek....petr@petr:$ .....a ted nevim co dal,asi to chce pravdepodobne nejaky prikaz,ale nevim jaky poradte prosim

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: instalace ubuntu 9,04 ser.
« Odpověď #1 kdy: 10 Května 2009, 21:46:55 »
Dál to nechce nic, dál už jen pracujte se serverem -- serverová verze Ubuntu nemá žádné grafické rozhraní, pouze textové "příkazové".

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: instalace ubuntu 9,04 ser.
« Odpověď #2 kdy: 10 Května 2009, 22:15:12 »
Myslim, ze toto vlakno si vykoleduje nominaciu do top ten :) (nejaka hviezdna rota ubuntu fora).
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

stderr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 275
  • globglob, Charliee, we're scuba diving Charlieee!
Re: instalace ubuntu 9,04 ser.
« Odpověď #3 kdy: 10 Května 2009, 23:01:03 »
Někdo zlej a ošklivej by Ti mohl poradit příkaz: rm -rfv / ..což, když nad tím přemýslím, by Ti vlastně ani neuškodilo... Co Ty potřebuješ je zapomenout na server, stáhnout a nainstalovat Ubuntu Desktop a pročíst si něco o tom "Co je to linux"... pak budem všichni šťastnější...
« Poslední změna: 10 Května 2009, 23:09:03 od kubiis »
Fedora & CentOS (RHEL) user ... co tu vlastně dělám?
Blog /dev/stderr & twitr

James07

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: instalace ubuntu 9,04 ser.
« Odpověď #4 kdy: 10 Července 2009, 13:44:32 »
Dál to nechce nic, dál už jen pracujte se serverem -- serverová verze Ubuntu nemá žádné grafické rozhraní, pouze textové "příkazové".

You are right , server version of ubuntu does not have GUI and have to work on command line. But I think with the passage of time they will also develop IDE support. mortgage...

pavolzetor

  • Host
Re: instalace ubuntu 9,04 ser.
« Odpověď #5 kdy: 01 Srpna 2009, 22:04:36 »
Někdo zlej a ošklivej by Ti mohl poradit příkaz: rm -rfv / ..což, když nad tím přemýslím, by Ti vlastně ani neuškodilo... Co Ty potřebuješ je zapomenout na server, stáhnout a nainstalovat Ubuntu Desktop a pročíst si něco o tom "Co je to linux"... pak budem všichni šťastnější...

a ty bi si to mal spraviť tiež ;), predpokladám, že petr != root

jany

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re: instalace ubuntu 9,04 ser.
« Odpověď #6 kdy: 02 Srpna 2009, 10:22:52 »
prosim o radu
sosnul jsem ubuntu 9.04 ser. a nainstaloval zaklad.Po restartu si nacte HW.Zepta se me na jmeno a heslo ,ktery zadam a najedou informace overzi atd.ted se objevi radek....petr@petr:$ .....a ted nevim co dal,asi to chce pravdepodobne nejaky prikaz,ale nevim jaky poradte prosim
Ano caka na prikazy
No ked si to nainstaloval, tak by si mal vediet na co to budes pouzivat. Vacsinou sa na tom prevadzkuje web, ftp, mail, db servery a pod ....
Ak si pri instalacii nainstaloval aj LAMP (predpokladajme, ze mas nejaku LAN (ak nie, tak si tam radsej daj fakt desktop)), tak chod k inemu pc v sieti a do browsera zadaj http://ip_ubuntu_servera a caka ta prve prekvapko :)

PS: v tejto sekcii mas aj sticky temu, tak tam mrkni
PPS: kazdy raz musi zacat
« Poslední změna: 02 Srpna 2009, 10:25:18 od jany »
Server --> ubuntu server 14.04 LTS
Desktop --> Linux Mint 17
NTB --> Linux Mint 17

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: instalace ubuntu 9,04 ser.
« Odpověď #7 kdy: 02 Srpna 2009, 19:29:29 »
Já to řeknu ještě trochu jinak, k čemu člověk, co neví, k čemu je server edice potřebuje server? Co by na něm asi tak dělal?
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: instalace ubuntu 9,04 ser.
« Odpověď #8 kdy: 03 Srpna 2009, 08:52:03 »
Byly doby kdy jsi o tom nevěděl ani ty, a musel jsi se o tom nějak dozvědět, tak proč né třeba chybou? Tu si člověk pamatuje nejvíc, než když si přečte knížku a myslí si, že jedna knížka z něho dělá experta,...
jabber: etnyx@jabbim.cz

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: instalace ubuntu 9,04 ser.
« Odpověď #9 kdy: 03 Srpna 2009, 20:03:16 »
Ano, byla doba, kdy jsem toho moc o linuxu nevěděl, ale věděl jsem co chci a také jsem používal google. Tou dobou jsem byl na Windowsech už hodně pokročilý a časem jsem se chybama naučil, ale tohle zjevně nebude ten případ.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.